Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 18 Квітня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Художникам нагадують про можливість участі в Бієнале

 

7 лютого 2019 14:20

Термін подачі заявок – 18.12.2018 - 09.03.2019.

Друга Бієнале молодого мистецтва оголошує відкритий конкурс для художників з метою участі в основному виставковому проекті.

Організатори запрошують до участі у конкурсі митців із усіх регіонів України віком до 35 років та творчі об’єднання (вік більшості учасників команди має становити до 35 років).

Подати заявку та ознайомитися з умовами участі можна за посиланням.

Бієнале розпочнеться в м. Харкові у вересні 2019 року та триватиме майже півтора місяці.

За заявками, котрі можна надіслати до 09 березня 2019 року, кураторська група основної програми (Анастасія Євсєєва (Львів), Дарина Скринник-Миська (Львів), БорисФілоненко (Харків) обере проекти й роботи, що будуть представлені в основній експозиції Бієнале. У жовтні 2019 року міжнародне журі оголосить переможців конкурсу.

Бієнале молодого мистецтва заснована Міністерством культури України. Інституція-організатор у Харкові – харківська Муніципальна галерея у партнерстві з PR-аѓенцієюBagels & Letters та ЦСМ «ЄрміловЦентр».

Організатори зазначають, що Бієнале – це спосіб показати погляд на світ нового покоління в українському візуальному мистецтві, відкрити нові імена, допомогти становленню молодих митців та, зрештою, подивитися довкола та всередину себе через призму актуального мистецтва.

Бієнале молодого мистецтва вперше відбулася 2017 року в Києві за назвою Фестиваль молодих художників. Основними інституціями-організаторами були НММК «Мистецький Арсенал» та Національний художній музей. Минулоріч у проекті взяли участь 67 митців та мистецьких колективів. Усього організатори отримали 394 заявки від художників та художниць із усієї України.

Обрані на конкурсній основі куратори харківської Бієнале запропонували концепцію акції під назвою: «Здається, я заходжу в наш сад»

«Рішення доглядати сад було проявом впевненості у найтемніші часи. На тлі катастроф, після землетрусів і бомбардувань, під час цілковитої втрати власних прагнень у задушливому однопартійному суспільстві або навпаки у невпинному потоці змін, що розмивають старі напрямки й не дають нових мап для орієнтації. Коли картина світу остаточно ламається, а дія здається неможливою, ми все ще здатні налагодити стан речей — дбати про сад. На думку Зіґмунта Баумана, саме садівник є фігурою, що відповідає на виклики сьогодення. Садівник «...уважає, що у світі взагалі не буде ладу (принаймні в маленькій частині світу, довіреній його опіці), якщо він не пильнуватиме постійно і не докладатиме зусиль». Садівник від культури, художник, може закласти початки впевненості у плинні часи. Незалежно від масштабу своєї дії, не вдаючись до узагальнень, виходячи з власної практики.

Молоде мистецтво, наче божоле, може губити свої властивості. Ще до настання ранку зникати зі стін галерей, музеїв і міських провулків під тиском цензури або ж у черговій фазі цехових баталій. Усвідомлювати свою вразливість, але прагнути висловлювання, яке може стати опорою для всієї культури. Тому Друга бієнале молодого мистецтва звертається до образу саду й метафори садівництва не тільки для представлення окремих практик сучасних художників, а й задля можливості відкрити спільний простір, в якому всі учасники зможуть побачити один одного. Зустріч, що може спричинити дискомфорт, так само уможливлює нові зв’язки. Бієнале прагне надати обрисів спільноті не в гармонізації, а в множинності форм, не уникаючи гострих кутів, а спираючись на позитивний потенціал внутрішньої напруги між ними.

Це не руїна навкруги. Здається, я заходжу в наш сад».

Анастасія Євсєєва, учасниця кураторської групи Бієнале, відзначає: «Моя мета – пошук точок опори, а не питань чи відповідей. Це очікування нових імен та підходів. Кураторський текст для open call – не інструкція, ми очікуємо роботи, які не просто відповідатимуть темі бієнале, а вступатимуть із нею в діалог. Така взаємодія зможе трансформувати початкову тему бієнале, надати їй нового прочитання».

Бієнале також матиме освітню програму (куратор – Катерина Філюк), дитячу (куратори – студія Aza Nizi Maza) та паралельну програму. Партнерами проекту також виступають Харківська школа архітектури, Харківська міська рада та Харківська обласна державна адміністрація.

 

Додаткову інформацію щодо відкритого конкурсу можна отримати, написавши організаторам:

FB Бієнале молодого мистецтваua.biennale2019@gmail.com

Додаткова інформація для ЗМІ та партнерів:

PR-аґенція Bagels & Letters –

Іванна Скиба-Якубоваivanna.skyba@gmail.com

Тетяна Ландесман: +38 063 22 22 583, +38 095 592 666 8,tetyana.landesman@gmail.com

Вікторія Бронза: +38 095 135 21 70, bronzzza.vika@gmail.com

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися