Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 22 Вересня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Депутати Кам'янопотоківської сільради хочуть знати від правоохоронців, хто організував і керував масовими заворушеннями у Кременчуцькій райраді

 

27 липня 2021 14:00

Текст депутатського запиту, який підтримали депутати сільради.

Шановні мешканці громади, колеги, однодумці! Як і багато хто з моїх колег депутатів та просто пересічних небайдужих громадян не зміг лишитися осторонь ситуації, яка відбувалася у Кременчуцькій районній раді і яку пов’язують із зміною керівництва районної ради.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук пише депутат Камянопотоківської сільради, відомий адвокат Роман Винник.

"Як я усвідомив особисто для себе, нажаль, не всі пам’ятають і усвідомлюють, що ми живемо у 21 столітті і поведінка людини, а тимпаче депутата, повинна відрізняти його від дикуна.

Нехтування законами, нормами моралі і поваги до оточуючих, суспільства, держави не повинні бути нормою.

Сьогодні вчухли пристрасті у Кременчуцькому районі і саме той час аби згадати все та спитати уповноважені органи про законність усього, що відбувалося у Кременчуцький районній раді.

Хто винен у тому, що Кременчуцький район став відомим на всю країну і не зовсім із кращої сторони?

Хто організував і керував масовими заворушеннями, коли «тітушки»кидалися на правоохоронців і звичайних людей, які прийшли відстояти інтереси своєї громади, провокуючи бійки і сутички, вчиняючи відверто хуліганські дії, проявляючи неповагу до держави і її символів.

Із цими питаннями звернувся депутатським запитом, який 23.07.2021 року підтримала Кам’янопотоківська рада, до правоохоронних органів. Вимагаємо відповіді та відповідної реакції від правоохоронців.

Закликаю колег депутатів-однодумців із Кременчуцької районної ради долучитися до процесу щодо забезпечення притягнення до відповідальності усіх винних у незаконному втручанні в діяльність органу місцевого самоврядування - Кременчуцької районної ради!",- написав Роман Винник.

Також він надав редакції текст свого депутатського запиту. Ми друкуємо його мовою оригіналу.

"Начальнику Кременчуцького районного

управління поліції Головного управління

Національної поліції в Полтавській області

Полковнику поліції Жук І.В.

 

39600, м. Кременчук, вул. 29 вересня, буд. 6

 

Стосовно початку досудового розслідування

за фактами кримінальних правопорушень, що

мали місце 06.07.2021 року під час проведення

сесії Кременчуцької районної ради   

 

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

06.07.2021 року, я разом із Головою Кам’янопотоківської територіальної громади пані Самойлюк Анною Василівною були присутні у сесійній залі Кременчуцької районної ради, яка знаходиться на четвертому поверсі адміністративної будівлі за адресою: Соборна вулиця, 14/23, Кременчук, Полтавська область, 39600. Наша присутність у сесійній залі була обумовлена отриманим запрошенням від апарату районної ради бути присутніми на позачерговій сесії у зв’язку із включенням до порядку денного районної сесії питання збереження первинної ланки сільської медицини, яке безпосередньо стосується Кам’янопотоківської територіальної громади.

Перед початком сесії до великої зали будівлі Кременчуцької РДА, де було заплановано проведення сесії районної ради увійшли кілька осіб серед яких були, в тому числі, депутати Полтавської обласної ради, депутати Кременчуцької районної ради, депутати Кременчуцької міської ради, а також інші  невідомі мені особи. Відразу після появи вказаних осіб у сесійній залі деякі із них почали поводити себе неадекватно, агресивно по відношенню до присутніх, вчиняли хуліганські дії, провокуючи сутички із працівниками правоохоронних органів, вмикали сирену на гучномовці з метою створення перешкод у роботі органу місцевого самоврядування. Фотознімки із зображеннями осіб правопорушників та відео докази вчинення ними протиправних дій додаються до цього депутатського запиту на цифровому електронному носії інформації – CD диску. 

Окремо, звертаю увагу на той факт, що поведінка осіб, які приймали участь у провокуванні конфліктів із працівниками правоохоронних органів, вчиненні хуліганських дій, характеризувалися скоординованістю та узгодженістю дій між ними. Чітке розмежування функцій між учасниками подій знайшло свій прояв у протиправній поведінці таких осіб. Скоординованість, узгодженість дій, розмежування функцій між учасниками, які вчиняли кримінальні правопорушення є свідченням наявності організатора (організаторів) вказаних кримінальних правопорушень, який фактично забезпечив всі умови для присутності осіб, що вчиняли кримінальні правопорушення в сесійній залі Кременчуцької районної ради, узгоджував і координував дії правопорушників, умисно спрямовуючи їх на перешкоджання нормальній роботі органу місцевого самоврядування. Факт організації масових заворушень та активна участь у таких заворушеннях окремих громадян із числа присутніх в сесійній залі Кременчуцької районної ради підтверджується беззаперечними відео доказами долученими до цієї заяви та розміщеними у мережі Інтернет, на наступних Інтернет ресурсах:

 1. https://kg.ua/news/sklikaietsya-sesiya-kremenchuckoyi-rayradi-i-znovu-bude-bezlad  -  під назвою «Онлайн: сьома позачергова сесія Кременчуцької районної ради 06 липня 2021 року»;
 2. https://www.telegraf.in.ua/topnews/10096362-u-kremenchuckij-rajradi-znovu-sutichki.html - під назвою «У Кременчуцькій райраді знову сутички: ділять владу»;
 3. https://www.youtube.com/watch?v=e5PZamtBZHY – під назвою «Онлайн: сьома позачергова сесія Кременчуцької районної ради 06 липня 2021 року»;
 4. https://www.youtube.com/watch?v=9I3uDaEF2FQ – під назвою «Сьома позачергова сесія Кременчуцької районної ради 06 липня 2021 року (часть3)»
 5. https://www.youtube.com/watch?v=uSyFPo2rmY8 – під назвою «Онлайн: сьома позачергова сесія Кременчуцької районної ради 06 липня 2021 року (часть 4)»;
 6. https://www.youtube.com/watch?v=U0P7uOM0-1I&t=1395s – під назвою «Онлайн: сьома позачергова сесія Кременчуцької районної ради 06 липня 2021 року»

Після відкриття сесії Кременчуцької районної ради головою Колотієвським Дмитром Олександровичем, відповідно до положень Конституції України, ЗУ «Про державний гімн України», ЗУ «Про місцеве самоврядування», Регламенту Кременчуцької районної ради було увімкнено державний гімн України. В цей час особи, які прибули до сесійної зали почали вигукувати ганьба закрикуючи державний гімн України, а  депутат районної ради Іванченко Марія Андріївна, приймаючи активну участь у масових заворушеннях, з мотивів явної неповаги до суспільства, до органів державної влади та місцевого самоврядування, проявляючи особливу зухвалість та винятковий цинізм, використовуючи ввімкнений на режим «Сирена» гучномовець також почала закрикувати виконання державного гімну України, вигукуючи при цьому незрозумілі для мене та оточуючих слова. Вказані дії осіб, які вигукували підчас виконання державного гімну України «ганьба» та депутата Кременчуцької ради Іванченко Марії Андріївна є кримінальним правопорушенням кваліфікація якого охоплюється диспозицією статті 338 Кримінального кодексу України. Кримінальне правопорушення, яке полягало у нарузі над державним гімном України і вчинялося невідомими та депутатом Кременчуцької районної ради Іванченко Марією Андріївною було припинено Іванченко М.А. не з її власної волі, а лише після особистого звернення до порушниці громадянина Бокована М.В., що підтверджується відповідним відеозаписом доданим до цієї заяви. Вказана обставина також свідчить про наявність ієрархії, скоординованості і узгодженості між учасниками хуліганських дій і масових заворушень, що мали місце 06.07.2021 року під час проведення сесії Кременчуцької районної ради.           

Як депутат і представник територіальної громади, свідомий громадянин держави Україна вважаю, що подібні дії спрямовані на наругу над державними символами з боку будь-кого є неприпустимими, а особи винні у вчинені подібних дій мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності в порядку передбаченому законодавством. Повага до державних символів є основою патріотичного виховання, фундаментом авторитету держави Україна за яку вже сьомий рік поспіль наші співвітчизники проливають кров, віддають свої життя і здоров‘я на сході України. Подібні дії по відношенню до національних символів мають піддаватися не тільки публічному осуду та нетерпимості, а і знаходити належну правову оцінку з боку правоохоронних органів через інститут кримінальної відповідальності у межах положень Кримінального кодексу України.

Враховуючи зазначене, керуючись ст.60, 214, КПК України, ст.. 294, 296, 338 КК України, ст.. 11, 21 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» прошу Вас 

 

 1. Повідомити на адресу Кам’янопотоківської сільської ради щодо внесення до єдиного реєстру досудових розслідувань інформації про вчинені кримінальні правопорушення, які мали місце під час сесії Кременчуцької районної ради 06.07.2021 року, а саме щодо фактів хуліганства ст. 296 КК України, масових заворушень ст. 294 КК України, наруги над державними символами ст. 338 КК України.
 2. В разі відсутності у ЄРДР інформації по кримінальним правопорушенням зазначеним у пункті 1 цього запиту -  прошу вважати цей депутатський запит заявою-повідомленням про злочин, а Кам’янопотоківську сільську раду заявником в порядку статті 60 КПК України та внести до єдиного державного реєстру інформацію про вчиненні кримінальні правопорушення з попередньою кваліфікацією за статтями 294, 296, КК України та за фактом вчинення невідомими особами та депутатом Кременчуцької районної ради  Іванченко М.О. кримінального правопорушення передбаченого ст. 338 КК України.
 3. Витяг про внесення інформації до ЄРДР за фактами викладеними у цій заяві надати в строки встановлені ст. 214 КПК України на адресу Кам’янопотоківської сільської ради: вул. Миру, б. 19, с. Кам’яні Потоки, Кременчуцький район, Полтавська обл., 39763

 

Додаток:

 1. CD диск із відео доказами вчинення кримінальних правопорушень та фото знімками осіб, які вчиняли кримінальні правопорушення; 
 2. Копія рішення чотирнадцятої сесії восьмого скликання про підтримку запиту.   

  З Повагою, - 

Депутат Кам’янопотоківської ТГ                                                      Винник Р.О.

Депутатський запит підтримано рішенням чотирнадцятої сесії Кам’янопотоківської сільської ради від 23.07.2021 року.

Нагадаємо, Онлайн: сьома позачергова сесія Кременчуцької районної ради 06 липня 2021 року (Доповнюється)

Слуга народу Мовчан приїхав у Кам’яні Потоки захищати "За майбутнівців"

«Слуга народу» наводить порядок у своїх рядах: кременчуцький нардеп Мовчан виключений

"Депутаты шли на водопой, организованной толпой": гуськом "За майбутнівці" та їхні прихильники повернулися на сесію з поліції

 

Олег Булашев

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися