
Поділилися секретом, як їх відрізнити.
Вчора, 9 жовтня, до Кременчука приїхали відомі письменники та видавці брати Дмитро та Віталій Капранови. Як завжди, при зустрічах із читачами, у авторів був піднесений настрій, що передавалося усім присутнім. А оскільки уже кілька років вони не заїздили до нашого міста, розпочали презентації зі своїх попередніх книг. Зокрема, перша книга «Майдан.Таємні файли» - це журналвістське розслідування, що стосувалося саме Майдану, героїв Небесної сотні, беркутівців, і звісно, тітушок.
«З чого усе починалося і хто за цим стоїть? Чому на другий план відійшли перші герої Майдану: Тягнибок та Кличко? Ми спілкувалися із людьми, які могли б об’єктивно прокоментувати ті події та відтворити ситуації, які передували усім, здавалося б, непередбачуваним подіям на Майдані», - розповідав один із братів, презентувавши відповідну книгу.
Далі вони взяли до рук жовту книгу із таємничою назвою «Справа сивого». Як не дивно, у ній описана ціла епопея - драма відомого дніпровського видатного історика та археолога Дмитра Яворницького. Мало того, що у його житті зіграна неймовірна драма, де він відбирає кохану у багатія, так ще й заколотником з великим стажем протизаконної діяльності і відкриває одну із перших «Просвіт» в Україні та у даному регіоні. Тут же згадують і про такі малознані історичні факти про Україну, як відомий на весь світ (і маловідомий серед українців) Амурський міст, що отримав золоту нагороду у одній номінації з Ейфелевою вежею. А також звідки пішло, що Донбас годує Україну та інші цікавинки
Із даної книги про видатних українців брати плавно завершили знайомства найновішою книгою – «Паперові солдатики». Як пояснили, її герої крутіші за відомих Супермена, Бонда чи Людину-Павука. А крутіші тому, що один із них – художник Ніл Хасевич, який у 15 років втратив ногу. Але мав настільки непереборний характер та силу духу, що своє життя спрямував не на те, щоб його жаліли, а на визвольну боротьбу за ОУН-УПА, ставши художником повстанського руху. З-під його пера вийшли герби та печатка рухів, численна символіка та гравюри того часу.
На жаль, усе знищене та приховане НКВД, які його викрили. На десятки років його прізвище було у списках, які приховувалися за сімома замками. Н.Хасевича, сільського мешканця, запрошували на роботу до Америки, але чоловік вибрав дорогу боротьби. У книзі він зустрічається із ще одним українцем, який народився в Америці, та який став головним художником студії мультиплікації Уолта Діснея - Біллом Титлом. Справжнє його ім'я - Володимир. Він буквально вчив художників з азів, зробив Міккі Мауса об’ємним, створив Білосніжку та Русалоньку.
Обидва персонажі зустрічаються у Польщі. А письменники аналізують: як би склалися долі кожного, якби вони зробили інший вибір у житті.
На презентації письменники розповіли кременчужанами й про інші свої не менш цікаві роботи. Так, можна було потримати в руках та придбати «Історію незалежної України». Ця книга з коміксами і скрізною картою через всі сторінки має також і англійський варіант. За таким же принципом укладена й «Історія церкви», що має благословення патріарха Філарета.
Презентували також збірку «Веселих свят» з походженням назв свят та рецептами, іграми й нотами. За словами Капранових, вони щороку влаштовують університет колядників, де кожна дитина може не лише навчитися співати різдвяних пісень, а й отримати диплом колядника.
Розповіли видавці й про «Щоденник моєї секретарки» - роман про Помаранчеву революцію.
На запитання гостей заходу, хто ж з братів старший і чи є лідер, вони віджартувалися:
«Нас розбирають по по дружинах. Хоч вони теж близнючки, але фарбуються в різні кольори».
Ліна Романченко
Тетяна Красельникова
Фото Олександра Попенка
Відео Олексій Орлов