Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 23 Жовтня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Із початку року в області зареєстрували 20 випадків сказу тварин

 

20 вересня 2021 15:40

Усі контактні особи з хворими на сказ тваринами отримали відповідне антирабічне лікування.

Із початку 2021 року на території області зареєстували 20 неблагополучних пунктів, де захворіло та загинуло 20 тварин, а саме:  5 собак, 9 котів, 4 лисиці та 2 голови великої рогатої худоби (далі – ВРХ). Про це сьогодні на апаратній нараді у Полтавській ОДА інформував перший заступник начальника головного управління держспродспоживслужби у Полтавській області Сергій Павлов.

Так, на сьогодні карантинні обмеження скасовано в 16 неблагополучних пунктах, а оздоровчі заходи проводяться в 3 місцях: с. Омельник Омельницької сільської територіальної громади Кременчуцького району (лисиця); с. Вереміївка Семенівської селищної територіальної громади Кременчуцького району (кіт); с. Бреусівка Козельщинської селищної територіальної громади Кременчуцького району (безпритульний кіт).  

Під час проведення оздоровчих заходів у неблагополучних пунктах фахівцями державної служби ветеринарної медицини вимушено щеплено 3 тис 12 голів ВРХ, 419 голів дрібної рогатої худоби, 7 тис 453 собаки, 8 тис 13 котів та  2 коня.

За порушення чинного законодавства, зокрема вимог статті 37 Закону України «Про ветеринарну медицину», пункту 5 Інструкції про заходи щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин, керуючись статтею 107 Кодексу України про адміністративні правопорушення, державними ветеринарними інспекторами області притягнуто до адміністративної відповідальності 9 громадян, тварини яких не надавалися для проведення щорічних профілактичних щеплень проти сказу та захворіли й загинули від даної хвороби.

Із метою профілактики сказу фахівцями державної ветеринарної служби області згідно з планами протиепізоотичних заходів із початку 2021 року щеплено 166 тис. тварин.

На сьогодні Держпродспоживслужба Полтавщини з державного бюджету на 100% забезпечена антирабічною вакциною (за плану 170 тис. доз отримано –207) та одноразовими шприцами для проведення щеплень.

Із початку 2021 року за даними Полтавського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України від укусів тварин постраждали 1169 осіб, із них 418 – діти. Із хворими на сказ домашніми тваринами контактувала 31 особа, із дикими хворими тваринами – 4. Усього контактувало з хворими на сказ 35 осіб, у тому числі 7 дітей. Інші 1134 особи (або 97%) постраждали через неналежне поводження та відношення до тварин.

Усі контактні особи з хворими на сказ тваринами отримали відповідне антирабічне лікування.

За даними Центру громадського здоров’я Міністерства охорони України, у 2019 та 2020 роках в Україні зареєстровано по 1 летальному випадку від сказу в дорослих людей. Із початку 2021 року повідомлень про випадки захворювань людей на сказ на території України не надходило.

В області в 2003 році від укусу хворої на сказ собаки померла 55-річна мешканка Лохвицького району.

Основною причиною укусів, нанесених людям домашніми й безпритульними тваринами, є недотримання правил утримання домашніх тварин та велика кількість безпритульних тварин у населених пунктах області.

Найактуальнішою проблемою в циркуляції вірусу сказу в населених пунктах є неконтрольована ситуація з безпритульними тваринами. В області працює комунальний пункт тимчасової перетримки тварин, що жодним чином не вирішує проблематику агресивності та імунного фону таких тварин, оскільки щорічна ревакцинація проти сказу не проводиться, а після десятиденної перетримки їх відпускають на волю, де вони формують агресивні стаї та свори, які тримають у страху всіх мешканців населених пунктів, а особливо дітей.

Контроль за чисельністю, утриманням та перетримкою таких тварин покладений на органи місцевого самоврядування. Водночас органи Державної ветеринарної служби України завжди готові проводити безкоштовні щеплення від сказу усіх тварин задля забезпечення сталого епізоотичного благополуччя, але створення притулків та утримання домашніх тварини, які залишилися без догляду людини, виключно питання благоустрою територій.

Складність епізоотичної ситуації щодо сказу для області полягає в тому, що в сусідніх із нею областях дана ситуація з року в рік також залишається напруженою.

Основним джерелом вірусу сказу в Україні залишається дика фауна –лисиця червона, на яку припадає близько 30% всіх випадків сказу серед тварин. Коти, собаки та сільськогосподарські тварини залишаються заручниками даної хвороби від представників диких м’ясоїдних.

Через перевищення щільності лисиці червоної в більшості мисливських угідь у декілька раз виник кормовий дефіцит, унаслідок чого лисиця почала норитися неподалік населених пунктів та в покинутих будинках самих сіл та міст.

 

 

 

Аріна Алініна

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися