Аналіз крові на феритин допомагає зрозуміти, чи є в організмі достатньо заліза, щоб підтримувати нормальний перебіг фізіологічних процесів в організмі. В мережі лабораторій INVIVO аналіз крові на феритин доступний у складі зручних програм діагностики та як окреме дослідження.
Феритин — це білок, який відповідає за збереження заліза в організмі. Він діє як своєрідний "резервуар" для заліза: зберігає його в клітинах та вивільняє, коли тіло потребує. Аналіз крові на феритин допомагає зрозуміти, чи є в організмі достатньо заліза, щоб підтримувати нормальний перебіг фізіологічних процесів в організмі. В мережі лабораторій INVIVO аналіз крові на феритин доступний у складі зручних програм діагностики та як окреме дослідження. Ви можете обрати для себе оптимальний варіант та пройти обстеження.
Чому аналіз на феритин важливий?
Аналіз на феритин є важливим інструментом для діагностики багатьох захворювань, пов'язаних з обміном заліза, перебігом запального процесу та іншими станами і допомагає вчасно виявити проблеми, які можуть серйозно вплинути на здоров'я.
Наприклад, за прихованого перебігу, залізодефіцитна анемія у дітей може призвести до затримки фізичного та розумового розвитку. А спадковий гемохроматоз, за умови відсутності вчасної діагностики та лікування, призводить до ураження суглобів, печінки та нирок.
Коли варто здати аналіз на феритин?
Аналіз на феритин найчастіше призначають у наступних випадках:
- Підозра на анемію: якщо у людини є симптоми дефіциту заліза, такі як постійна втома, блідість шкіри, задишка або слабкість, лікар може призначити цей аналіз для підтвердження або виключення анемії.
- Хронічні захворювання: при таких захворюваннях, як ревматоїдний артрит або хронічна хвороба нирок, рівень феритину може бути підвищеним, навіть якщо у пацієнта є дефіцит.
- Контроль рівня заліза: якщо пацієнт отримує лікування препаратами заліза, це дослідження допоможе контролювати ефективність лікування та правильність призначеного дозування.
- Запальні захворювання або інфекції: у деяких випадках феритин може оцінюватись як маркер запалення для прогнозування та оцінки важкості перебігу інфекційних захворювань.
Як підготуватись до обстеження?
Забір крові відбувається до 12:00. За 12 годин до дослідження важливо відмовитись від жирної їжі, паління, фізичних навантажень, алкоголю, нікотину та ліків. Якщо ви не можете скасовувати прийом ліків – повідомте про це співробітнику лабораторного відділення. У день дослідження для полегшення забору крові можна випити стакан негазованої води без домішок.
Розшифровка результатів
Звертаємо вашу увагу, що результати обстеження не є діагнозом та потребують розгляду лікарем (педіатр, терапевт, гематолог тощо). Також наголошуємо, що на зміну рівня феритину впливають наступні фактори.
Що може вплинути на рівень феритину?
Знижений рівень
Дефіцит заліза
Це найбільш поширена причина низького рівня феритину. Він може виникати через недостатнє споживання заліза з їжею або через втрату заліза, наприклад, при хронічних кровотечах (наприклад, під час менструацій або при шлункових виразках).
Порушення всмоктування заліза
Захворювання, що впливають на травну систему, такі як целіакія або хвороба Крона, можуть заважати всмоктуванню заліза в організмі.
Неправильне харчування
Дієти з низьким вмістом заліза (особливо веганські або вегетаріанські) також можуть спричинити низький рівень феритину.
Підвищений рівень
Гемохроматоз
Це генетичне захворювання, при якому організм накопичує надлишкову кількість заліза. Це може призвести до ушкодження печінки, серця та інших органів.
Запальний процес через інфекції або розвиток лейкозу
Феритин також є маркером запалення в організмі. Тому при інфекціях, лейкозах, ревматоїдному артриті або інших запальних процесах рівень феритину може бути підвищеним.
Захворювання печінки
Хвороби, такі як цироз або гепатит, можуть призвести до збільшення рівня феритину через порушення синтезу білка у печінці.
Якщо ви відчуваєте постійну втому, слабкість або інші симптоми - не зволікайте, обговоріть з лікарем необхідність здати аналіз на феритин або завітайте до найближчого відділення мережі лабораторій INVIVO.
Більше інформації про дослідження, акційні пропозиції та найближчі до вас відділення можна на сайті invivo.ua
INVIVO: щодня піклуємось про здоров'я українців.