Вторник, 24 Января 2017 года
Facebook Вконтакте Twitter

Вы здесь

Рейтинг українських новинних сайтів за рівнем професійних стандартів очолив Укрінформ — ІМІ


23 октября 2016 14:05

За результатами дослідження, найгірше із сайтів, які підлягали оцінці, дотримується професійних стандартів сайти “Обозреватель”, “Корреспондент” та “Сегодня”.

 

Серед загальноукраїнських інформаційних веб-сайтів найякісніші новини пропонує сайт “Укрінформу” (97% якісних новин із тих, що підлягали моніторингу), друге місце розділили між собою Liga.net та “Українська правда” (по 93% якісних новин). Третю сходинку за рівнем якості зайняв УНІАН (89% якісних новин).

Такими є результати дослідження, проведеного у вересні 2016 року ГО “Інститут масової інформації”. В рамках дослідження медіаексперти провели точковий аналіз 10 найпопулярніших новинних українських веб-сайтів на предмет дотримання трьох основних професійних стандартів журналістики: балансу думок і точок зору, достовірності та відокремлення фактів від коментарів.

За результатами дослідження, найгірше із сайтів, які підлягали оцінці, дотримується професійних стандартів сайт “Обозреватель” (лише 69% були якісними на цьому сайті), та сайти “Корреспондент” та “Сегодня” (по 75% новин із вибірки на цих сайтах були якісними).

У цих ЗМІ було виявлено найбільшу кількість недостовірної інформації, або ж інформації з сумнівними, анонімними джерелами, без посилань.

«Достовірність інформації, перевірка фактів та якісна робота журналістів є особливо важливими в умовах інформаційної війни, оскільки через фейки та інформвкиди у суспільства може формуватися спотворене бачення подій. Дотримання балансу думок демонструє неупередженість журналістів та ЗМІ, що є фундаментальною засадою журналістики. Наявність оціночних суджень в новинах та проблеми з відокремленням фактів від коментарів можуть свідчити про бажання зманіпулювати громадською думкою, а також є ознакою пропаганди”, — заявила керівниця відділу ІМІ з питань моніторингу професійних журналістських стандартів, членкиня Незалежної медійної ради Олена Голуб.

Окрім того, під час дослідження на семи з десяти проаналізованих інтернет-ЗМІ були зафіксовані матеріали з ознаками замовлення — загалом, джинса склала 8% від загальної кількості новин, які підлягали моніторингу. Найбільше матеріалів з ознаками замовлення (по 4 з вибірки у 25 матеріалів підряд) було зафіксовано експертами ІМІ на сайтах “112.юа”, “Сегодня.юа”.

До вибірки потрапили новини десяти всеукраїнських новинних інтернет-видань — “Обозреватель”, УНІАН, LB.ua, “Ліга”, “Українська правда”, “Цензор.нет”, “Корреспондент”, Укрінформ, “Сегодня.юа” та 112.ua. 

Новини аналізувалися на предмет дотримання трьох професійних журналістських стандартів: балансу думок і точок зору; достовірності джерел інформації; відокремлення фактів від коментарів. Аналізувалися по 25 новин підряд з кожного сайту, за винятком маркованої реклами, що вийшли на вищевказаних сайтах з 12 години дня 5 вересня 2015 року.

Моніторинг було проведено ГО “Інститут масової інформації” за підтримки Чеського посольства в Україні.

Источник: 
imi.org.ua

Другие новости

Loading...
Конкурсы
  • «Кременчугская газета» разыгрывает билеты на концерт группы «Лисапетный батальон»

    «Кременчугская газета» разыгрывает билеты на концерт группы «Лисапетный батальон»

    Творчеством любимых исполнителей смогут насладиться десять знатоков.

    Кременчугская газета готова подарить билеты на концерт любимых исполнителей лучшим знатокам творчества группы «Лисапетный батальон». Для этого достаточно ответить на вопросы о группе и принять участие в розыгрыше.

    Пять пригласительных на двух человек ждут победителей розыгрыша редакции.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.