Кременчуцька газета
Середа, 9 Жовтня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Чому кременчуцьке «Око» вкрай потрібно військовим, а держава не може допомогти волонтерам у його виготовленні?

9 вересня 2024 15:20

Пряма мова.

Кременчуцький волонтер Олександр Колотієвський з групою патріотично налаштованих друзів розробили прилад «Око», для того, щоб можна було спостерігати за ворогом та коригувати вогонь артилерії на відстані до 8 кілометрів.

Як каже сам волонтер, українське «Око» є аналогом російського приладу «Муром М». Різниця лише в тому, що «Муром» коштує 50 тисяч доларів США, а українське «Око» - тисячу доларів.

За словами О.Колотієвського, прилад встановлюється на площині, або в якомусь приміщенні.

якщо поруч є якась деревина чи стовп, то за допомогою кріплення він кріпиться до вертикальної площини.

«Сам прилад в даній комплектації являти собою монокуляр, мікроскоп і мотор редуктор, який регулює якість зображення.

У середині приладу є два потужних мотор редуктори, щоб регулювати швидкість повороту досить повільно, бо якщо досить швидко переміщати сам прилад, то на відстані 6 км все зливається в одну лінію.

Встановивши прилад на деревині чи стовпі оператор, це може бути рядовий без технічної освіти, шукає бліндаж на відстані до 100 метрів, або риє собі окоп і таким чином він знаходиться у безпечному відстані.

Спочатку ми хотіли робити на радіоуправлінні, але РЕБи його швидко помітили і "мавіки" знищили, разом з оператором, тому перейшли на управління по дротах.

Відповідно йде два дроти. Один дріт - це управління самим приладом, тобто трьома мотор-редукторами, які регулюють поворот вліво-вправо, вниз-верх, якість зображення і USB-кабель, який передає зображення на монітор. Це може бути телефон, планшет, комп'ютер»,- каже О.Колотієвський.

Далі він розповідає, що останній прилад знову удосконалений.

«Удосконалили і зараз вже наступний прилад, який у нас на виході.  Він буде повністю відрізнятися від існуючого, лишається лише механіка. Електроніка - ми схрестили монокуляр, який замінили на об'єктив, мікроскоп і IP-камеру. Туди додали і одноплатний комп'ютер…

Уявіть себе на місці солдата, який два тижні сидить в окопі і йому потрібно постійно дивитися на цей екран, а тут сонце світить, очі болять і так далі...

Одноплатник дає можливість встановити програму, яка вже в нас існує, і сам прилад буде автоматично рухатися вліво-вправо не зверху і у випадку зміни рельєфу, тобто з'явилася людина, собака, танк, він реагує, зупиняється і дає звуковий сигнал.

Відповідно, оператор самого приладу має можливість трішки відпочити», - каже волонтер і закликає кременчужан донатити на виготовлення приборів.

Олександр Колотієвський надає для бажаючих донатити свій номер телефону: (050)3081151

Ще він каже, що очікує допомогу від держави. 

 «Створили на базі декількох міністерств і Генерального штабу офіційну структуру, яка допомагає таким, як ми "кулібіним", виготовлення цих приладів. Але там є також свої але.

Пів року, як ми подали цю заявку, щоб отримати фінансову підтримку з держави, пів року вона розглядається. Чому розглядається так довго? Тому що спеціалісти, які оцінюють ці винаходи, працюють на безоплатній основі. І тут можна взяти калькулятор і порахувати, що дешевше - заплатить трьом експертам зарплату чи чекати поки цей прилад піде у виробництво, а пішовши у виробництво він би врятував тисячі людей, тисячі наших солдат…»

Загалом кременчуцькі волонтери вже зібрали 10 приладів з назвою «Око».

«Ми можемо їх робити по 10-ть за тиждень при наявності повного фінансування»,- каже пан Колотієвський.

Представник благодійної організації «Всі свої» Олег Коваль розповів технічні можливості приладу і навіть продемонстрував, як далеко «Око» може бачити.

А ось про необхідність виготовлення таких приладів якомога більшою кількістю, журналістам розповів ветеран російсько-української війни Валерій Орел.

«По-перше, будь-який прилад, технічний, який може зберегти життя солдату, військовослужбовця - це вже корисна річ.

Якщо цей прилад ще допомагає виконувати бойові завдання, то вдвічі корисніше.

І може використовуватися у будь-яких підрозділах, будь-яких родах військ.

Найголовніше - це артилерія. Найнебезпечніша служба, яка йде для наших військовослужбовців це, звісно, що розвідувальні дії, це штурмові дії. Щоб керувати штурмовими діями, потрібен якісний зв'язок, командир повинен бачити, що відбувається на полі бою або на окремій ділянці.

Що стосується мобільності цього приладу, то він дає великий плюс для спостереження розвідгрупам, які, в першу чергу, не наражають особовий склад на дії ворога…

Також ми хочемо задіяти його для роботи в допомогу снайперським групам. Справа снайпера дуже делікатна. Потрібно бути найбільш не поміченими і теж спостерігати, буває таке, що спостерігається декілька діб, а він у цьому допоможе»,- каже В.Орел.

Вже після демонстрації журналістам О.Колотієвський та О.Коваль передали В.Орлу цей прилад.

Він уже  цього тижня почне приносити користь на фронті.

А ми ще раз закликаємо кременчужан донатити на виготовлення подібних приладів, звертаючись до Олександра Колотієвського за номером телефону: 0503081151

Нагадаємо, «Подивіться уважно в гаражах старі, ржаві підшипники, будь ласка, і приносьте їх нам»: кременчуцькі волонтери потребують залізяк

 

Олег Булашев

Відео Ігоря Борисевича


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися