Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 18 Серпня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці «приборкають» ціни в аптеках

 


23 травня 2016 13:30
У Кременчуці «приборкають» ціни в аптеках

Не секрет, що вартість одного медичного препарату в різних аптеках міста може істотно різнитися і максимальна ціна - суттєво бити по кишені. Допомогти вирішити болючу проблему вирішили на міському рівні.

З 23 травня у Кременчуці запрацює Програма «Доступне аптека». Про це стало відомо під час підписання Меморандуму про співпрацю міської влади з аптечним закладами щодо здешевлення ліків.

Програма розроблялася майже 3 місяці за участю кременчуцького управління охорони здоров'я, депутатів міськради та представників аптечних операторів. Меморандум діятиме 2 роки: з 2016-го по 2018-й з можливістю подальшого продовження. Дія меморандуму поширюється виключно на аптечні пункти, що знаходяться на території комунальних поліклінік і лікарень міста:

Скористатися цією програмою зможе кожен городянин. За словами начальника міськуправління охорони здоров'я Максима Середи, реалізація програми дасть кременчужанам право вибору у придбанні препаратів, бо рецепт на ліки має будти виписано з дотриманням міжнародних запатентованих назв. А це означає, що, приходячи до аптеки, людина зможе вибрати серед декількох препаратів, в основі яких одна й та ж діюча складова, той, що їй більше по кишені. Відповідно, це дозволить уникнути виписування рецептів виключно на комерційні ліки.

Умовами меморандуму позначено, що середня націнка на лікарські препарати в даних аптечних пунктах не повинна перевищувати 20%. Також передбачена купівля ліків пільговими категоріями громадян. При пред'явленні посвідчення, що підтверджує право на пільгу, націнка на препарат, що входить до національного переліку, не повинна перевищувати 18%, а для препаратів з соціального переліку - не більше 10%.

З вересня 2016-го список препаратів може бути розширений за умови, якщо в липні на міській сесії депутати виділять кошти на часткову компенсацію вартості ліків аптечним операторам.

Щоб було простіше вести необхідний облік під час реалізації програми, Віталій Малецький запропонував розробити міський бланк рецептів. Ідею підтримав Максим Середа.

Також прийняли рішення про те, що в аптечних пунктах, які працюватимуть за даною програмою, проведуть моніторинг цін на препарати: у квітні поточного року, потім 22 травня, а далі - через півроку. Це дозволить у разі необхідності провести аналіз реалізації програми і доопрацювати її.

Нагадаємо, програму «Доступне аптека» депутати міськради прийняли на сесії 29 березня. Крім цього, віце-меру Ользі Усанової доручено стежити за виконанням програми протягом 5-ти місяців.

Як це працюватиме 

Щоб люди зрозуміли, як це працюватиме, Максим Середа навів доволі доступний приклад. Так, якщо зараз вартість ліків «Цефтріаксон» - 62 грн, то після того, як запрацює програма, його вартість складе 56 грн.

Ще один приклад - «Лізиноприл», вартість якого наразі - 40 грн. Коли меморандум вступить у силу, препарат подешевшає до 36 грн, а в разі часткового покриття міськбюджетом витрат аптечних операторів, у вересні коштуватиме 20 грн.

 

Фото: 
Александр Гринченко
Автор: 
Олена Сінтюріна

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися