Ми в Telegram

 

Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 6 Жовтня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Кам’янопотоківська громада заявляє про рейдерську атаку на землю, опоненти - не згодні

 

17 серпня 2022 16:30

Дві позиції одного конфлікту.

 

 

Ситуація, у якій опинилася наша країна, є безпрецедентною для  сучасного світу. Ворог вдається до абсолютно нелюдських заходів. Однак, треба знаходити сили, аби тримати голову холодною та діяти за законами України. Але не завжди відбувається так, як хотілося б і як має бути…

"Земля завжди була предметом інтересу, боротьби, загарбання… вона є твердою валютою, неперехідним багатством  народу. І те, що відбулося на території Кам’янопотоківської територіальної громади викликає не тільки почуття образи, а й почуття огиди від розуміння того, що є певні особи, які не дивлячись на всі труднощі, на всі трагічні події, які переживає український народ і вся наша країна під час війни з рф, нехтуючи законодавством України, здійснюють незаконні оборудки заради своєї наживи. Так, лобіюючи свої інтереси, певні особи здійснили загарбництво частини території Кам’янопотоківської територіальної громади.  Стало відомо, що з боку ДП «Кременчуцьке лісове господарство» відбулося привласнення земельних ділянок комунальної власності Кам’янопотоківської сільської ради, які є в користуванні інших землекористувачів на правах оренди, тобто з боку ДП «Кременчуцьке лісове господарство» здійснено самозахват (загарбництво) земельного ресурсу, який є значною частиною наповнення місцевого бюджету, що сприяє соціально економічному розвитку громади, а це – наші школи, дитсадки, медичні заклади, вуличне освітлення, стан доріг і т.д.",- про це "Кременчуцькій газеті" повідомили в сільраді. 

Там пояснюють, що ще до війни, на замовлення Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області ТОВ «ЮРІСТЕК ГРУП» (місце реєстрації Кривий Ріг) розроблена технічна документація із інвентаризації земель державної власності лісогосподарського призначення з імовірними порушенням та не дотриманням норм законодавства.

Після виявлення даного факту Кам’янопотоківською громадою було прийнято ряд рішень про звернення до органів Прокуратури всіх рівнів, Національної поліції, СБУ всіх рівнів та до Держгеокадастру України та Полтавської області з проханням в межах повноважень вжити заходи щодо недопущення злочинних дій, встановлення та притягнення винних посадових осіб ДП «Кременчуцьке лісове господарство» до відповідальності за вчинення злочинних дій, які є порушенням норм чинного законодавства у сфері землекористування та розробки документації із землеустрою, що тягнуть за собою непоправні негативні наслідки для громади  та втрати надходжень до бюджету, а також порушують права землевласників та землекористувачів.

"Держгеокадастром визнано, що дійсно, при розробці технічної документації із землеустрою не були враховані відомості державного реєстру земель та недотримані вимоги чинного законодавства. 

Держгеокадастр (м. Київ) повідомив Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області про необхідність виправлення помилки в технічній документації, виключивши зі складу території лісогосподарських земель землі комунальної власності, які є в користванні інших землекористувачів на правах оренди. Мало того, що такі дії не були вчинені, директор ДП «Кременчуцьке лісове господарство» ще й здійснив державну реєстрацію права власності та права користування на земельну ділянку відповідно до тієї технічної документації, яка не відповідає чинному законодавству. Очевидно, що таким діям сприяли рейдерські оборудки посадових осіб, коли поверх існуючих договорів оренди з одними орендарями, зареєструвалася нова земельна ділянка, тобто -  практично відбулася подвійна реєстрація земельних ділянок, що тягне за собою підроблення документів, яке несе кримінальну відповідальність. Внаслідок таких злочинних схем,  громада практично втратила земельні ділянки, на які заключені договора оренди та плата за які має надходити до бюджету громади",- повідомили у сільраді.

Керівництво ОТГ зазначає, що з боку громади на сьогодні сформовано і здійснено чітку юридичну стратегію захисту своїх прав: своєчасні звернення до правоохоронних органів із заявами про вчинення злочину та подано позов до суду.

У свою чергу керівництво ДП «Кременчуцьке лісове господарство» не згодні з оцінкою керівництва ОТГ щодо ситуації, яка виникла. Вони готові всебічно розглядати справу аби з’ясувати істину.

"Землю ж ми не собі забрали. Це державна земля. Яке це рейдерство? Облдержадміністрація замовляла розробку технічної документації із інвентаризації земель державної власності лісогосподарського призначення. Ми зареєстрували права власності та права користування на земельну ділянку відповідно до тієї технічної документації, яка нам надійшла",- кажуть у ДП «Кременчуцьке лісове господарство».

Більше того, зараз з’ясовується, що на одну ділянку є різні документи. Тепер у справі мають розібратися компетентні органи. Тож далі буде.

 

Олег Булашев

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися