Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 28 Листопада 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Адмінновинки ЦНАПу, про які кременчужани могли не знати

 

20 листопада 2022 09:00

За останні три місяці перелік послуг у Центрі надання адмінпослуг розширено, а на деякі з них зросла ціна. Розповідаємо про основні з них.

Умови повномасштабної війни в Україні вплинули на роботу та графіки багатьох центрів надання адміністративних послуг. Торкнулося це і Кременчука. Наприклад, через тимчасові перерви у роботі під час повітряних тривог дещо зменшилася кількість прийомів відвідувачів у Кременчуцькому Центрі надання адмінпослуг (ЦНАП). Так, за 10 місяців 2022 року тут було обслуговано понад 216 тисяч осіб, у той час, як за аналогічний період  минулого року прийняли 244 тисяч громадян. Про це нашій редакції розповіли у  Департаменті «Центр надання адміністративних послуг».

Проте війна не торкнулася якості роботи. Адже серед усіх 560 запроваджених адмінпослуг підрозділу, 556 надаються у період дії воєнного стану. Окрім цього зявляються нові послуги, про які варто розповісти.

Оплата на місці оформлення документів

З 4 серпня цього року у рамках покращення сервісу у всіх міських відділеннях ЦНАПу встановили платіжні POS-термінали. Таким чином, користувачі платіжної картки будь-якого банку тепер зможуть розрахуватися за надану послугу безпосередньо під час прийому у фахівця.

Новий сервіс є частиною технічного процесу оформлення заяв на послуги, які надаються через ЦНАП. Таке просте і доступне рішення для зручності та економії часу реалізовано завдяки модернізації програмного забезпечення фахівцями комунального підприємства «Міськоформлення».

Послуги для осіб з інвалідністю

З третього жовтня 2022 року через ЦНАП жителі Полтавщини та внутрішньо переміщені особи, які мають інвалідність, можуть отримати направлення на забезпечення технічними засобами реабілітації, або компенсацію за їх самостійне придбання. Суб’єктом надання послуг виступає Полтавське відділення Фонду соціального захисту інвалідів, що співпрацює з ЦНАПом.

Для цього особі необхідно принести паспорт, ідентифікаційний код та інші документи, у залежності від категорії інвалідності, встановленою медустановою. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті ЦНАПу (cnap-kremen.gov.ua) у розділі «Реєстр послуг» (коди 74-01, 74-02, 74-03).

Новинки щодо місця реєстрації та житла

Також віднедавна власник житла через ЦНАП має можливість зняти особу із зареєстрованого місця проживання (перебування) та/або отримати інформацію про осіб, які зареєстрували своє місце проживання (перебування) у належному йому житлі. Ці послуги чинні відповідно до положень Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» та постанови Уряду №265 «Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад».

За зняття з реєстрації треба буде сплатити 37 грн 22 коп (дана сума дорівнює 1,5% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня 2022 року). Надання інформації - безкоштовне.

Серед новацій – популярну довідку про реєстрацію місця проживання (форма 13), відповідно до вищевказаного закону, змінено на витяг з Реєстру територіальної громади, що надається програмними засобами реєстру Державної міграційної служби. Суб’єктами надання послуг є Автозаводська і Крюківська районні адміністрації. Щоб отримати даний витяг, громадянину необхідно надати оригінал паспорту. Аби одержати такий документ на дитину (віком до 18 років) один із батьків має показати оригінал свідоцтва про народження сина чи доньки.

Дана послуга безкоштовна.

Свідоцтва про реєстрацію народження/смерті

З 26 жовтня цього року ЦНАП розпочав проводити державну реєстрацію смерті. А з 1 листопада тут надають послугу й з держреєстрації народження.

Що змінилося для заявників? Раніше ЦНАП приймав документи для реєстрації, яку проводили у органах Державної реєстрації актів цивільного стану. Тепер оформленням документів займається безпосередньо головний офіс Центру надання адмінпослуг (повноваження у сфері реєстрації актів цивільного стану, надані рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 6 серпня 2021 №1023).

Реєстрація народження чи смерті проходить у день звернення, тобто 6 днів на тиждень за графіком роботи центру.

Для цього особа надає оригінал паспорту та відповідну довідку з медичного закладу. Послуга безкоштовна.

Як змінилися ціни з 1 листопада:

- надання адмінпослуг у сфері міграції: за оформлення паспорта у вигляді ID-карти тепер необхідно заплатити 450 грн (820 грн за оформлення у терміновому режимі), за виготовлення паспорта для виїзду за кордон – 856 грн (1 тис 496 грн у терміновому режимі). Раніше ID-картка коштувала 372 грн та 498 грн відповідно. Оформити закордонний паспорт раніше можна було за 733 грн, або 1 тис 85 грн (у разі виготовлення за 7 робочих днів).

- держреєстрація шлюбу у скорочені строки зараз коштує 4 тис 301 грн. До цього вартість послуги становила 3 тис 267 грн.

До речі, за останні три місяці через ЦНАП укладено 46 таких шлюбів.

Варто знати

ЦНАП співпрацює із 47 суб’єктами надання послуг.

Детальніше з послугами, які надаються через Кременчуцький ЦНАП, зокрема, з переліком необхідних документів, порядком та способом їх подання можна ознайомитися на сайті ЦНАПу (cnap-kremen.gov.ua).

- Головний офіс (вул. Покровська (колишня вул. Гагаріна), 14)

- Автозаводський відділ (вул. Героїв України, 11А)

- Крюківський відділ (вул. І. Приходька, 90)

- Сектор ЦНАП у с. Потоки, Кременчуцький р-н (вул. Шевченка, 4).

Телефони кол-центру ЦНАП: (096) 097-15-88, (050) 255-15-88.

Нагадуємо, через Кременчуцький ЦНАП можна оформити посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) захисника України.

Із початку року ЦНАПи Полтавщини надали населенню понад 500 тис. послуг.

 

Ліна Романченко

Матеріал допомагали готувати у Департаменті ЦНАП

Фото Кирила Воронцова


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися