
Про механізми впливу і не тільки.
Сьогодні на сесії Кременчуцької міської ради депутат Олександр Роженко підняв питання щодо роботи інспекторів благоустрою. А саме, що їм не вистачає повноважень і механізмів впливу на порушників благоустрою.
«Раніше нам сказали, що їм не вистачає механізму. Я розумію, що від управління контролю за благоустроєм повинна бути якась ініціатива, від них повинен надійти цей посил — що їм не вистачає повноважень, що їм бракує певних механізмів», — сказав Роженеко.
Депутат також поцікавився роботою фахівців із благоустрою районних адміністрацій – Автозаводської та Крюківської.
«Не допрацьовують», — відповів на це мер Віталій Малецький.
З його слів стало зрозуміло, що в районах таких інспекторів 24, а в управлінні контролю за станом благоустрою виконкому ще 9.
«У нас є спеціальна група, яка називається ТРЕШ (з англійської — "сміття") великими літерами. Там є кілька присутніх керівників, і там усе це дуже швидко, дуже класно опрацьовується, але якщо питання не ТРЕШ - на нього ніхто не звертає уваги», — сказав Малецький.
Своєю чергою депутат Кременчуцької міської ради Микола Бокован висунув пропозицію розробити єдину інструкцію, як інспекторам діяти щодо порушників благоустрою.
«Немає розуміння у тих же інспекторів, якихось чітких стандартів, які мають бути... На останній комісії всі дізналися від Олександри Григорівни (Волощенко, начальниці управління архітектури), що є певний стандарт щодо огородження будівельних майданчиків. До цього не всі керівники структурних підрозділів про це знали. Тому треба обмінятися цією інформацією та створити певний чек-лист у певних станах і певний алгоритм дій», — запропонував Бокован.
Депутати готові долучитися.
«Але, шановні депутати, для того, щоб ця робота пришвидшилася, я прошу вас: ви, хто знаєте свої округи, пройдіться, будь ласка, по своїх округах і надайте нам додаткову інформацію до нашої комісії щодо таких об'єктів, як недобудови», — зазначив голова земкомісії Сергій Порчирян.
Але механізм впливу дуже слабкий.
«У нас, по суті, вплив можливий лише тоді, коли вони подають документи на подовження терміну оренди або ще щось», — зазначила депутатка Зінаїда Проценко.
На це їй мер відповів: «99% землекористувачів і власників у Кременчуці порушують умови договорів оренди і викупу, і цього, й іншого. Це 100%. Вибач, Зіно, але це так».
Детальніше - у відео.
Світлана Павленко
Відео Ігоря Борисевича