Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 23 Січня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

¾ незаконно добутої риби – 4 тонни 500 кг вилучено Полтавським рибоохоронним патрулем під час нересту,- Кулинич

 

15 травня 2018 09:25

Полтавський рибоохоронний патруль візвітував про хід виконання заходів з охорони рибних запасів «Нерест - 2018»

З 1 квітня в області триває кампанія «Нерест - 2018», спрямована на збереженні водних біоресурсів області. Про хід її виконання доповідала очільниця Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич.

Нерестова заборона на вилов риби триває вже більше місяця. Від того, наскільки успішно мине період відтворення риби, залежать запаси та біологічне різноманіття у водоймах області. На проходження нересту головним чином впливає температура води, оскільки різні види риб нерестяться при різній температурі:

  • Нерестовий період 2018 року загалом проходить задовільно, — говорить очільниця Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич. — Розпочався він з 1 квітня, але фактично на тиждень пізніше, так як погодні умови не сприяли проведенню нерестової кампанії. Нажаль, було прохолодно.

За період нерестової тиші Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області провело більше 400 рейдів:

— Викрито 294 порушення правил рибальства, — продовжує Оксана Кулинич. — Із них майже 70% становлять грубі порушення правил рибальства, з використанням заборонених знарядь лову і сітко-снастевих матеріалів.

Ці 294 порушення таким чином розподіляються за видами: 86 —  порушення правил рибальства, згідно ст. 85 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), 198 — грубі порушення, згідно ст. 85 ч. 4 КУпАП, 11 – порушенння правил придбання та збуту водних біоресурсів, ст. 88-1 КУпАП.  Ще 110 випадків зафіксували за актами вилучення безхазяйного майна.

  • Також спільно з працівниками природоохоронних і правоохоронних органів, поліції Полтавської області нами викривались грубі порушення правил рибальства, які містили ознаки кримінального злочину ст. 249 Кримінального Кодексу України. — зазначає Оксана Кулинич. — Якщо врахувати всю зону нашої діяльності, до якої, окрім Полтавської області, входить і Чорнобаївський район Черкаської області, то таких порушень 47 штук.

За період нерестової заборони Полтавський рибоохоронний патруль вилучив близько 4 тонн 500 кг незаконно добутої риби. Це – ¾ від кількості риби, вилученої в порушників з початку року.

  • Але наголошую, що ця риба вилучена не тільки по адмінматеріалам за грубі порушення правил рибальства, — говорить Оксана Кулинич. — Ця цифра стосується і незаконного збуту і придбання водних біоресурсів, де також по ст.88 частині 1,2 Кодексу України про адмінправопорушення вилучалася риба.

З 1 квітня у порушників вилучили 269 заборонених знарядь лову та за актами безхазяйного майна ще 342. Всього ж Полтавський рибоохороннний патруль вилучив 611 знарядь лову. Довжина вилучених знарядь лову складає 11 км 410 м, що є половиною від показників з початку року. На початку травня за рішенням комісії патрульні  знищили 45,3 км заборонених знарядь лову.

  • Крім того проходили заходи по відтворенню водних біоресурсів спеціалізованими товарними рибними господарствами (СТРГ). Станом на сьогоднішній день вселено у водні акваторії 61 тис. екземплярів водних біоресурсів. Взагалі, до кінця року заплановано вселити 480тис. (водних біоресурсів) екземплярів, — додає Оксана Кулинич

Нагадаємо, що Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області розповідало про перелік нерестовищ, на яких заборонений любительський лов риби в період нересту та роз'яснював, Що заборонено робити під час нересту. . Закликаємо дотримуватись встановлених правил рибальства.

Якщо ви помітили порушення — прохання терміново повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50 або на «гарячу» лінію рибоохоронного патруля Полтавщини: 050-747-25-79 та 096-907-50-08.

Полтавський рибоохоронний патруль

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися