
Назва на карті міста.
Лебеді – водоплавні птахів родини качиних, деякі види котрих занесені до Червоної книги України. Вирізняються своєю красою, тривалим терміном життя (до 28 років) і моногамністю.
Лебеді є найбільшими водоплавними птахами Європи. Залежно від виду, довжина тіла дорослих особин досягає 120-180 см, а вага може доходити до 15 кг. Розмах крил цих птахів становить близько 2-2,4 метрів. Всього в світі налічується 7 видів лебедів: чорний лебідь, чорношийний лебідь, лебідь-кликун, лебідь-шипун, американський лебідь, малий лебідь, лебідь-трубач.
Лебідь — символ відродження, чистоти, благородства, мудрості, пророчих здібностей, досконалості, краси, вічної та незмінної любові й вірності.
Лебеді - одні з найбільш улюблених і шанованих видів птахів по всьому світу в літературі та музиці. Одними з найвідоміших музичних творів є балет Петра Ілліча Чайковського "Лебедине озеро» та хореографічна мініатюра М.Фокіна на музику Каміля Сен-Санса «Лебідь».
Існує багато літературних творів та пісень, героями яких є лебеді. Всі знають казки «Дикі лебеді» та «Гидке каченя» Г.Х.Андерсена, автобіографічну повість «Гуси-лебеді летять» Михайла Стельмаха, вірш «Лебеді материнства» Володимира Симоненка та багато інших.
А у когось перехоплює подих, коли звучить пісня Олександра Стадника на слова Володимира Грибенка «Батьку мій, лебедю білий»:
Сиві лежать заметілі
Снігом в волоссі твоїм,
Батьку мій, лебедю білий,
Сум не пускай на поріг…
У північній півкулі неба є сузір’я Лебідь, розташоване в смузі Чумацького Шляху. Це одне з 88 сучасних сузір'їв, відоме ще з античних часів. У сузір’ї Лебідь налічується 272 зірки, які можна побачити з Землі неозброєним оком.
З 2016 р. вулиця Кірова називається "вулиця Лебедина", а проїзд Кірова – "проїзд Лебединий” (Рішення Кременчуцької міської ради Полтавської області VII скликання від 16 лютого 2016 року).
За матеріалами Кременчуцький краєзнавчий музей