Кременчуцька газета
Середа, 31 Травня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Із кранів кременчужан може текти вода із забарвленням - у Кременчукводоканалі пояснили причину

23 березня 2023 08:30

Сезонне явище.

Зараз в умовах весняного паводку відбувається інтенсивне наповнення чаші Кременчуцького водосховища. Спеціалісти хіміко-бактеріологічної лабораторії та технологічний персонал КП «Кременчукводоканал» зафіксували цими вихідними днями значне підвищення показника забарвленості води у поверхневому джерелі водопостачання – Кременчуцькому водосховищі. 

Про це повідомили в КП "Кременчукводоканал"

На підприємстві попереджають, що за даними щорічного лабораторно-виробничого контролю це явище є сезонним і відбувається кожного року. Для оперативного регулювання технологічних процесів виробництва питної води введений посилений цілодобовий лабораторно-виробничий контроль якості та безпечності води, яка надходить до очисних споруд водопроводу з Кременчуцького водосховища.

Та запевняють, що якість води у водопровідній мережі міста в повній мірі відповідає вимогам ДержСанПіН 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною».

"Наразі в умовах весняного паводку йде наповнення Кременчуцького водосховища водою з верхньої частини Дніпра та його бокових притоків, які приносять з водою забарвлені природні домішки. Одночасно з цим вже підвищується температура води. Вже спостерігається інтенсивний розвиток весняних холодолюбивих діатомових водоростей. У результаті таких факторів дещо змінюється хімічний та гідробіологічний склад води. Треба відзначити, що такі зміни відбуваються майже кожного року та не викликають загроз надійному та якісному водопостачанню міста Кременчука", - йдеться в повідомленні.

Кременчужан попереджають: протягом весняного періоду (березень-квітень) можлива поява природних запахів, для видалення яких на підприємстві використовується активоване вугілля. Наразі дану технологію не застосовано.

"На фоні процесів природнього формування складу води в джерелі водопостачання маємо сказати, що за тих же самих технологічних умов очищення води отримуємо незначне підвищення забарвленості в питній воді. Головне, що якість води забезпечується у межах вимог чинних державних санітарних норм і правил ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Забарвленість – це суто органолептичний показник якості води, на який може звернути увагу споживач, але він жодним чином не впливає на стан здоров’я людини", - повідомили на КП.

Станом на сьогодні якість питної води в повній мірі відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Нагадаємо, комунальне підприємство "Кременчукводоканал" оголосило про закупку неорганічних хімічних речовин. Підприємство  закупляє реагентів на понад 20 млн грн без аукціону

 

Сваітлана Павленко

Фото авторки

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися