Кременчуцька газета
Вівторок, 28 Листопада 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Чим у Кременчуці зайняти дитину після школи

30 вересня 2023 09:00

Як кременчуцькі позашкільні навчальні заклади пристосувались до вимог воєнного часу.

Минув майже місяць, як кременчуцькі учні сіли за парти. Переважна більшість школярів нашого міста навчаються за змішаною формою навчання. А це означає, що на уроки потрібно ходити іноді в першу зміну, а часом в другу. Проте навіть у ці складні воєнні часи позашкільну освіту ніхто не відміняв. У цій публікації ми познайомимо із місцями для розвитку, які можуть відвідувати діти безкоштовно. А головне, як там подбали про безпеку учасників освітнього процесу.

Будинок дитячої та юнацької творчості (БДЮТ)

Цей навчальний заклад у 2023/2024 навчальному році працює у змішаній формі. Сюди ходять вихованці (учні, слухачі) віком від 3 до 18 років на гуртки наступних напрямків: декоративно-ужиткового, хореографічного, театрального, соціально-реабілітаційного, вокального, технічного,  спортивного, гуманітарного. Набирали дітлахів до 15 вересня. Доукомплектування триває упродовж навчального року, за умови наявності вільних місць. Запис дітей проводять керівники гуртків за номерами телефонів, розміщених на сайті закладу, в соціальних мережах та безпосередньо в приміщенні БДЮТ.

Працюють гуртки: у будні - з 8.00 до 19.00, у вихідні - з 9.00 до 15.00. Розклад занять кожного складається керівником з урахуванням потреб та можливостей всіх учасників освітнього процесу.

БДЮТ забезпечений найпростішим укриттям, де під час повітряних тривог продовжуються заняття.

Міський футбольний клуб «Кремінь»

Із 1-го вересня міський футбольний клуб «Кремінь» тренує дітей у групах відповідно до графіка, який щотижнево затверджується керівництвом закладу. Робота пов’язана тільки з дитячо-юнацьким футболом, інші гуртки відсутні. Записати дитину (від 6 до 16 років) можна упродовж року. Тренування поділили на зміни, щоб всі змогли їх відвідувати.

Найближче укриття для учасників знаходиться у ПТУ №26 (поруч зі стадіоном «Кремінь-Арена»). Під час перебування там заняття перериваються.

Об’єднання дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання (ОДЮК)

Із 1-го вересня цей навчальний заклад працює у змішаному режимі. У клубах за місцем проживання відкрито 20 гуртків різних напрямків, як спортивного, так декоративно-ужиткового мистецтва та хореографічного. Запис здійснюється безпосередньо на місці навчання. Усі керівники гуртків окремо створили групи з дітьми, які займаються як офлайн, так і такі, де заняття відбуваються за дистанційною формою. Якщо дитина бажає займатися дистанційно у певного керівника, слід звернутися до клубу, де працює даний керівник і вирішити це питання.

Гуртки, що відкриті на базі ОДЮК, не мають власних укриттів. Для безпеки дітлахів укладаються договори з іншими суб’єктами господарювання на їхнє використання за умови, що вони розташовані на відстані не більш 500 м від будівлі, де знаходиться клуб. Освітній та виховний процеси під час перебування в укриттях призупиняють.

Клуб юних моряків «Гардемарин»

Зараз заклад працює у змішаному режимі. Щоб записати дитину до гуртків у КЮМ «Гардемарин», необхідно зателефонувати за номером (067) 793-32-40 або у заклад. До навчання залучаються вихованці віком від 12 до 18 років. Усі гуртки працюють позмінно та по групах. Тобто, якщо дитина у школі навчається у другу зміну, то тут може гуртки відвідувати у першу. Це у КЮМ «Гардемарин» практикують давно. Варто зважати, що укриття на території КЮМ «Гардемарин» відсутнє, найближче - в ПТУ №26. Перебуваючи в укритті, є змога продовжувати навчальний процес. У клубі нагадують, що під час воєнного стану навігація по Дніпру заборонена, тому практики на воді учні не мають.

КДЮСШ ім. В.Кисельова

У цій Кременчуцькій міській комплексній дитячо-юнацькій школі працює 9 відділень з видів спорту: баскетбол, волейбол, волейбол пляжний, легка атлетика, футбол, фрі-файт, тхеквондо (ВТФ), черлідинг, кінний спорт. Набір на різні види спорту, які є в спортивній школі, триває упродовж року. Записати дітей можна безпосередньо звернувшись до навчально-спортивного відділу за телефоном: 75-77-71.

У спортивній школі навчальний процес проходить у дві зміни, тому діти мають можливість відвідувати тренування за розкладом з 8.00 до 21.30.
Заклад забезпечений укриттям, де проводяться теоретичні заняття.

КДЮСШ №1

Із 1-го вересня навчально-тренувальна та спортивна робота у всіх відділеннях цієї  міської комплексної дитячо-юнацької школи проводяться за змішаною формою навчання. У своїй структурі КДЮСШ №1 має 9 відділень з видів спорту: веслування на байдарках і каное; веслування на човнах «Дракон»; гімнастика художня; теніс настільний; легка атлетика; таеквон-до І.Т.Ф.; плавання; кікбоксинг; змішані єдиноборства ММА. Зарахування здійснюється на підставі заяви батьків дітей від 5 років або осіб, що їх замінюють; або дитини, яка досягла 16-річного віку.

Навчально-тренувальний процес проводиться з урахуванням графіків та режимів роботи, розкладів у закладах освіти міської територіальної громади.

КДЮСШ №1 не має власного укриття. Заняття припиняються під час повітряної тривоги та забезпечується супровід вихованців до найближчих безпечних сховищ: 0-го поверху медичного центру «Віком», укриття гуртожитку Кременчуцького фахового коледжу транспортної інфраструктури та технологій.

Кременчуцька міська комплексна дитячо-юнацька школа «Авангард»

У КДЮСШ «Авангард» працює 8 відділень, до яких можна записати дитину. Для цього необхідно підійти у навчально-спортивний відділ за адресою: вул. Університетська, 33, третій під’їзд. Вікові групи індивідуальні для кожного з видів спорту. У тренера-викладача персональний графік тренувань, при записі дитини умови та обставини обговорюються з батьками.

Заняття проходять в ліцеях та гімназіях, біля яких є укриття, оскільки у школи немає власної спортивної бази та укриття.

КМЦПО «Академія майбутнього»

Освітній процес у цьому центрі позашкільної освіти розпочався 15 вересня. На сайті закладу можна дізнатися інформацію по кожному гуртку та контакти для зв’язку із керівниками.

Відомо, що у будівлях «Академії майбутнього» захисні споруди поки що обмежено придатні для користування, тривають роботи по їх облаштуванню. Тільки за умови проведення капітального ремонту укриття, облаштування системи автоматичної пожежної сигналізації та системи оповіщення укриття закладу, буде можливість розпочати освітній процес в режимі офлайн.

Але деякі гуртки центру працюють у приміщеннях, де є укриття. Тому заняття там ведуться очно.

Телефон для довідок: (098) 620-75-70.

Нагадаємо, в Клубі юних моряків, організовано навчання у дві зміни.

Дітей від 5 до 18 років чекають у Кременчуцькому БДЮТ: заняття за 7 напрямками.

Кременчуцька дитячо-юнацька школа В.Кисельова працює в дві зміни.

20 гуртків Кременчука готові приймати дітей як очно, так і дистанційно.

Світлана Павленко
Фото Єгора Мовчана


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися