«Ми не одягаємо одну людину».
У центрі Кропивницького працює обласний волонтерський центр «Krop: Hub». Ще у 2014 році його відкрили в приміщенні колишньої пральні. Спочатку це був лише пункт із збору теплих речей, продуктів для наших воїнів. Але згодом тут зробили ще мистецький простір.
Днями українські журналісти із 11 областей, у тому числі і Кременчуцької газети, побували тут. Візит проходив у рамках проєкту Харківського пресклубу і Кропивницького пресклубу.
Прредставників ЗМІ із роботою «Krop: hub Кропивницький» знайомила співзасновниця та волонтерка Катерина Колтунова, яка три місяці тому стала ще і заступницею начальника Кіровоградської ОВА.
Саме вона розповіла, що у 2018 році волонтери зрозуміли, що волонтерський центр треба привести до ладу, тож вирішили зробити ремонт власними силами.
«Ми влаштували акцію, під час якої зібрали 30 тис гривень. Але цих коштів вистачало на два тижні», - пригадує пані Катерина, як почали ремонт.
Розкрила секрет і щодо того, що під час реконструкції простору використали багато підручних матеріалів. Зокрема, сцену змонтували із звичайних шкільних парт.
Вона нагадала, що за часи своєї діяльності через «Krop: hub Кропивницький» надходила допомога не лише військовим. У 2021 під час буревію, коли на Кіровоградщині було пошкоджено понад 300 дахів у будинках, волонтери тож підключились.
Із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну саме через цей волонтерський центр зібрано допомоги на понад 10 млн грн.
Волонтери говорять, що свою допомогу спрямовують на збір тих же автомобілів, чи дронів.
«Ми не одягаємо одну людину», - акцентує увагу Катерина Колтунова.
Зокрема, зараз «Krop:Hub» налагодив постачання з Європи дронів.
«Налагодили процес транзиту авто для фронту. Оголосили збір на придбання двадцяти дронів та трьох антидронових пушок. Акція зі збоку коштів —«365. Незламні». Нею хочемо подякувати кожному бійцю за кожен день життя. Хочемо назбирати 4 млн грн на безпілотники. За день вже маємо на рахунку понад 20 тисяч гривень (розмова велась 17 лютого, авт.)», - її слова.
Але все ж у цього волонтерського центру є напрямки із виготовлення тих окопних свічок, пошиття теплих речей, придбання ліків тощо. Сортування речей для відправлення бійцям.
Журналісти побачили, як у різних куточках хабу проходить саме така робота.
До речі, місцями цей волонтерський центр нагадує музей – є стенд із речами ворога, його ще називають «орківський куточок».
Із відстріляних гільз тут виготовляють сувеніри, які потім продають, а виручені кошти спрямують на потреби ЗСУ.
Ще «Krop: hub Кропивницький» налагодив зв'язок із громадами Кіровоградщини.
Туди передають матеріал, а назад отримують готові сітки, окопні свічки, тощо. Співпрацюють з ВПУ №4, де студенти і викладачі виготовляють бандеро-печі на фронт.
Та попри те, що у країні війна і волонтерська допомога надважлива, «Krop: hub Кропивницький» позиціонує себе як мистецький центр, де проводять концерти, зустрічі з письменниками, де є дитячимй куточок, де раді просто відвідувачам. Як приклад, минулими вихідними були саме такі заходи.
Журналістам запропонували написати "побажання" оркам на спеціальних боєприпасах, які з дронів скидають на ворогів.
Олена Ліпошко
Фото авторки