Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 16 Мая 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Білецьківка програла суд рятувальникам: припис рятувальників визнано законним, тож школу-садок суд може закрити

 

14 січня 2020 10:35

Позивач зазначає, що оскаржуваний припис є протиправним та підлягає скасуванню, адже порушена процедура проведення перевірки.

Днями Полтавський окружний адміністративний суд розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом Білецьківської сільської ради, Білецьківського навчально-виховного комплексу Кременчуцької районної ради до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Кременчуцька районна рада, Відділ освіти, сім`ї, молоді та спорту Кременчуцької районної держадміністрації про визнання недійсним та скасування припису.

Як сказано в рішенні суду, 31 жовтня 2019 року Білецьківська сільська рада (надалі - позивач -1), Білецьківський навчально-виховний комплекс Кременчуцької районної ради Полтавської області (надалі - позивач-2) звернулися до Полтавського окружного адмінсуду з позовом до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області (надалі - ГУ ДСНС України в Полтавській області, відповідач), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Кременчуцька районна рада (надалі - третя особа-1), Відділ освіти, сім`ї, молоді та спорту Кременчуцької районної державної адміністрації (надалі - третя особа-2) в якій просили визнати недійсним та скасувати припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки №163 від 27.06.2019 року, яким ДержНС намагається закрити Білецьківський навчально-виховний комплекс до усунення всіх порушень, виявлених під час перевірки закладу на стан протипожежної безпеки.

Саме 27 червня 2019 Кременчуцьке міськрайонне управління ГУ ДСНС за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки склало акт № 183, в якому зафіксували наступні порушення /а.с. 48-52/:

- не проведено ревізію та випробування пристроїв блискавкозахисту навчально-виховного комплексу /розділ IV п. 1.21 ППБУ/;

- не обладнані установкою автоматичної пожежної сигналізації приміщення навчально-виховного комплексу /розділ V п. 1.2 ППБУ, додаток А, табл. А.1, п.п. 7.3, 7.2 ДБН В.2.5-56-2014;

- протипожежне водоймище та система внутрішнього протипожежного водопроводу дошкільного навчального закладу знаходяться в непрацездатному стані /розділ V п. 2.1, п. 2.2 ППБУ/;

- панелі стін загальних коридорів та фойє школи оздоблені матеріалом з невідомими показниками щодо пожежної безпеки /розділ ІІІ п. 2.23 ППБУ/;

- не проведено замір опору ізоляції силової та освітлювальної електромережі /розділ IV п. 1.20 ППБУ/;

- не укомплектовані приміщення вогнегасниками у кількості 5-ти шт. (ОП (З)-5) /розділ V п. 3.6 ППБУ/.

Позивач зазначає, що оскаржуваний припис є протиправним та підлягає скасуванню, адже порушена процедура проведення перевірки.

Відповідач стверджує, що оскаржуваний припис відповідає вимогам законодавства та не підлягає скасуванню.

Заслухавши справу суд вирішив у задоволенні позову Білецьківської сільської ради, Білецьківського навчально-виховного комплексу Кременчуцької районної ради Полтавської області до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області та треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору про визнання недійсним та скасування припису - відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду.

Нагадаємо, протипожежна перевірка школи, яку ГосЧС хоче закрити через суд: ситуація покращилася, але всі вимоги рятувальників ще не виконані.

«Поки Жеваго було, то він нам допомагав ... від Мовчана допомоги немає»: директори сільських шкіл про допомогу нардепів.

 

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися