Кременчугская газета
Пятница, 18 Августа 2017 года
Facebook Twitter Instagram telegram

Вы здесь

Вулицями рідного міста – вулиця Раїси Кириченко


28 октября 2016

Відповідно до закону про декоммунізацію, більше ста вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - у новому проекті згадуємо цих людей.

 

Народилася «народна козачка» Раїса Кириченко (дівоче прізвище - Корж) 14 жовтня 1943 року в селі Землянки Глобинського району. Символічно, що саме цього дня відзначається День українського козацтва.

У сім'ї майбутньої знаменитості співали всі. Свою першу співочу практику Кириченко пройшла у рідній школі, у житті якої брала активну участь. Її талант помітили, ще коли дівчина працювала на фермі телятницею. Одного разу, у січні 1961 року, в село приїхав з концертом хор Кременчуцького автозаводу, і його керівник Павло Оченаш, почувши спів Раїси Корж, запросив її до свого колективу. Після його запрошення співачка не тільки виступала в хорі, а і працювала на Кременчуцькому автомобільному заводі контролером, паралельно закінчуючи десятирічку.

За своє життя Кириченко співала в багатьох українських народних ансамблях та хорах. Але проводити свій вільний час любила у скромній хатині, яку ще наприкінці 1950-х збудували її батьки.
У 1979 році Раїса Кириченко отримала звання Народної артистки УРСР, а в 1999-му її нагородили «Орденом княгині Ольги». Також 31 жовтня 2003 року Указом Президента України Раїсі Кириченко присвоєно звання «Герой України» з врученням Ордена Держави.

9 лютого 2005 року народна козачка померла через хворобу серця. Похована в с. Корещина Глобинського району, біля свої матері.

Ім'ям Раїси Кириченко названа Землянківська загальноосвітня школа, на подвір'ї якої встановлено пам'ятник на відзначення 65-річчя з дня народження співачки, а у с. Корещина на її честь споруджено церкву. У Полтаві існує вул. Раїси Кириченко, а у державному педагогічному університеті  ім. В.Короленка відкрито музей її імені.  

Відтепер і в Кременчуці існує вулиця Раїси Кириченко, яка раніше мала назву Щербакова.

Автор: 
Влад Тимченко

Loading...
Конкурсы
 • Детей, родителей и их классных руководителей ждут веселые и незабываемые призы.

  Фотоконкурс от Кременчугской газеты «Первый раз в первый класс, мой класс!»

  Детей, родителей и их классных руководителей ждут веселые и незабываемые призы.

  1 сентября для первоклассника - это всегда очень волнительный и запоминающийся день, ибо для них открывается совершенно новый мир!

  Редакция «Кременчугской газеты» объявляют фотоконкурс «Первый раз в первый класс, мой класс!»

  Все ученики класса, победившего в фотоконкурсе, получат призы от «Кременчугской газеты» и от партнеров фотоконкурса.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.