Планують надалі встановлювати нові камери.
Сьогодні у Кременчуці презентували роботу інформаційно-аналітичної системи «Безпечне місто».
Єдиний ситуаційний центр знаходиться в приміщенні мерії Кременчука.
Як розповів в.о. директора директора КП «Інститут розвитку Кременчука» Павло Бедрацький, робота над створенням цієї інформаційно-аналітичної системи тривала протягом двох років.
«Спочатку в нашому місті реалізували проєкт «Безпечна школа», з яким кременчужани виграли на Полтавському обласному конкурсі розвитку територіальних громад у 2019 році. У його рамках встановили системи відеоспостереження у 8 кременчуцьких школах. А у минулому році кременчуцький проєкт «Впровадження сучасних інформаційних технологій для створення безпечного середовища громади Кременчука» виграв у «Всеукраїнському громадському бюджеті Полтавщини», - зазначив П. Бедрацький.
Міський голова Кременчука Віталій Малецький нагадав, що вищезгаданий проєкт здобув перемогу серед 19 претендентів від громад Полтавської області, набравши 8 тисяч 250 голосів.
Щодо фінансування, то проєкт «Безпечна школа» реалізовано за 1 млн 200 тис грн. Порівну кошти йшли з міського бюджету Кременчука і обласного бюджету.
А обсяг фінансування проєкту «Впровадження сучасних інформаційних технологій для створення безпечного середовища громади Кременчука» - з державного фонду регіонального розвитку було залучено понад 12 млн 700 тис млн.
Тож зараз в Кременчуці працюює система «Безпечне місто», до якої входить 482 камери, які встановлені у різних районах міста. Зокрема, камерами обладнали 7 основних перехресть та 4 в’їзди/виїзди з нашого міста; впровадили роботу програми детекції, розпізнавання та пошуку автомобілів за державними номерними знаками.
Також система відеоспостереження охоплює всі міські школи.
При мерії працює єдиний ситуаційний центр, в якому відбувається цілодобове спостереження за безпекою в Кременчуці. Робота ведеться спільно із Службою допомоги мера Кременчука. Тут чергують працівники патрульної поліції, Муніципальної варти, Нацполіції.
Іван Жук, начальник Кременчуцького рай управління поліції.
- Запрацювала система, яка дасть змогу ефективно і оперативно розкривати злочини.
До речі, з січня, коли система «Безпечне місто» працює у тестовому режимі, вже за її допомоги розкрито 4 майнових злочини, один проти волі людини, одне викрадення автомобіля, знайдено двох водіїв, які зникли з місця ДТП.
Адже ситуація на вулицях і дорогах міста під цілодобовим спостереженням і виведена на великий екран. Також можна вираховувати транспортні потоки, слідкувати за рухом автомобілів.
Дмитро Кісельов, заступник керівника відділу контролю за оперативним станом в місті.
- 10 камер можуть розпізнавати немерні знаків. У разі потреби можна встановити автомобіль.
Він продемонстрував на прикладі, як це відбувається. За декілька хвилин простежено шлях автомобіля, що був припаркований під мерією Кременчука.
А керівник відділу контролю за оперативним станом в місті Юрій Войтенко нагадав, що за номером 15-63 (Служба допомоги мера кременчужанам) містяни можуть повідомити про те ж правопорушення і це відразу передадуть в ситуаційний центр .
І далі планують встановлювати нові камери по місту, для цього передбачили потужності серверної. А ось вказувати, де вони стоять, не планується. Тож навіть зараз видно,що відбувається на вулицях міста і, можливо, хтось з кременчужан, хто читає цю статтю відображений на моніторі ситуаційного центру «Безпечне місто».
Нагадаємо, Третину робіт в рамках проєкту «Безпечне місто Кременчук» вже виконано
Губернатор Синєгубов винайшов шлях допомоги Кременчуку: проект «Безпечне місто» має запрацювати набагато раніше, ніж під Новий рік.
Проєкт «Безпечне місто Кременчук» зрушив з мертвої точки
В рамках проєкту «Безпечне місто Кременчук» вже змонтовано перші 240 відеокамер
Нагадаємо, Піддубна нагадала Малецькому про його передвиборчу обіцянку щодо «всевидячого ока».
Світлана Павленко
Фото Олександра Попенка
Відео Кирила Воронцова