Воскресенье, 22 Января 2017 года
Facebook Вконтакте Twitter

Вы здесь

Вулицями рідного міста – вулиця Академіка Бориса Герасимовича


12 ноября 2016

Відповідно до закону про декоммунізацію, більше ста вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - у новому проекті згадуємо цих людей.

 

Український радянський астроном Борис Герасимович народився 19 березня 1889 року, в Кременчуці.  

Фахівець з дослідження зірок, міжзоряного середовища, в числі перших досліджував природу планетарних туманностей і вказав на необхідність обліку міжзоряного поглинання світла при вивченні структури Галактики.

Випускник фізико-математичного факультету Харківського університету 1914 року, де будучи студентом другого курсу, Герасимович отримав премію ім. А.Ф.Павловського за дослідницьку роботу «Аберація світла і теорія відносності». Після закінчення університету був залишений для підготовки до професури.  У 1922-1931 роках -  професор цього ж університету, потім співробітник Пулковської обсерваторії (директор якої з 1933 по 1937).

У 1928 р. спільно з Д. Мензелом виконав піонерську роботу, присвячену джерелам зоряної енергії, в якій процеси звільнення енергії  всередині зірок розглядалися з точки зору статистичної механіки.  Ця робота була відзначена премією А. Кресс Моррісона Нью-Йоркської академії наук.

За звинуваченням в організації контрреволюційної групи пулковських астрономів («пулковська справа») Герасимович був арештований 28 червня 1937 і розстріляний 30 листопада 1937 року. Однак у 1956 році був посмертно реабілітований.
Іменем Герасимовича названі місячний кратер і мала планета 2126, яка була відкрита Т. М. Смирновою 30 серпня 1970 року в Кримській астрофізичній обсерваторії.

За рішення міської влади вулиця Котлова віднині носить ім’я Академіка Герасимовича.

Автор: 
Влад Тимченко

Loading...
Конкурсы
  • «Кременчугская газета» разыгрывает билеты на концерт группы «Лисапетный батальон»

    «Кременчугская газета» разыгрывает билеты на концерт группы «Лисапетный батальон»

    Творчеством любимых исполнителей смогут насладиться десять знатоков.

    Кременчугская газета готова подарить билеты на концерт любимых исполнителей лучшим знатокам творчества группы «Лисапетный батальон». Для этого достаточно ответить на вопросы о группе и принять участие в розыгрыше.

    Пять пригласительных на двух человек ждут победителей розыгрыша редакции.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.