Вторник, 24 Января 2017 года
Facebook Вконтакте Twitter

Вы здесь

Вулицями рідного міста – вулиця Марії Заньковецької


20 ноября 2016

Відповідно до закону про декоммунізацію, більше ста вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - у новому проекті згадуємо цих людей.

 

Марія Адасовська — українська актриса і театральна діячка, яка стала провідною зіркою українського театру кінця ХІХ і початку ХХ століть, народилася 4 серпня 1854 року в селі Заньки Ніжинського повіту Чернігівської губернії у родині збіднілого поміщика. Саме за назвою свого рідного села Марія взяла собі сценічний псевдонім Заньковецька.

Найулюбленішим захопленням маленької Марії був театр. Але її батько, а потім і чоловік  були проти такого захоплення.

Вже будучи заміжньою, вона грала в аматорських спектаклях театрального гуртка і лише завдяки вимогам публіки чоловік відпустив акторку на професійну сцену. Дебют 28-річної Марії Заньковецької відбувся в Єлисаветграді (раніше Кіровоград, а зараз Кропивницький), де вона зіграла роль Наталки-Полтавки з п’єси І. Котляревського.  Пізніше їй пощастило працювати в найпопулярніших і найпрофесійніших українських трупах М. Кропивницького, М. Старицького, М. Садовського, П. Саксаганського, І. Карпенка-Карого.

Гастролі 1886-1888 рр. принесли Марії світову славу. Актрисі неодноразово пропонували перейти до російського театру. Проте Марія відповіла наступне: «Наша Україна занадто бідна, щоб її можна було покинути. Я дуже люблю її, мою Україну, її театр, щоб прийняти вашу пропозицію». Сорок років віддала артистка сцені  і силою свого таланту пробудила інтерес до українського слова та театру.

Тому у Кременчуці замість провулка Стахановського з’явився провулок Марії Заньковецької.

Замість радянського воєначальника – українські кобзарі

Вулицю, названу на честь Семена Будьонного — радянського воєначальника, одного з перших Маршалів СРСР та тричі Героя Радянського Союзу, було вирішено перейменувати на честь українських кобзарів. Відтепер  на картах замість вул. Будьонного можна знайти вулицю Кобзарську.

Автор: 
Влад Тимченко

Loading...
Конкурсы
  • «Кременчугская газета» разыгрывает билеты на концерт группы «Лисапетный батальон»

    «Кременчугская газета» разыгрывает билеты на концерт группы «Лисапетный батальон»

    Творчеством любимых исполнителей смогут насладиться десять знатоков.

    Кременчугская газета готова подарить билеты на концерт любимых исполнителей лучшим знатокам творчества группы «Лисапетный батальон». Для этого достаточно ответить на вопросы о группе и принять участие в розыгрыше.

    Пять пригласительных на двух человек ждут победителей розыгрыша редакции.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.