Воскресенье, 22 Января 2017 года
Facebook Вконтакте Twitter

Вы здесь

Вулицями рідного міста – вулиця Раїси Кириченко


28 октября 2016

Відповідно до закону про декоммунізацію, більше ста вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - у новому проекті згадуємо цих людей.

 

Народилася «народна козачка» Раїса Кириченко (дівоче прізвище - Корж) 14 жовтня 1943 року в селі Землянки Глобинського району. Символічно, що саме цього дня відзначається День українського козацтва.

У сім'ї майбутньої знаменитості співали всі. Свою першу співочу практику Кириченко пройшла у рідній школі, у житті якої брала активну участь. Її талант помітили, ще коли дівчина працювала на фермі телятницею. Одного разу, у січні 1961 року, в село приїхав з концертом хор Кременчуцького автозаводу, і його керівник Павло Оченаш, почувши спів Раїси Корж, запросив її до свого колективу. Після його запрошення співачка не тільки виступала в хорі, а і працювала на Кременчуцькому автомобільному заводі контролером, паралельно закінчуючи десятирічку.

За своє життя Кириченко співала в багатьох українських народних ансамблях та хорах. Але проводити свій вільний час любила у скромній хатині, яку ще наприкінці 1950-х збудували її батьки.
У 1979 році Раїса Кириченко отримала звання Народної артистки УРСР, а в 1999-му її нагородили «Орденом княгині Ольги». Також 31 жовтня 2003 року Указом Президента України Раїсі Кириченко присвоєно звання «Герой України» з врученням Ордена Держави.

9 лютого 2005 року народна козачка померла через хворобу серця. Похована в с. Корещина Глобинського району, біля свої матері.

Ім'ям Раїси Кириченко названа Землянківська загальноосвітня школа, на подвір'ї якої встановлено пам'ятник на відзначення 65-річчя з дня народження співачки, а у с. Корещина на її честь споруджено церкву. У Полтаві існує вул. Раїси Кириченко, а у державному педагогічному університеті  ім. В.Короленка відкрито музей її імені.  

Відтепер і в Кременчуці існує вулиця Раїси Кириченко, яка раніше мала назву Щербакова.

Автор: 
Влад Тимченко

Loading...
Конкурсы
  • «Кременчугская газета» разыгрывает билеты на концерт группы «Лисапетный батальон»

    «Кременчугская газета» разыгрывает билеты на концерт группы «Лисапетный батальон»

    Творчеством любимых исполнителей смогут насладиться десять знатоков.

    Кременчугская газета готова подарить билеты на концерт любимых исполнителей лучшим знатокам творчества группы «Лисапетный батальон». Для этого достаточно ответить на вопросы о группе и принять участие в розыгрыше.

    Пять пригласительных на двух человек ждут победителей розыгрыша редакции.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.