Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 23 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Василь Вакуленко: «Я зрозумів, що діти бачать світ яскравішим»


6 квітня 2016

Художник розповів про жінок, подорожі та значення кольорів у картинах.

 

Кременчуцький художник Василь Вакуленко працює у Кременчуці вже майже пів сторіччя. Йому підкорилися майже всі техніки живопису та графіки. Роботи Василя Вакуленка бачили понад 20 країн світу.

Своїми секретами майстер, який народився у селі Опришки але став всесвітньовідомим, поділився з читачами Кременчуцької газети.

- Розкажіть, з чого починалося ваше захоплення малюванням.

- Все почалося з дитинства. Я бігав до сусідського хлопчика у якого було два маленьких олівці: оранжевий і голубий, і чекав поки він домалює до того, що їх в руках вже не вдержить. Він мені тоді ті олівці подарував, а я прийшов додому, взяв дві очеретини і зробив олівці ті довшими. А малював на газетах. Що цікаво, мені тоді ті малюнки такими яскравими видавалися, що я зрозумів вже пізніше, що діти, певно, бачать світ по-особливому.

- Якими були ваші перші малюнки?

- Я малював все, що бачив. Малював ягоди, огірочки – те, що на столі лежало. Але мені дуже подобалося.

- Ви написали дуже багато портретів і це в основному жінки. Як Ви обираєте своїх моделей?

- Я ж працював художником у міському Палаці культури і у нас в колективі дуже багато жінок красивих у самодіяльності: і керівників, і артистів. А ще, потім я зустрів народну артистку України Раїсу Недашківську, вона ще грала маму Роксолани. То вона мене дуже надихала, була красива дуже і, до слова, стала мамою хрещеною мого сина Вітальки. Та й дружина у мене дуже красива. Я писав її портрет теж.

- То Вам подобається жінок красивих малювати.

- Дуже подобається. І не тільки малювати.

- Чи є особливості у написанні портретів і картин?

- Якщо фотограф, наприклад, знімає дівчину, то він передає лише те, яка вона у саме ту секунду. А художник, коли малює, то має передати і відчути чи ця красива жінка доярка, чи принцеса, чи Міс світу. Обов’язково у портреті треба передати чи цікавиться вона світом, чи розумна вона.

- У Ваших роботах переважає жовтий колір. Чи можна сказати, що він Ваш улюблений?

- Жовтий колір викликає радість. Зелений - сприяє загостренню слуху. Тому треба, щоб у консерваторіях та філармоніях були зелені крісла, штори. Червоний – збуджує і потім … нерви тріпає і теліпає.

- Я більше жовтим користуюсь, для мене це сонце.

- Розкажіть про географію розповсюдження ваших робіт.

- У моєму житті трапилося країн 15. У Німеччині наприклад є 99 моїх робіт . Не 100 і не 98, а саме 99 робіт. В Ізраїлі, в Америці у знайомих є мої роботи. А взагалі у кожній країні, де я був, я завжди робив замальовки.

- Як можна відрізнити саме Ваші роботи?

- Це дуже просто. Я побував у 20 країнах світу, був у всесвітньо відомих музеях живопису. Свій почерк я виробив саме вивчаючи роботи майстрів, тож вважаю, що мої роботи відрізняються від робіт інших художників Кременчука.

- Ваші роботи прикрашають Кременчук. Де можна побачити найвідоміші з них?

- У дитячій бібліотеці ім. Торубари в фойє моя робота велика і в молодіжному відділі бібліотеки на Щорса.

- Ви свої роботи переважно даруєте, продаєте, чи собі залишаєте?

- В основному дарую. Мені мої друзі кажуть: «Ти закінчуй із цією благо чинністю. Ти ж роздав уже понад 157 робіт». Є, звісно, і роботи, які я продавав за кордон.

- У яких техніках Ви працюєте?

- (Сміється) Я пишу маслом і думаю, коли вже я почну працювати з пастеллю. Відкладаю масло і починаю писати пастеллю. Пишу пастеллю – думаю про акварель, про перо і туш. У мене немає нестачі у матеріалах, я накупив фарб ще по 9 копійок. То мені на моє життя вистачить. Моя трагедія в тому, що я маю малювати маленькі картини. У мене зараз 773 роботи десь, якщо вони всі будуть великі, то де я їх буду зберігати? От з горя і пишу невеликі роботи.

 

Автор: 
Ирина Андреева
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися