
Після спілкування з собаками, бійці легше ідуть на контакт, більше відкриваються, спрацьовує ситуація довіри.
Для пацієнтів однієї з лікарень Кременчука започаткували сеанси каністерапії, у перекладі – лікування собаками. Про це розповідає телеканал Еспресо.
Тож тепер чотирилапі ‘’терапевти’’ допомагають медикам у боротьбі з психологічними травмами у військових.
Військовослужбовець Артем Замула на реабілітації другий день, відновлюється після навантажень. У війську він з перших днів війни і зізнається, що дуже змінився, йому важко стримувати емоції. Сьогоднішня зустріч з ‘’пухнастими терапевтами’’- для нього повний сюрприз, але приємний.
За спостереженням фахівців, після спілкування з собаками, бійці легше ідуть на контакт, більше відкриваються, спрацьовує ситуація довіри. Стресовий стан, психічний розлад мають всі, хто був на передовій і самим їм, без фахової підтримки, не впоратися - переконана психологиня Ірина Алексєєва.
Кінологиня Катерина Бєляєва впевнена, що собака лікує вже самою своєю присутністю. Ученими доведено, що при спілкуванні з твариною у людини виробляється окситоцин - гормон щастя.
З початку війни поліціянтка разом із Вандою та Бентлі працювали на блок-постах, допомагали у виявленні диверсійних груп, надавали психологічну підтримку людям, які потрапили у полон, знаходили людей під завалами та тих, хто загубився у лісі. Сьогодні працюють, як реабілітологи у рамках проєкту ‘’Радість дотику’’, ініційованого Молодіжною організацією ветеранів війни у співпраці з кінологічним центром поліції Київщини.
«Радість дотику» - у Кременчуці проводять заняття із каніс-терапії
За матеріалами Espreso.TV