Кременчуцька газета
Субота, 25 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Економічні наслідки фінансового шахрайства – Роман Терещенко

17 квітня 2024 12:05

Фінансові махінації продовжують залишатися серйозною проблемою у суспільстві. Їхні негативні наслідки поширюються на всі сфери життя, зачіпаючи як компанії, так і приватних осіб. Як розповідає бізнес-аналітик Роман Терещенко, шахрайство такого роду охоплює широкий спектр незаконних дій, спрямованих на обман з метою особистої фінансової вигоди. На жаль, разом із розвитком інноваційних технологій удосконалюються й методи фінансових злочинів. Які збитки вони завдають і як з ними боротися – до вашої уваги позиція експерта.

Фінансове шахрайство: світові тенденції та причини виникнення

Посилаючись на дані глобального дослідження економічної злочинності та шахрайства від Price Waterhouse Coopers за 2022 рік, близько 46% компаній по всьому світу зіткнулися з різними формами фінансових злочинів. Роман Терещенко зазначає, що такі махінації здебільшого спрямовані на великі організації: 52% з тих, кого переслідували у 2022 році, мали річний дохід понад $10 млрд, порівняно з 38% компаній, дохід яких становив менше ніж $100 млн.

За словами експерта, тенденція до збільшення витрат та частоти фінансових злочинів також очевидна. У 18% випадків серед великих компаній, які зіткнулися з шахрайством, стався найбільший інцидент, вартість збитків якого перевищила $50 млн. А 22% малих компаній повідомили, що зіткнулися з руйнівним фінансовим злочином на суму $1 млн.

Бізнес-аналітик вважає, що для ефективної боротьби з фінансовим шахрайством важливо розуміти причини його виникнення. Про них і розповідає Терещенко Роман.

  • Технологічні досягнення. Стрімкий прогрес технологій дав шахраям нові інструменти. Наприклад, зростання криптовалют сприяло формам махінацій через анонімність та децентралізацію.

  • Глобалізація. Зв'язок світової економіки спростив для шахраїв дії за кордоном, що ускладнило їхнє виявлення.

  • Недостатня поінформованість. Багато людей та компанії недостатньо знайомі з ризиками шахрайства, що робить їх уразливими до атак.

  • Неефективні засоби виявлення та запобігання. Шахрайство часто відбувається через недостатню систему виявлення та запобігання в організаціях, включаючи застарілі системи, відсутність навчання співробітників та недостатній контроль безпеки.

Бізнес-аналітик вважає, що з урахуванням розвитку складних методів шахрайства, організації повинні інвестувати в інноваційні рішення та постійне навчання. Це необхідно для того, щоб успішно справлятись зі змінними принципами фінансових махінацій. А те, що такі незаконні явища краще запобігти, ніж боротися з їхніми наслідками, доводять реальні приклади, про які експерт розповідає у наступному розділі.

Роман Терещенко: фінансові махінації. Чим може обернутися грошова афера для шахраїв?

Берні Медоф і Схема Понці: афера на Уолл-стріт. У 2008 році Bernard L. Madoff Investment Securities LLC, інвестиційна фірма на Уолл-стріт, заснована Медоффом, стала центром уваги. Тоді власник обманом захопив $64,8 млрд у інвесторів через найбільшу в історії схему Понці. Як розповідає експерт, Медофф та його бухгалтери видавали гроші інвесторам з коштів інших інвесторів, а не з реального прибутку. У результаті Медоффа було засуджено до 150 років ув'язнення і зобов'язано виплатити $170 млрд в якості реституції.

Kraft Heinz: SEC звинувачує у підвищеній економії, компанія погоджується на штраф. У вересні 2021 року Securities and Exchange Commission (SEC) звинуватила компанію Kraft Heinz в схемі маніпулювання витратами. Це спричинило перегляд фінансової звітності за кілька попередніх років. Передбачається, що колишні вищі керівники компанії брали участь у неправомірних діях, пов'язаних із цією довготривалою схемою. У відповідь на звинувачення SEC Kraft Heinz не визнала і не спростувала висновки, однак погодилася заплатити штраф у розмірі $62 млн.

Granite Construction: порушення фінансової дисципліни та її наслідки.

- У серпні 2022 року Granite Construction, компанія, що спеціалізується на цивільному будівництві та інфраструктурі, розкрила факти незаконних операцій, – розповідає Роман Терещенко. – Виявляється, вони були скоєні колишнім старшим віце-президентом та менеджером групи, Дейлом Сванбергом. Він маніпулював розміром прибутку окремого проекту та нехтував урахуванням витрат. В результаті розслідування, проведеного Комісією з цінних паперів та бірж (SEC), на компанію наклали штраф у розмірі $12 млн за порушення фінансової дисципліни.

Бізнес-аналітик наголошує, що такі яскраві приклади виразно демонструють наслідки незаконних махінацій. Так чи інакше, фінансові злочини призводять до санкцій. Як правило, це виливається в економічну відповідальність. Хоча в окремих випадках винуватців карають і позбавлення волі.

Протидія фінансовому шахрайству

Роман Терещенко зазначає, що фінансове шахрайство – це проблема, яка потребує невідкладної уваги як серед індивідуальних користувачів, так і серед компаній. Ефективне запобігання цьому виду злочинності вимагає не тільки поінформованості про його можливі форми, такі як фішинг та крадіжка особистих даних, але й запровадження передових методів безпеки. 

Як такі, експерт пропонує використовувати сучасні технології ідентифікації, наприклад біометричну аутентифікацію, яка може значно підвищити захист особистої інформації. Крім того, організації повинні постійно оновлювати свої знання про останні тренди в галузі шахрайства. При цьому мають дотримуватись відповідних стандартів, таких як KYC (Знай свого клієнта), щоб ефективно протидіяти шахрайським маніпуляціям та уникнути їх згубних наслідків.

На правах реклами

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися