Кременчугская газета
Пятница, 20 Июля 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Більшого вимагай: безкоштовний індивідуальний лічильник за рахунок «Кременчукгазу» - це реально

 

5 октября 2017 12:45
Більшого вимагай: безкоштовний індивідуальний лічильник за рахунок «Кременчукгазу» - це реально

Кременчужани мають підстави вимагати від газовиків безкоштовного встановлення індивідуальних лічильників газу, оскільки на їх стороні стоїть Закон, постанова НКРЕКП та судова практика. Однак в цій ситуації існують підводні камені.

Висвітлення даної теми є актуальним у світлі встановлення працівниками ПАТ «Кременчукгаз» загальнобудинкових лічильників, що торік призводило до конфліктів, в тому числі фізичних протистоянь, між кременчужанами та газовиками.

Кременчужан не лякали погрози про застосування завищеної норми споживання газу у розмірі 9,8 кубометрів газу на 1 людину за місяць замість 4,4.

Згодом рішення газовиків почали успішно оскаржувати в судах.

Однак питання того, чи зобов’язаний  «Кременчукгаз» встановлювати саме індивідуальні, а не загально будинкові лічильники газу, нещодавно підняла кременчуцька пенсіонерка Катерина Ларіна – звернулася із позовом до суду на газовиків.

Позивач  через суд хоче зобов’язати газову компанію встановити за свій рахунок індивідуальний газовий лічильник у власній оселі.

Крім того, пані Ларіна у своєму позові просила суд: визнати неправомірним і скасувати рішення комісії газовиків про застосування до неї граничних норм споживання газу (9,8 кубометрів замість 4,4); зобов’язати «Кременчукгаз» здійснити перерахунок плати за газ в сторону зменшення його вартості (при застосуванні норми споживання в 4,4 кубометри на одного чоловіка в місяць замість 9,8) до моменту встановлення індивідуального лічильника.

Розгляд даного позову потрапив до судді Автозаводського районного суду Юрія Рибалки.

Інтереси пенсіонерки в суді представляла депутат міської ради Оксана Піддубна.

Вона під час судового засідання зазначала, що розглядаючи питання про те, чиїм коштом повинно проводитися фінансування робіт з оснащення індивідуальними лічильниками газу, суд має врахувати положення частини 1 статті 3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

В даній нормі Закону зазначено, що фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок коштів суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території; коштів відповідного бюджету; інших джерел, не заборонених законодавством. В даному випадку таким суб’єктом господарювання виступає ПАТ «Кременчукгаз».

 Ба більше, Піддубна вказала, що «Кременчукгаз» за власний кошт має встановлювати індивідуальні лічильники населенню, оскільки витрати на це закладені до структури тарифу на послуги розподілу газу підприємством.

Представник позивача це обґрунтувала постановою Національною комісією з питань регулювання електроенергії та комунальних послуг (НКРЕКП) №2293 від 15 грудня 2016 року, де мова йде якраз про структуру тарифу кременчуцьких газовиків.

Представник «Кременчукгазу» в суді дав зрозуміти, що на підприємстві мало грошей на вказані заходи.

Втім у такому випадку підприємство мало б звернутись до міської ради з проханням виділити кошти на встановлення індивідуальних лічильників газу в оселі кременчужан та підкріпити це розрахунками.

Чи звертались представники ПАТ «Кременчукгаз» з цього приводу до мерії – нині не відомо, оскільки на самому підприємстві це не коментують. Однак надати свій коментар з цього приводу все ж обіцяли.

Не слід забувати, що самі депутати міської ради це питання піднімали вже не один раз. Так депутат Геннадій Іванян (фракція «Опозиційний блок») навіть презентував свій проект рішення по затвердженню програми по встановленню лічильників малозабезпеченим верствам населення, але міськрада це не підтримала.

Вже згодом, під час червневої сесії міської ради депутат Оксана Піддубна своїм депутатським запитом знову звертала увагу на встановлення індивідуальних лічильників газу. Щоб вирішити це питання для початку пропонувалось зібратись на обговорення за участі депутатів, мера та «Кременчукгазу». Однак й цю пропозицію депутати міськради не підтримали.

Але повернимось до позову Катерини Ларіної.

Піддубна вчора, 4 жовтня, під час судового засідання вказувала, що Саксаганський районний суд Кривого Рогу в червні розглядав аналогічний позов та визнав за мешканцями одного із місцевих багатоквартирних будинків право на забезпечення індивідуальними безкоштовними газовими лічильниками за рахунок місцевого ПАТ «Криворіжгаз».

Дане рішення в законну силу ще не вступило, оскільки нині оскаржується в порядку апеляції.

Однак сьогодні, 5 жовтня, суддя Рибалко своїм рішенням відмовив кременчужанці Катерині Лариній в її вимозі щодо встановлення індивідуального газового лічильнику за рахунок коштів «Кременчукгазу».

Але юридична база по даному судовому рішенню виглядає дуже переконливою – скоріше за все суддя прийняв сторону газовиків через те, що вони не мають по цьому питанню фінансової підтримки міського бюджету.

Слід зауважити, що сьогоднішнє судове рішення не набрало законної  сили – представник Лариної  Піддубна планує подавати апеляцію.

Підсумовуючи все вищевикладене, можна прогнозувати зростання судових позовів кременчужан до  «Кременчукгаз» та міської ради, оскільки  в їх компетенції закрити питання по індивідуальних лічильниках – стаття 3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» це прямо передбачає.

 

Михайло Андрієнко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться