Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 18 Мая 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Хто і за що у Кременчуці може «влетіти» на адмінштраф

 

13 січня 2020 08:30

Отримавши протокол від поліціянтів чи фахівців, які відповідають за стан благоустрою, людина може опинитися на засіданні адмінкомісії у мерії. Чого чекати далі?

Шукала роботу – отримала клопіт

Молода кременчужанка хотіла підзаробити – та вийшло навпаки. Так, наприкінці грудня минулого року на засіданні адміністративної комісії розглянули матеріали, які на цю дівчину склав працівник відділу благоустрою Крюківської райадміністрації.19 листопада 2019 року вона клеїла оголошення на електроопору на вул. Івана Приходька. За цим її і застав інспектор. Порушниця пояснила, що є безробітною і таким чином хотіла підзаробити.

Пропозицію знайшла через інтернет, тож ніяких угод чи договорів не укладала. А папірці з оголошенням їй дала жінка, яка запевнила, що дозвільні документи на розміщення об’яв є, і все законно. Однак тепер дівчині загрожує штраф. За подібні адміністративні правопорушення передбачено 340 грн. Кременчужанка заявила, що збирається звертатися до поліції із заявою на роботодавицю. І цей фактор став вирішальним – члени комісії відклали розгляд адмінматеріалів на наступне засідання. До речі, на засіданні пролунало, що це не перший подібний факт, коли люди натрапляють на недобросовісних роботодавців, і в результаті замість грошей отримують штраф.

За незаконну торгівлю – покарання

Нерідко адміністративний штраф отримують люди, які хочуть підзаробити торгівлею. Але чи в незаконному місті, чи без дозвільних документів. На останньому засіданні адмінкомісії повідомили, що двоє кременчужан саме через це «влетіли» на гроші. Так оштрафували мешканця нашого міста, який не встиг реалізувати жодного товару. Він збирався торгувати в Кам’янському (колишній Дніпродзержинськ). Та тільки-но розставив столи, як до нього підійшов місцевий інспектор з благоустрою. Складені документи направили до нашого міста, а члени кременчуцької адмінкомісії оштрафували порушника на 340 грн.

А ось кременчужанка, яка працює 20 років приватним підприємцем, отримала штраф на таку саму суму. Вона торгувала овочами і фруктами на пр. Лесі Українки. Пояснила, що ринок, де було її торгове місце, розпався, тому вона вимушена стояти на вулиці.

«Важке життя, заробляти якось потрібно», – побідкалася вона.

Члени комісії взяли ці факти до уваги і наклали мінімальний штраф – 17 грн.

Покарати не можна помилувати – кому ставлять у мерії

Подібні справи у мерії Кременчука регулярно розглядають на відкритих засіданнях адміністративних комісій (на одній – по 17-20 фактів). Відповідно до положення, скликають її у разі необхідності, але не рідше, ніж раз на місяць. Про це повідомили у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради у відповідь на інформаційний запит нашого видання. За їхніми даними, у 2019 році за рахунок штрафів, накладених на засіданнях адмінкомісій, до міського бюджету надійшло близько 76 тис 565 грн. З початку 2019 року закрито 64 адміністративні справи, по 15-ти винесено попередження.

Іноді людина приходить на засідання, і члени адмінкомісії з’ясовують пом’якшуючі обставини, які стають вирішальними у тому, аби справу закрити і штраф не накладали. Нерідко матеріалам не дають далі ходу, оскільки протоколи надходять із закінченням строку, відповідно до якого можуть накласти стягнення. Зазначимо, що штраф оформлюють не пізніше, ніж через 2 місяці з дня вчинення правопорушення, але не пізніше, ніж через 2 місяці з дня його виявлення.

Окрім цього, за минулий рік на кременчужан з інших міст України надійшло 12 адміністративних протоколів. Як видно з вищенаведеного прикладу, людина може вчинити адмінпорушення будь-де на території України, а відповідні документи все рівно розглядають за місцем реєстрації.

Хто у Кременчуці пильнує за благоустроєм

Адмінштрафи в нашому місті накладають патрульні поліцейські, фахівці відділів благоустрою районних адміністрацій або управління контролю за станом благоустрою виконкому. Не завжди справа доходить до грошового стягнення – є ще такі засоби впливу, як попередження і приписи. Для прикладу, станом на 1 вересня 2019 року співробітники вищезгаданого управління видали 449 приписів та склали 128 протоколів за порушення вимог правил благоустрою. Всі документи направили на розгляд адмінкомісії. Найбільше – за не знищені у весняно-літній період бур’яни та амброзію. А взимку – щодо неприбраного снігу. Також багато протоколів виписали за незаконне розміщення реклами, торгових лотків, павільйонів, кіосків та іншого рухомого майна без дозвільних документів тощо.

У штаті двох райадміністрацій, що діють у Кременчуці, є працівники, які лише контролюють стан благоустрою. Так у 15 мікрорайонах Автозаводського району працює 15 таких фахівців. Перелік вулиць, за якими закріплений той чи інший з них, можна знайти на офіційному сайті Кременчуцької міської ради. Зазначимо, що за 8 місяців 2019 року контролери винесли 1 тис 532 попередження та склали 52 адміністративні протоколи.
Згідно зі штатним розписом, у відділі контролю за станом благоустрою Крюківської районної адміністрації працює 9 фахівців (у 9 мікрорайонах). Станом на 1 вересня 2019 року за порушення правил благоустрою території Кременчука ці фахівці виписали 1 тис 498 попереджень та 33 адмінпротоколи.

До речі, журналісти Кременчуцької газети поцікавилися щорічними витратами з міського бюджету на утримання 24 фахівців, які стежать за станом благоустрою лише в райадміністраціях, зокрема на їхні зарплати. Але, на жаль, цієї інформації ми не отримали. Була відписка, що робота вищезгаданих відділів полягає не лише в наповненні міського бюджету коштами, а й у своєчасності виявлення порушень та їх швидкого усунення. Ось так! Однак тут не можна не згадати про некомпетентність декого з цих працівників. Про це неодноразово говорили на засіданнях адмінкомісій: то протокол склали неналежним чином (тому його не можуть розглядати), то взагалі підготували матеріали на порушення, яке вже усунено. Тож не дивно, що постійно лунають заклики провести тренінги та навчання для цієї «кременчуцької армії штрафувальників».

За які сезонні адміністративні порушення карають найчастіше

Взимку – за порушення, пов’язані з неприбраним снігом та несвоєчасним посипанням пішохідних доріжок і тротуарів під час ожеледиці.

Навесні – за порушення, пов’язані з несвоєчасним прибиранням власних та прилеглих територій від сміття. За торгівлю у невстановлених місцях. За спалювання сміття та сухого листя, розміщення незаконної реклами.

Влітку – за порушення, пов’язані з несвоєчасним викошуванням карантинних рослин, прибиранням скошених бур’янів, сміття та опалого листя. Також за торгівлю у невстановлених місцях.

Восени – за порушення, пов’язані з несвоєчасним прибиранням опалого листя, торгівлю у невстановлених місцях, несвоєчасне викошування карантинних рослин, спалювання опалого листя.

Що варто знати про адмінштраф

Штраф – це стягнення, що накладається на громадян, які вчинили адміністративне правопорушення. Його розмір прив’язаний до суми неоподаткованого мінімуму доходів громадян, який складає 17 грн.

Штраф сплачується у банках України протягом 15 діб після вручення порушнику постанови про накладення. У разі несплати упродовж цього терміну штраф стягують примусово, при цьому правопорушник має сплатити подвійну суму та витрати на облік правопорушень, розмір яких визначено Кабміном. Якщо не сплачується подвійна сума штрафу протягом 7 діб, гроші з порушника стягнуть примусово на підставі Закону «Про виконавче провадження». У цьому випадку він також сплачує виконавчий збір (10% суми стягнення або вартості майна, яке передається стягуванню).

Найбільш резонансні адмінсправи-2019

Пожартували з поліцією

У листопаді розглянули справу про хибні виклики до служби «102». Чоловік подзвонив у поліцію і повідомив про викрадення його авто Mercedes. Однак виявилося, що у нього виник конфлікт зі співмешканкою, і вона, сівши у свій автомобіль, поїхала у невідомому напрямку. Такі дії розсердили чоловіка, і він повідомив поліції хибну інформацію.

Подібна ситуація повторилася. Але цього разу правопорушницею виявилася жінка. Вона у стані алкогольного сп’яніння повідомила поліції, що співмешканець вкрав її телефон вартістю 550 грн. Згодом телефон знайшли у кишені її ж верхнього одягу. В обох випадках члени комісії оштрафували порушників на 5 неоподаткованих мінімумів, тобто на 85 грн.

Безбожне кронування дерев біля «Ампера» – і «смішний» штраф

У травні розглянули матеріал щодо знищення зелених насаджень на вул. Троїцькій, в районі заводу «Ампер». Йшлось про 17 дерев. Відповідні матеріали склали на начальника адміністративно-господарського відділу цієї виробничої компанії. Він пояснив, що звернувся до комунального підприємства «Благоустрій Кременчука» з тим, щоб фахівці провели обрізання дерев. Але отримав відмову – буцімто комунальники були зайняті. Тож кронували дерева власними силами. Члени адміністративної комісії цей аргумент взяли до уваги та призначили максимальний розмір штрафу в 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 1 тис 700 грн.

За надання інтимних послуг

У вересні розглянули ряд адмінпротоколів, складених поліцейськими на кременчужанок, які надавали інтимні послуги. Так одна з них «працювала» у квартирі на вул. Ігоря Сердюка. У протоколі сказано, що за годину «любові» жінка просила 800 грн. Порушниця прийшла на засідання з адвокатом і відмовилася визнати себе винною.

А ось друга кременчужанка, яка торгувала тілом на вул. Київській, вину визнала. Вона сказала, що за свої послуги брала 600 грн. Оскільки не було за що жити. Члени адмінкомісії оштрафували її на 85 грн. Ще одну кременчужанку поліція зловила за наданням інтимпослуг за 300 грн у Крюкові, на вул. Чумацький Шлях. Вона зазначила, що їй нічим було платити за проживання. Цю жінку раніше вже ловили на гарячому. Тому їй призначили максимальний штраф – 170 грн. Ще одна мешканка нашого міста надавала сексуальні послуги за 300 грн на трасі біля Першого Занасипу. За це її «покарали» на 85 грн.

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися