Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 21 Квітня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Богдан Логвиненко: «Я не люблю штампів, і ніде не затримуюсь надовго»


11 травня 2016

Український письменник та журналіст розповів Кременчуцькій газеті про книжки, журналістику та письменництво.

 

У Кременчук цей хлопчина привіз невеличку «порцію порно». Богдан Логвиненко закінчив Український коледж ім. В. О. Сухомлинського, навчався на хімічному факультеті Києво-Могилянської академії, в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого.

Працював у «Газеті по-українськи», був членом журі «Книги Форуму - 2007», отримав премію «Культурний провідник» за оперативність висвітлення культурних подій.

Працював на «1+1» і на Першому національному телеканалах. Перша книга казок Богдана Логвиненка називалася «Богдан Логвиненко про Нестора Махна, Шарля де Голля, Олеся Бердника, Джохара Дудаєва, Романа Шухевича».

З 2010 року подорожує автостопом по Західній Європі, Уралу, Сибіру, про що пише в LiveJournal.

У 2012 році робить коло навколо Балтійського моря, долаючи 10000 кілометрів, знову автостопом.

З кінця 2015 року живе в Україні, робить виступи про сучасну журналістику і досліди подорожей, готує до друку книгу історій з подорожі, веде проект «Перехожі з Богданом Логвиненко» на сайті «Українська Правда Життя», пише для The Insider та інших видань, планує туристичні маршрути.

До Кременчука Богдан Логвиненко завітав у рамках презентації книги «Saint Porno», яку видав Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля».

Про перші кроки на шляху до письменництва автор розповів Кременчуцькій газеті.

- З чого ти починав свій письменницький шлях?

- Я починав працювати як журналіст бульварної газети. Писав «ужасные статейки» про шоу-бізнесових зірок, і мене весь час засмучував той факт, що мені треба спілкуватися з людьми, які не мають чого сказати. Вони ж вчать написані прес-секретарем відповіді.

- Ти вважаєш себе людиною, якій є що сказати?

Навіть не знаю, але я принаймні можу відповісти на будь-яке запитання. Не боюся жодного, напевно. Я не є експертом, тому не можу говорити про більшість тем.

- Про що ти хотів би розповісти людям?

- А я і розповідаю.

- Ти розповідаєш переважно чужі історії.

- Я переповідаю історії, у яких, на мою думку, є певний сенс. Проблема журналістики сучасної полягає в тому, що вона походить з пропагандистики радянської. Більшість журналістів тільки переписують вже готове.

Я ж запитую, наприклад, ромів про їх життя, про те, як вони крадуть. Як на мене, я таким чином замінюю цими історіями стандартну журналістику, яка просто переписує прес-релізи.

- Що можна вважати саме твоєю історією?

- Це переважно мої тревеллоги. Я розповідаю про свої подорожі, про те, що відбувається зі мною. Я не вважаю себе майстерним письменником, і я не можу писати про буденні штуки, як це може писати Кафка або Прохасько, який, до слова, є моїм улюбленим письменником. Для мене потрібно проїхати 50 країн, побачити купу речей і записати, як «лєтопісєц» про  всі ті речі, які зі мною відбулися.

- Якщо ми вже заговорили про письменників, назви три книжки, які ти радив би прочитати.

- Все залежить від потреб того, хто читає. Як на мене, варті уваги книжки «НепрОсті» Тараса Прохаська, «Тероріум» Василя Кожелянко, і «Тема для медитації» Леоніда Кононовича.

- Яка з мов, які ти знаєш, твоя улюблена?

- Звісно українська. Справа в тому, що я знаю 5 мов на різному рівні. Наприклад, лекції читати і щось писати я можу англійською і польською. Розумію все чеською, говорю індонезійською. Просто це досить різні рівні. Писати іноземною мовою мені не вистачає словникового запасу.

- Чи вважаєш ти себе в праві писати іноземною мовою?

- Я пишу українською, бо треба мати метафоричний запас та й взагалі запас слів. Я польською пишу, як дурачок (сміється). Пишу листи, лекції, але художні твори – це зовсім інше – тут треба мати серйозне підґрунтя.

- У якій країні тобі комфортніше за все?

- Мені скрізь дуже комфортно. Це внутрішній стан і він не залежить від країни. Я ніде не живу. Я  не люблю штампів, і ніде не затримуюсь надовго. Це мене надихає.

 

Автор: 
Ирина Андреева
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися