
Мовою документа.
До уваги власників квартир і приміщень, які пошкоджено після ракетного удару по Кременчуку 22 вересня 2023 року!
Постраждалим буде виплачено компенсацію з обласного та міського бюджетів. Для цього спеціальна комісія має зафіксувати всі пошкодження.
Якщо за певних причин комісія не зафіксувала пошкодження вашого майна – залиште заявку за номером 15-63 (Служба Допомоги Мера Кременчужанам).
Спеціальна комісія вийде на обстеження пошкоджень та оформить ваше житло на отримання збитків.
До речі, якщо у вас немає змоги подати заяву на відновлення пошкодженого житла через «Дію» - зверніться до ЦНАП.
Як і де подати заяву на відновлення пошкодженого житла у ЦНАП?
Крок 1. Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене нерухоме майно власник/один із співвласників може:
• або самостійно через портал «Дія»,
• або звернутися до ЦНАП (послуга 42-11) https://cnap-kremen.gov.ua/poslugi/posluga/690
Об’єкт нерухомості має бути зареєстрованим у ДРРП. Якщо реєстрація відсутня, потрібно замовити у ЦНАП послугу 55-09 або звернутися до Департаменту державної реєстрації (м. Кременчук, вул. Ігоря Сердюка, 27).
Крок 2. Подати заяву на отримання компенсації власник/усі співвласники можуть через портал «Дія» (найближчим часом така послуга буде доступною й у ЦНАП). Завчасно потрібно відкрити спеціалізований рахунок в одному з банків-учасників програми єВідновлення (перелік оновлюється → https://erecovery.diia.gov.ua/damaged.html).
! Крок 2 неможливий без кроку 1!
Як можна використати кошти?
Компенсацію можна використати на придбання/за придбання будівельних матеріалів лише у магазинах з позначкою єВідновлення (перелік оновлюється → https://erecovery.diia.gov.ua/participants.html) упродовж 1 року з моменту їх нарахування.
Хто не отримає компенсацію?
Не зможуть отримати фінансову допомогу люди з судимістю за злочини проти національної безпеки України, а також їхні спадкоємці (постанова Уряду від 21.04.2023 № 381).
Додаткові консультації можна отримати за телефонними номерами:
- кол-центру ЦНАП: 096-097-15-88, 050-255-15-88 (пн.-пт. - робочі дні, сб. нд.- вихідні дні),
- урядової “гарячої лінії” 15-45 кнопка 2 (цілодобово).
Нагадуємо, що до кременчужан, які через поважний вік чи за станом здоров’я не можуть відвідати приміщення ЦНАП мобільний адміністратор виїжджає додому і оформлює необхідні послуги (детальніше тут → https://cnap-kremen.gov.ua/public/showall/1269).
А як саме пройдуть виплати.
Згідно з пунктом №6 постанови Кабміну №381, у разі коли ремонтні роботи були частково проведені на дату подання заяви, отримувач компенсації має право подати заяву про надання компенсації за виконаний ремонт щодо завершеної частини ремонтних робіт, та заяву про компенсацію для проведення ремонту щодо тієї частини ремонтних робіт, яка не була проведена на дату подання заяви.
Пункт 10 постанови зазначає: «Компенсація за виконаний ремонт надається за роботи і будівельну продукцію, щодо яких заявник не отримував грошову чи матеріальну допомогу для проведення ремонтних робіт від громадських чи міжнародних організацій, зокрема благодійних, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій».
У постанові прописано, що комісія зобов’язана вжити заходів для перевірки факту неотримання заявником грошової чи матеріальної допомоги для проведення ремонтних робіт від органів місцевого самоврядування або військової адміністрації населеного пункту, на території яких розташований об’єкт нерухомого майна.
У разі коли отримувач компенсації виконав ремонтні роботи на об’єкті, комісія визначає обсяг таких робіт та приймає рішення про надання компенсації. Перерахування коштів такій категорії отримувачів компенсації здійснюється АТ “Ощадбанк” на поточний рахунок, відкритий у будь-якому банку.
Ексклюзивні кадри потрощених дахів від прильоту минулої п’ятниці ворожої ракети по Кременчуку
Олег Булашев