Кременчуцька газета
Четверг, 29 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Чоловік, який знайшов скарб, загримів до суду у Кременчуцькому районі

29 листопада 2023 16:00

Судова справа.

У Семенівському райсуді Кременчуцького району розглянули справу №547/1105/23 за обвинуваченням Ярослава І. – чоловіка, який вчинив злочин, потерпілим в якому була ціла обласна військова адміністрація. Підсудному інкримінували незаконне привласнення знайденого або чужого майна, що випадково опинилося у нього.

У березні 2022 року чоловік був на земельній ділянці сільськогосподарського призначення біля с. Тарасівка Кременчуцького району. Він за допомогою металошукача, без відповідного дозволу, проводив земляні пошуково-археологічні роботи, під час яких знайшов скарб – 16 бронзових тесл (на фото нижче).

Під час судового засідання акцентували, що усі пам’ятки археології – це державна власність. Вони мають бути передані Музейному фонду України.

У судовому реєстрі є витяг з ЗУ «Про охорону культурної спадщини», а саме фрагмент, який оголосили під час судового засідання: «Частинами 1 та 2 статті 36 Закону України «Про охорону культурної спадщини» визначено, що у разі виявлення знахідки археологічного або історичного характеру під час проведення будь-яких земляних робіт, виконавець робіт зобов`язаний зупинити їх подальше ведення і протягом однієї доби повідомити про це відповідний орган охорони культурної спадщини, на території якого проводяться земляні роботи. Земляні роботи можуть бути відновлені лише згідно з письмовим дозволом відповідного органу охорони культурної спадщини після завершення археологічних досліджень відповідної території».

Втім Ярослав розумів, що знайдений ним скарб є пам’яткою археології та державною власністю, але громадянин відвіз знахідку до себе додому. Першого грудня 2022 року він на інтернет-аукціоні опублікував лот під назвою «Теслоподібний кельт, характерний майже для всіх культур ранньої та середньої бронзи. Катакомбна культура малоазійського типу. Особливо трипілля. За назвою (щетюлевий)». Цю знахідку він хотів продати за 20 тис. грн.

Але на початку квітня цього року поліцейські завітали до чоловіка з санкціонованим обшуком та конфіскували скарб. Його відправили до київського експерта. Останній визначив, що знайдені Ярославом вироби – це  оригінальні бронзові тесла близькосхідного типу, які були поширені на території Кавказу, Малої Азії та Східної Європи (у тому числі території сучасної України), за добу ранньої та середньої бронзи (ІІІ - середина ІІ тис. до н.е.). Вони мають історичне, етнографічне й наукове значення.

20 листопада між прокурором Глобинської окружної прокуратури та обвинуваченим було укладену угоду про визнання винуватості. Ярослав, його адвокат і прокурор просили суд затвердити угоду, відповідно до якої чоловік мав отримати 1 700 грн.

У залі суду Ярославу пояснили, що додатково доведеться сплатити за послуги експерта у 10 разів більше, ніж розмір штрафу. Він погодився на це, і суддя призначив узгоджене покарання – 1 700 грн штрафу й понад 17 000 грн сплати за послуги експерта. Вирок ще не набрав законної сили.

Нагадаємо, Житель Кременчуцького району незаконно спробував продати археологічні знахідки.

 

 

Артем Кузьменко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися