Кременчуцька газета
Четверг, 13 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Цікавинки про вулицю Лебедину у Кременчуці

31 березня 2023 15:45

Назва на карті міста.

Лебеді – водоплавні птахів родини качиних, деякі види котрих занесені до Червоної книги України. Вирізняються своєю красою, тривалим терміном життя (до 28 років) і моногамністю.

Лебеді є найбільшими водоплавними птахами Європи. Залежно від виду, довжина тіла дорослих особин досягає 120-180 см, а вага може доходити до 15 кг. Розмах крил цих птахів становить близько 2-2,4 метрів. Всього в світі налічується 7 видів лебедів: чорний лебідь, чорношийний лебідь, лебідь-кликун, лебідь-шипун, американський лебідь, малий лебідь, лебідь-трубач.

Лебідь — символ відродження, чистоти, благородства, мудрості, пророчих здібностей, досконалості, краси, вічної та незмінної любові й вірності.

Лебеді - одні з найбільш улюблених і шанованих видів птахів по всьому світу в літературі та музиці. Одними з найвідоміших музичних творів є балет Петра Ілліча Чайковського "Лебедине озеро» та хореографічна мініатюра М.Фокіна на музику Каміля Сен-Санса «Лебідь».

Існує багато літературних творів та пісень, героями яких є лебеді. Всі знають казки «Дикі лебеді» та «Гидке каченя» Г.Х.Андерсена, автобіографічну повість «Гуси-лебеді летять» Михайла Стельмаха, вірш «Лебеді материнства» Володимира Симоненка та багато інших.

А у когось перехоплює подих, коли звучить пісня Олександра Стадника на слова Володимира Грибенка «Батьку мій, лебедю білий»:

Сиві лежать заметілі

Снігом в волоссі твоїм,

Батьку мій, лебедю білий,

Сум не пускай на поріг…

У північній півкулі неба є сузір’я Лебідь, розташоване в смузі Чумацького Шляху. Це одне з 88 сучасних сузір'їв, відоме ще з античних часів. У сузір’ї Лебідь налічується 272 зірки, які можна побачити з Землі неозброєним оком.

З 2016 р. вулиця Кірова називається "вулиця Лебедина", а проїзд Кірова – "проїзд Лебединий” (Рішення Кременчуцької міської ради Полтавської області VII скликання від 16 лютого 2016 року).

 

За матеріалами Кременчуцький краєзнавчий музей


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися