Кременчуцька газета
Середа, 24 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Депутатське відкриття: на Деївському звалищі видобувають біогаз і про це ніхто не знає

22 лютого 2018 18:00

Кременчуцькі депутати навіть не здогадувались, що дали дозвіл підприємству, яке на Деївському звалищі видобуває біогаз і продає електроенергію.

Сьогодні на Деївському звалищі відбулось виїзне засідання постійної депутатської комісії з земельних питань і екології.

Цього разу у депутатів був кворум, адже зібрались чотири депутати на чолі з головою комісії Русланом Ульяновим.

Депутатів Сергія Костромінова, Оксану Піддубну і Олександра Роженка зацікавило єдине питання: робота підприємства, яке видобуває на звалищі біогаз, про яке до сьогоднішньої виїзної комісії вони не знали.

Та спершу їм показали стару установку для видобутку газу, яку тут встановили давно. Вона придатна для того, щоб її розпиляли і здали на металобрухт.

А ось за парканом виявилось ціле підприємство, де збирають біогаз зі звалища (для цього змонтовані спеціальні точки), далі його переробляють в електроенергію і продають по «зеленому тарифу» в єдину українську енергетичну систему.

Депутати навіть познайомились з керівником ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» Сергієм  Дяківським. Але він відмовився відповідати на будь-які запитання.

А їх було багато: хто давав дозвіл на облаштування підприємства на території комунального підприємства КАТП 1628 (адже Деївське звалище знаходиться саме на балансі цього КП), які гроші надходять місту, і взагалі: який зиск громаді від всього цього.

Прояснити ситуацію колегам і журналістам взявся голова земельної комісії Руслан Ульянов. На відміну від інших депутатів, він, як виявилося, знав, що ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» працює на території Деївського звалища.

І на його переконання від цього лише плюси. Як пояснив, підприємство проводить дегазацію звалища, біогаз не потрапляє в навколишнє середовище, а відраховує кошти в міський бюджет (яку саме суму, щоправда, не назвав). Та нагадав, що депутати самі затвердили дозвіл сервітуту на встановлення обладнання. А проведення тендерних процедур не було потрібне.

Про позитивні моменти роботи ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» говорив і головний еколог міста Олексій Федюн. Він нагадав: однією із умов отримання ліцензії на утилізацію твердих побутових відході на Деївському звалищі була умова проведення дегазації полігону. Ось цю дегазацію і проводять за допомогою даного підприємства.

Не вдалось з’ясувати більше інформації депутатам від представників КАТП 1628: заступника директора з технічних питань Геннадія Щепотьєва і завідуючого звалищем Олександра Кузнєцова.

Тож вирішили відповіді на всі питання шукати вже на наступному депутатському засіданні. Депутатка Оксана Піддубна зібрала необхідні підписи під заявою щодо того, щоб засідання провести 28 лютого (планове засідання 13 березня).

На це засідання хочуть запросити представників КАТП 1628, ТОВ «Кліар енерджі-Кременчук». А для себе депутати хочуть з’ясувати: як так трапилось, що вони дали дозвіл на роботу підприємства, самі не знаючи коли і як.

Питань багато. Як і те, чому ж цьому підприємству вдалось отримати дозвіл, а німецького інвестора, який роками цього прагнув, ті ж депутати «відфутболили».

Нагадаємо, німець «вилетів», тому що нардеп Шаповалов «поклав око» на Деївське звалище?

13 жовтня в ході пленарного засідання сесії міськради депутати провалили голосування за твердженням інвестора на Деївському звалищі. Як пояснив депутат міськради, радник мера Руслан Ульянов, німецький інвестор пропонував співпрацю з видобутку газу і перетворення його в електричну енергію на невигідних для міста умовах. Ульянов запропонував фактично зупинити конкурс і знайти іншого інвестора - більшість депутатів його підтримали.

Про розвиток подальших подій Кременчуцька газета обов’язково інформуватиме

 

Олена Ліпошко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися