Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 19 Серпня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Екзамен для Мовчана: депутати Глобиного просять допомоги для освітян

 

9 вересня 2021 17:15

Звернення депутатів.

Сьогодні відбулася сесія Глобинської міської ради, на якій депутати прийняли звернення до нардепа Олексія Мовчана. Перед прийняттям звернення голова освітянської комісії Світлана Лобода зазначила, що нардеп не завжди об'єктивний у питаннях їхньої тергромади. Зокрема, критикує владу ОТГ за закриття шкіл у селах і каже відверту брехню. Наприклад, у ОТГ є стратегія розвитку, дорогу до шкіл підлатали...

«Мабуть його не правильно інформували щодо нашої громади... У нас є стратегія розвитку, дорогу зробили, а він каже навпаки... Але сьогодні ми до нього звернемося. Він може допомогти в наших питаннях, як нардеп»,- зазначила С.Лобода.

Таким чином, депутати влаштували О.Мовчану екзамен – чекають, чи допоможе він, або знову будуть лише балачки.

В цьому випадку справа стосується зарплат освітянам і фінансуванню закладів освіти. Депутати прийняли звернення до нардепа Мовчана, текст якого ми даємо повністю:

«Народному депутату Верховної Ради України Мовчану О.В.

Шановний Олексію Васильовичу!!!

 Депутати Глобинської міської ради звертаються з проханням сприяти у вирішенні питань забезпечення оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Глобинської міської ради  з виплатою всіх надбавок і доплат в повному обсязі, а також  об’єктивного розподілу коштів освітньої субвенції між місцевими бюджетами, відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту», підпункту 2 статті 103 Бюджетного кодексу України, яка передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2021 р. № 209 «Про внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами».

 Формула розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами враховує такі показники як чисельність і щільність населення, співвідношення сільського та міського населення, щільність учнів та інше. Водночас, ці критерії не відповідають реальним показникам, які необхідні для визначення фонду оплати праці вчителів та інших педпрацівників відповідних закладів загальної середньої освітиЗокрема, застосована у формулі  розрахункова наповнюваність класів - розрахунковий показник, визначений шляхом ділення кількості учнів закладів загальної середньої освіти відповідної територіальної громади на фактичну кількість класів у цих закладах, не є реальним показником, що відображає фактичну наповнюваність класів, та повністю ігнорує положення   статті 12 Закону України «Про повну загальну середню освіту», а саме: кількість учнів у класі (наповнюваність класу) державного, комунального закладу освіти не може становити менше 5 учнів. Тобто, функціонування класів, у яких кількість учнів менша, ніж розрахункова, є правомірним.

 Крім того,  у формульному розрахунку освітньої субвенції не враховано кількість педагогічних ставок вихователів груп подовженого дня, вчителів, які здійснюють педагогічний патронаж, відповідно до Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, затвердженого  наказом Міністерства освіти і науки України 12 січня 2016 року N 8 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 10 липня 2019 року     N 955),  що також мають оплачуватися за рахунок коштів освітньої субвенції.

 Для Глобинської міської територіальної громади при формульному розрахунку освітньої субвенції на 2021 рік наповнюваність класів має становити 13,5.  Натомість фактично  таку наповнюваність мають лише 4 заклади (18 %). У  закладах загальної середньої освіти  функціонувала 21 група подовженого дня (639 учнів). 11 дітей потребували індивідуального навчання вдома відповідно до висновків лікарсько-консультаційної комісії закладу охорони здоров’я. 72 учні здобували середню освіту  за педагогічним патронажем. Очікувані борги із заробітної плати педагогічним працівникам закладів освіти міської ради в 2021 році становлять понад 8,7 млн. гривень,   а кількість ставок педагогічних працівників відповідно до запропонованої розрахункової наповнюваності класів має скоротитися уже з 2021/2022 навчального року на  64 ( з 537,35 до 473,35). 

  Це спричинило необхідність оптимізації закладів освіти шляхом пониження їх ступеня або повного закриття, що   створило значну соціальну напругу в громаді. Натомість, підвезення учнів закритих шкіл до інших закладів викликає потребу  оперативного придбання шкільних автобусів та якісного капітального ремонту доріг, які на сьогодні знаходяться у незадовільному стані. Проте, коштів на цю потребу у місцевому бюджеті немає. 

  Діючий формульний розрахунок освітньої субвенції частково перекладає гарантії держави щодо здобуття повної загальної середньої освіти на орган місцевого самоврядування. Це змушує приймати непопулярні рішення, зокрема зменшувати надбавки за престижність педагогічної праці до мінімальних показників. Така реальна ситуація на тлі декларацій та відповідних рішень Уряду про підвищення заробітних плат педагогічних працівників, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції, викликає масове незадоволення працівників і трудових колективів.

 Викликає занепокоєння значне підвищення ціни на газ. Відділом освіти в лютому 2021 року були проведені тендерні торги та укладено договір на закупівлю природного газу вартість 7,23 грн. В зв’язку з поступовим зростанням ціни до 19,80 грн., постачальником було розраховано, що залишкових  коштів по даному договору не  достатньо для продовження подальшої співпраці з відділом освіти і постачання природного газу з 01.09.2021 року припинено. Це спричинило  потребу  додаткових коштів для проведення нових торгів. Тривалість процедури закупівлі ставить під загрозу вчасний  початок та проведення опалювального періоду.

 Враховуючи зазначене, враховуючи потреби освітньої галузі Глобинської міської ради, педагогічних працівників, вимагаємо:

1. Ініціювати внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2021 року №209 «Про внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами»:

2. врахувати у формулі коефіцієнти педагогічних ставок для роботи з дітьми за індивідуальною формою навчання, за станом здоров’я і коефіцієнти для вихователів груп подовженого дня.

3. привести формулу розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами у відповідність до Законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» в частині оплати працівникам непедагогічних посад.

4. Ініціювати внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 р. № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» в частині встановлення надбавки за престижність у фіксованому розмірі – 30 відсотків.

5.  Домогтися, щоб в освітній субвенції були передбачені видатки на педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.  

6. Встановити стабільну, незмінну ціну газу протягом всього опалювального сезону для бюджетних установ та організацій комунальної власності.

7. Спростити процедури закупівель для закладів освіти соціально важливих послуг (харчування, газо та електропостачання, комунальні послуги)».

Нагадаємо, Боротьба селян з мером Глобиного від партії «За майбутнє» Джусем закінчується їх програшем: Мовчан та Дядик не допомогли захистити школу

 

 

Лазор Леснін 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися