Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 4 Грудня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

«Ми закриваємо 11 бібліотек. Виганяємо на вулицю 75 людей реорганізації бібліотек», - депутат Терещенко про реорганізацію

 

17 червня 2021 15:40

Гостре питання.

Сьогодні у Кременчуці під час засідання депутатської комісії з питань промисловості та будівництва знову торкнулися питання, яке виноситься на сесію міськради «Про внесення змін до найменування та реорганізацію комунальних закладів культури Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області», відповідно до якого проведуть реорганізацію комунального закладу культури «Кременчуцька міська централізована бібліотечна система для дітей» з бібліотеками-філіями та комунального закладу культури «Кременчуцька міська централізована бібліотечна система для дорослих» з бібліотеками-філіями в комунальний заклад культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека» з відокремленими структурними підрозділами – філіями.  

Згідно з проєктом рішення, у Кременчуці закривають понад 10 бібліотек-філій та передбачено скоротити понад 75 працівників.

Голова депкомісії Денис Терещенко нагадав, що 11 звільнених приміщень залишаться на балансі КГЖЕП «Автозаводське».

«Ми закриваємо 11 бібліотек. Виганяємо на вулицю 75 людей... А інше – це кіно...» - сказав Терещенко, натякаючи на фільм про оновлені кременчуцькі бібліотеки.

Зазначив, що аби у Кременчуці для прикладу зробили хоча б одну таку бібліотеку, то він особисто довіряв би рішенням депутатів міськради.

«Яка економія? Я рахував... Десь 1 млн зекономим...» - наголосив Терещенко на тому, що все одно доведеться платити за опалення вивільнених приміщень.

Озвучили також депутати, що працівники бібліотек власним коштом виконують ремонти приміщень, аби до них ішли читачі.

«Соромно, що люди роблять ремонти за власні кошти...» - сказав депутат міськради Богдан Лазоренко, вказуючи на захмарні суми зарплат топ-чиновників міста.

Між  іншими розмовами,  директор КЗК «Кременчуцька міська Централізована бібліотечна система для дорослих» Тетяна Майдак розповіла про систему Коха – необхідне для Кременчука нововведення у веденні бібліотечної документації.

«Бібліотека ніколи не буде приносити прибуток...» - пояснила Т.Майдак, адже це місце, яке надає інформацію, а це – безкоштовно.

Далі Д.Терещенко розповів, що законодавчо передбачено, що всі реорганізації, скорочення та інше відбуваються після узгодження з профільним Міністерством.

На засіданні стало відомо, щло 18 травня направили листа до Міністерства культури та інформаційної політики України, де просили дозволу на реорганізацію бібілотек.

Однак, відповідно до кількості мешканців Кременчука, у нашому місті має бути не менше, як 10-11 бібліотек. А також бібліотека має бути до громадян у 3-кілометровій доступності.

Тож, у результаті депутати проголосували за зняття даного питання на доопрацювання.

Нагадаємо, Кременчужанам презентували проєкт міської публічної бібліотеки: як буде насправді - покаже час

При скороченні бібліотек у Кременчуці на біржу праці підуть 19 бібліотекарів, а чи підвищать зарплати іншим колегам - не зрозуміло

Нагадаємо, Альтернатива бібліотеки на Лашках – Малецький впроваджуватиме буккроссинг

Читайте:Що буде з кременчуцькими бібліотеками? Версія Малецького

Нагадаємо,  Докерувались: у Кременчуці закривають понад 10 бібліотек - філій, скорочуючи понад 75 працівників

 

 

Антоніна Озерна

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися