Кременчуцька газета
Середа, 11 Вересня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

22-річний полтавець, якого потрапив до лав ЗСУ через Кременчуцький РТЦК та СП, розповів, за що отримав нагороду "Золотий хрест"

5 серпня 2024 21:00

 

Про свою службу в штурмовому підрозділі військовий говорить в минулому часі. Бо торік отримав поранення, після якого повноцінно брати участь у штурмових діях не має можливості через стан здоров'я.

Богдану Борисенку нещодавно виповнилося 22 роки. Він народився, виріс і живе у Полтаві. Разом з дружиною виховують донечку. Два роки тому пішов добровольцем до війська. Разом з батьком на початку повномасштабного вторгнення звернулися до ТЦК та СП, пройшли військово-лікарську комісію. Батьку вдалося мобілізуватися, а Богдану спершу відмовили – через його молодий вік. Декілька разів безуспішно намагався мобілізуватися, а коли виповнилося 20, поїхав до Кременчуцького РТЦК та СП, де йому нарешті вдалося потрапити до лав ЗСУ.

Про це повідомляє у Фейсбуці Полтавський обласний ТЦК та СП 

"Я пішов, тому що в мене маленька донька, родина – хочу їх захищати, щоб у них все було добре. Якщо ніхто не йтиме у військо, то що потім буде? Будемо тут триколором махати? Я такого не хочу допускати навіть у думках", - розповів Богдан.

Наприкінці навчання Богдан розглядав службу декількох підрозділах, та зрештою обрав 47-у окрему механізовану бригаду "Маґура". Спочатку був кулеметником штурмового підрозділу. Виконували завдання на Запорізькому напрямку. Зізнається, що йому подобалася його робота – попри те, що було складно.

"Кожен раз було страшно – звісно, ніхто не хоче померти. Та коли треба було їхати штурмувати – їхали і штурмували, і в полон брали. Бо це наша робота, і ми маємо виконувати її добре, і в будь-якій ситуації триматися до останнього. Завжди думаю про свою родину – заради них я у війську. Я воюю заради них, а не заради держави. Спочатку думаю про сім'ю, а потім вже про країну. І третя мотивація – мої побратими. Ходили в штурми ми завжди в одному складі, у кожного своя була роль. Мій побратим Карат був старший групи, а я був поводирем – завжди йшов першим, вивчав маршрут, вів групу в бій. Я ніколи не відмовлявся від штурму чи оборони – тому що йдуть мої хлопці. А ми з ними як брати – одна сім'я", - говорить чоловік.

Про свою службу в штурмовому підрозділі військовий говорить в минулому часі. Бо торік отримав поранення, після якого повноцінно брати участь у штурмових діях не має можливості через стан здоров'я.

" Ми підірвалися на мінах, коли їхали в "Бредлі", це остаточно ушатало моє здоров'я, почало серце шалити та ще багато нюансів, – зізнається солдат. – Офіційних важких контузій у мене було дві – після танкового обстрілу і оце на "Бредлі", а разом з легкими то мабуть, сім. Але їх ніхто не рахує", - із його розповіді.

Після лікування Богдан повернувся до бригади, та вже на іншу посаду. Коли 47-му перемістили для виконання бойових завдань в район Авдіївки, воїн став оператором БпЛА, і вже у складі підрозділу аеророзвідки допомагає побратимам-піхотинцям з неба.

"У підрозділі БпЛА, по-перше, безпечніше – бо ми стоїмо трохи далі. Якщо ти піхотинець, то ти або штурмуєш, або стоїш в обороні. Але в мене на це немає вже здоров'я. Мені допоміг командир, він у мене дуже класний, і до своїх людей ставиться, як до синів – от просто дуже хороша людина", - говорить військовослужбовець.

Навчався керувати БпЛА Богдан у товаришів по службі. Каже, взяв пульт у руки, і у нього одразу почало виходити. На поїздку до навчального центру не було часу – оператори безпілотників зараз у війську на вагу золота, одна з дуже затребуваних спеціальностей.

Солдат відзначає, що піхота – найпотужніший род військ, але водночас це найважча робота. Утім, і в аеророзвідці теж не легко: буває, наприклад, що доводиться не спати по 2-3 доби.

"Хлопцям треба допомагати: дивитися, контролювати, щоб до них не підійшли. Тут у кожного свої задачі. Супровід "Бредлі", спостереження за позиціями нашими – наприклад, коли йде ротація, треба завести або вивести наших людей. Роблю скиди: можу нашим хлопцям кидати батарейки, рацію, водичку, а по кацапам кидаю бомби. За ці 8 місяців, що я в аеророзвідці, певно, з сотню вже знищив", - розповів чоловік.

Нещодавно Богдан Борисенко за проявлену мужність і успішне виконання завдань під час бою отримав відзнаку Головнокомандувача Збройних сил України – нагрудний знак "Золотий Хрест".

Солдат зізнається, що нагородження стало для нього цілковитою несподіванкою. Навіть не знає, за що саме отримав відзнаку. Припускає, що за участь у бойових діях на Запорізькому напрямку. Зокрема, за той день, коли сам отримав поранення – тоді в критичних умовах, попри сильну контузію, не розгубився і врятував життя побратимам.

"Коли ми підірвалися на міні, я витягував людей з "Бредлі". Нашого мехвода поранило – осколком артерію перебило. Витяг його з люка, надав допомогу, викликав транспорт для евакуації. Поки ми чекали, був приліт прямо по нам – ворог побачив, що ми підірвалися, і почали насипати з арти та міномета. Командир наш загинув, поранило навідницю – у нас навідником була жінка. Я надав їй допомогу", - говорить солдат.

Богдан згадує, що коли біг зустрічати евакуаційний транспорт, вони запалили дими, щоб замаскувати пересування. В результаті вдалося всіх евакуювати. Зрештою багато хто з поранених вижив, зокрема і мехвод – зараз повернувся до війська.

Солдат Борисенко зазначає, що про своє рішення мобілізуватися ніколи не шкодував. І служитиме доти, доки в цьому буде потреба, як і його батько. Та от щоб у військо йшов його старший брат – не хоче. Бо на нього зараз ліг сімейний бізнес з вантажних перевезень, а також усі турботи з піклування про родини.

"Я служу, батько служить. Я б не хотів, щоб і брат пішов у армію – тому що треба якось справедливо вирішувати. Чому одна сім'я повністю повинна служити, а в інших – взагалі ніхто? У нас мужиків дуже багато, які могли б воювати, просто вони бояться і сидять вдома. Думають, може все якось обійдеться, якщо сидіти перед телевізором і балакати в колі сім'ї, що десь хтось не так робить. Та встань – піди допоможи пацанам! Я воюю вже майже два роки, батько – третій рік. Може, нас поміняти нарешті пора? Ми теж хочемо вдома посидіти, дивитися телевізор і нічого не робити. Коли йду містом у формі, люди на мене так дивляться, ніби я… не знаю хто. Взагалі ставлення цивільних до військових дуже демотивує", - слова Богдана.

Водночас Богдан зазначає, що є чимало людей, які його підтримують. Не лише словами подяки, але й реальною допомогою. Так, однокласники допомогли зібрати гроші на авто для аеророзвідки, завдяки їм вдалося купити машину. Та на фронті авто не живуть довго і зараз його підрозділ збирає кошти на ремонт автівки та інші потреби.

 

Світлана Павленко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися