Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 18 Серпня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

16-річний школяр під Кременчуком сконструював сенсорний кран, знайшовши альтернативукрану за 15 тисяч грн

 

23 травня 2018 15:30

У пристрої використав електромагнітний клапан від пральної машини.

16-річний школяр із Горішніх Плавнів розробив «розумний кран», який кожен українець може самостійно зробити й встановити у себе вдома.

Сірий Михайло, 16 років: “Кожен може зробити сенсорний кран вдома, а не купувати за 15 тис.грн”. Це історія про горішньоплавнівського підлітка, який захоплюється STEAM-освітою.

Хлопець вважає себе романтиком – пише пісні та музику, грає на гітарі. Але коли дізнався про відкриття гуртку робототехніки в 6 класі, одразу записався:

"Працюючи над проектами, я зрозумів: це ті навички, які будуть затребувані в реальному житті. На мою думку, дитина швидше розвивається з LEGO, аніж коли сидить над зошитами. Я здорово підтягнув математику та фізику, які давались до цього дуже важко. Напевно тому, що не були для мене цікавими!

Одного разу я побував у ресторані, де працює сенсорний кран і вмить зрозумів, яку хочу зробити корисну справу. Річ у тому, що у моїй школі часто ламається кран для пиття, тож вода тече даремно, скрізь здоровецькі калюжі. Та й учні забувають закривати кран після себе. Але прісної води у світі всього 3 %, і ці запаси виснажуються. Тож найпростіше рішення для економії цінного ресурсу – сенсорний кран (без вентелів, на датчиках). В магазинах він коштує 5 000-15 000 грн. Для шкіл ця сума надто велика. Я розібрався із принципом дії дорогих кранів та створив власний. Його собівартість – 350 гривень.

Мене гріє думка, що моя розробка може допомогти всім українцям: я зробив QR-код – це посилання на мій google–диск. Там можна завантажити схему, код і назви всіх необхідних деталей, щоб зробити сенсорний кран у себе вдома. А не купувати його за 15 0000. Можна було б зробити стартап для заробляння грошей, а я хочу поділитись.

У своєму пристрої я використовую електромагнітний клапан від пральної машини. Він відкриватиме воду, коли в полі дії датчика буде людина. За основу приладу взято Arduino Uno. Мій перший «Smart crane» працює з лютого 2018 року у школі, а другий незабаром встановлять на 1-му поверсі для учнів початкової школи. Планую вдосконалити смарт-кран: додам кнопку вмикання, зроблю вентиляційні отвори у корпусі та подбаю про охолодження" - розповів Михайло Сірий.

Його наставник - Роман Олександр, учитель інформатики Горішньоплавнінської ЗОШ №1 в Полтавській області.

"Своїм вихованцям я кажу: "Треба зараз навчитись керувати роботами, інакше завтра вони будуть керувати нами". Це напівжарт, але саме робототехніка як напрямок STEAM допоже новому поколінню стати затребуваними в сфері високих технологій. STEAM-освіта в Україні розвивається бурхливо, а разом із нею – одна з її основних галузей – робототехніка. Будування роботів – це не забавка, а чудовий інструмент для розвитку логічного мислення. Школяр, який займається STEAM, покращує оцінки з математики, фізики, інформатики. До того ж, це творчість і стимулювання самостійного мислення дітей," - розповів Олександр Роман.

 

За матеріалами «Освіторія Медіа»

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися