Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 23 Жовтня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Чому кременчужани отримали захмарні рахунки за газ із тисячами нарахованих «зайвих» кубометрів

 

15 серпня 2021 09:00

Людям надходять платіжки, від яких волосся стає дибки. Переважно це мешканці приватного сектору Кременчука і Кременчуцького району.

Споживачі нашого міста почали отримувати платіжки за природній газ. Одні побачили у них тисячі, інші – десятки тисяч гривень. А комусь навіть виставили оплату у понад 50 тис грн. Але головне – люди помітили невідповідність між показниками індивідуальних газових лічильників і даними, що вказані у платіжках. Іноді виставляли понад 1 тис кубів вже спожитого природного газу. І за них треба платити! Переважно це стосується мешканців приватного сектора нашого міста.

До Кременчуцької газети з цього приводу звернулися одразу кілька людей, які прагнули зрозуміти, чому так склалося і навіщо їм платити більше.

За роз’ясненнями журналісти звернулися до Центру обслуговування споживачів групи підприємств «Кременчукгазу» (далі Центр – ред.).

Для прикладу ми надали конкретний випадок щодо приватного домоволодіння, розташованого у Кременчуці, у Дачному провулку. Як повідомила представниця власника цього будинку, у платіжках за спожитий газ виставлено на 2 тис 7 м3 більше, ніж вважав споживач. Окрім цього, самі цифри різнилися: на табло було 26 тис 095 м3, а у платіжній системі фігурували 26 тис 694 м3. Саме з цим містян і послали розбиратися. Паралельно шукали інформацію і журналісти нашої редакції.

Отже, в Центрі нам повідомили, що це типовий випадок. Багато споживачів стикнулися з такою проблемою.

Після перевірки виявилося, що споживач газу з Дачного провулку не надавав показники за природний газ із листопада 2019 року до березня 2021-го. Потім – подавав. У грудні 2020 року в це домоволодіння приходив контролер. А ось під час планового візиту в липні того року контролер потрапити на територію домоволодіння не зміг.

У Центрі роз’яснюють, що у випадку, коли показники індивідуального газового лічильника від споживача не надходять, проводять розрахунки за спожитий газ відповідно до Кодексу газорозподільних мереж (ГРМ) (простіше кажучи, беручи до уваги середні планові обсяги – ред.). Також у Центрі акцентують увагу: якщо людина не передає показники індивідуального газового лічильника (з 1 по 5 число щомісяця) або не впевнена, що вони потрапляють виключно до системи розрахунків газорозподільної компанії, то проводять розрахунок відповідно до Кодексу ГРМ на підставі планових об’ємів спожитого газу. «Ось вам приклад саме такого», – резюмують у Центрі.

За той час, що вищезгаданий споживач із приватного домоволодіння не передавав показники (а також не допускав у плановий термін контролера), йому нараховували плату згідно з плановими об’ємами. Виходить, що зараз йому нарахували борг перед двома постачальниками: перед «Кременчукгазпостачанням» в сумі понад 10 тис грн (до 13 березня цього року – того часу, поки абонента не перевели до ПОНу) і перед Постачальником останньої надії (з часу потрапляння до ПОНу і донині). Зараз цей споживач не приєднався до іншого постачальника. Оскільки у програмі внесено 26 тис 694 м3, то не можна відкоригувати це число і виставити менше (яке є реальним на табло індивідуального газового лічильника, як нам повідомив споживач – ред.). Ці дані програма в особистому кабінеті може прийняти, але перерахування не проводяться.

Що робити, якщо виникли неточності

У нашому випадку порада споживачеві – звернутися до Центру обслуговування споживачів групи «Кременчукгазу». Точніше: щодо нарахування кубічних метрів спожитого газу, як і стосовно квитанцій на оплату за розподіл природного газу – до ПрАТ «Кременчукгаз», а з рештою питань – до свого постачальника, зокрема і з питаннями заборгованості.

«Не обов’язково особисто – це можна зробити телефоном (номери вказані нижче – ред.). Через Вайбер чи Телеграм треба надіслати фото показників лічильника, описати ситуацію і вказати адресу. У кожному випадку, якщо є неточності, до споживача прийде контролер і розбереться», – обіцяють фахівці Центру.

Також терміново потрібно звертатися до газорозподільної компанії у випадках, якщо цифри у платіжці споживача дивують. Наприклад, нараховано більше/менше кубічних метрів спожитого газу чи сума на відповідає реальній. Знову ж радять звертатися телефонами, через Вайбер або Телеграм (номери – нижче).

Якщо споживачі невчасно надають показники чи не впевнені, що передають їх вірно, можуть виникнути неточності.

Плутанина з особовими рахунками

Є ще один нюанс у газових питаннях, який стосується особових рахунків. У Центрі пояснюють: коли споживачів почав обслуговувати ПОН, вони стали отримувати платіжки з особовими рахунками НАК «Нафтогаз».

Тож, тепер іноді люди беруть до уваги саме їх, передаючи показники за спожитий газ до своєї газорозподільної компанії (і це не обов’язково НАК «Нафтогаз»). Саме через це в інших газорозподільних компаніях абонента не ідентифікують. Виходить, що нібито показники передано вчасно, але їх не бачать.

«Насправді газорозподільні компанії залишилися ті самі, що й були до змін на ринку газу. Потрібно і надалі користуватися особистим рахунком своєї газорозподільної компанії (який був до 13 березня цього року), за яким і вносити показники. Якщо вже виникла ситуація, коли через неправильно вказаний особистий рахунок не передано показники, звертайтеся до нас», – пояснюють у Центрі.

Адже в цьому випадку теж іде нарахування за спожитий газ за плановими об’ємами. Тому знову необхідно згадати номери телефонів, Телеграму і Вайбера.

«Якщо хочете бачити прозорі розрахунки, передавайте дані через сервіси «Кременчукгаз» (контакти можна знайти на сайті підприємства (kgaz.com.ua)), а далі їх передадуть постачальникам по всій Україні», – рекомендують споживачам.

Як не втрачати час у чергах

Останнім часом біля центру обслуговування споживачів групи «Кременчукгаз» зранку шикуються величезні черги. Переважно це містяни, які хочуть укласти договір на приєднання до газопостачання місцевого підприємства ТОВ «Кременчукгаз-трейдінг». Люди говорять, що періодично Центр закривають на дезобробку, тому час очікування збільшується. Питання у всіх одне: що робити, аби не стояти в черзі?

«Основна причина в тому, що люди хочуть приєднатися до місцевого постачальника ТОВ «Кременчукгаз-трейдінг». І самі створюють черги, приходячи туди іноді о четвертій годині ранку, стоячи там і з сьомої або з восьмої ранку, збираючись у такі великі черги. Натомість після другої чи третьої години дня там лише три-чотири людини», – пояснили в Центрі.

І нагадали, що до них абоненти звертаються не лише з питаннями приєднання до місцевого постачальника, а, наприклад, щодо встановлення газового лічильника чи іншого обладнання, передачі показників тощо. Кременчужанам же вкотре рекомендують НЕ СТОЯТИ В ЧЕРГАХ, а оформити договір з певною газопостачальною компанією декількома способами: онлайн (працюють кілька сервісів), через «Укрпошту», електронну пошту, Вайбер, Телеграм чи інший мессенджер.

Корисно!

Для приєднання до газових мереж потрібно:

- написати відповідну заяву-приєднання;

- заповнити опитувальний лист;

- надати документи (копії), що підтверджують право власності чи право користування замовника на землю чи об’єкт газоспоживання;

- надати копію паспорта та ідентифікаційного коду.

SOS: у разі неточностей із нарахуваннями за газ звертайтеся Вайбером, Телеграмом або телефоном за номерами (для Кременчука і Кременчуцького району): (0536) 78-04-04, (067) 503-75-20, (095) 720-00-36, (063) 839-35-33, (067) 504-78-16.

Нагадаємо, запитували – відповідаємо: найгарячіші «газові» питання.

Чому кременчужани сидять на «пороховій бочці».

Що робити споживачам, які не отримують платіжки за газ: роз'яснення ПрАТ «Кременчукгаз».

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися