Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 22 Жовтня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Історична перемога: золоті та срібну медалі везуть з Чемпіонату світу олімпійські призерки Токіо-2020 з веслувального клубу «Гірник», який підтримує Ferrexpo

19 вересня 2021 14:10

Це перші українські нагороди найвищого ґатунку на Чемпіонаті світу від 2014 року, та історична в жіночому каное. Тож, особливі вітання, крім спортсменів - тренеру Миколі Івановичу Мацапурі, а також подяка меценатам Костянтину Жеваго та Віктору Лотоусу за багаторічну вагому підтримку вихованців веслувального клубу «Гірник» з Горішніх Плавнів.

Спортсмени веслувального клубу «Гірник» із Горішніх Плавнів,  який підтримує компаній Ferrexpo, завоювали три золоті й одну срібну медалі на Чемпіонаті світу з веслування на байдарках і каное 2021 року. Про це у Фейсбуці повідомив міський голова Дмитро Биков.

Тож вітає веслувальників із Горішніх Плавнів: Людмилу Лузан, Тараса Міщука, Олега Кухарика, їх тренера Миколу Мацапуру з вдалими виступами на чемпіонаті світу з веслування на байдарках і каное 2021 року, що проходить у м. Копенгагені (Данія).

Людмила Лузан, Анастасія Четверікова вибороли «золото» чемпіонату світу з веслування на байдарках і каное-2021 у заїзді на дистанції 500 м у каное-двійці серед жінок.

Людмила Лузан також завоювала срібну медаль у заїзді на дистанції 500 м у каное-одиначці серед жінок.

Тарас Міщук разом із спортсменами Віталієм Вергелесом, Андрієм Рибачком, Юрієм Вандюком у заїзді на дистанції 500 м у каное-четвірці серед чоловіків вибороли «золото».

Олег Кухарик разом із спортсменами Дмитром Даниленком, Ігорем Труновим, Іваном Семикіним у заїзді на дистанції 500 м у байдарці-четвірці серед чоловіків здобули «золото».

«Особливі вітання - тренеру спортсменів Миколі Івановичу Мацапурі ( на фото з Л.Лузан).

Дякую меценатам Костянтину Жеваго та Віктору Лотоусу за багаторічну вагому підтримку вихованців веслувального клубу «Гірник».

Чемпіонам і тренеру від імені Горішньоплавнівської територіальної громади бажаю сил і здоров'я, наснаги й удачі, нових перемог!» - прокоментував Дмитро Биков.

З перемогою Л.Лузан вже привітав і губернатор Полтавщини Олег Синєгубов.

«Вітаю веслувальницю з Полтавщини Людмилу Лузан зі здобуттям двох медалей на чемпіонаті світу з веслування: «срібло» у каное-одиночці на дистанції 500 метрів та «золото» у каное-двійці на аналогічній дистанції. Пишаємося!»,- написав Олег Синєгубов на своїй сторінці у Фейсбуці.

Сама спортсменка, яка вже не раз висловлювала слова вдячності у допомозі зі спортивної підготовки компанії Ferrexpo, керівництву міста Горішні Плавні та своєму тренеру Миколі Мацапурі, у Фейсбуці зазначила, що перемоги у Копенгагені для неї особливі.

«Раніше все здавалось неможливим! А тепер, маючи вже дві Олімпійскі медалі, вперше завоювала медалі Чемпіонату світу. І мене емоції переповнюють... Ми в цьому сезоні зробили неймовірну історію»,- зазначила Л.Лузан.

До речі, дотепер ніхто з українок у веслуванні на каное не здобував медалі на рівні чемпіонату світу. Це золото стало восьмим в історії України на чемпіонатах світу і першим у жіночому каное.

Нагадаємо, веслувальниця Людмила Лузан, яку підтримує Ferrexpo, перемогла на світовому Суперкубку у США