Кременчугская газета
Понедельник, 20 Августа 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

100-річчя революції: у Кременчуцькому ліцеї №4 відкрили капсулу часу

 

7 ноября 2017 17:50

Вона майже 40 років пролежала замурованою у стіні навчального закладу. Відкрили її нинішні ліцеїсти. Також до ліцею прийшли і ті, хто був хлопчаками у 1979 році і самі власноруч поклали металічний циліндр в стіну.

7 листопада, у день 100-річчня жовтневої революції, у Кременчуцькому ліцеї №4 відкрили Капсулу часу. Тут - із посланням молоді тих років – молоді 2017 року - її було закладено 30 вересня 1979 року на честь визволення Кременчука від німецько-фашистських загарбників. Молодь 1979 року написала, аби капсулу часу відкрили на 100-річний ювілей революції, тобто 7 листопада 2017 року.

Тодішня юнь не знала, що часи зміняться і в 2017 році пануватиме декомунізація. Тому, на вимогу закону про декомунізацію, табличку з написом у ліцеї давно прикрили плакатом.

Проте прохання відкрити капсулу сьогодні таки виконали, адже це історія навчального закладу.

«Ми сьогодні доторкнулись до історії. Хороша вона чи погана, кожен може зробити висновок для себе. Та маю сказати одне, ті хлопці, які закладали цю капсулу і були учнями нашої школи стали успішними людьми», - сказала директор ліцею №4 Любов Михайлик.

Відкриття проходило в тісному колі, без гучних промов. Самі ж ліцеїсти відзначили, що ця подія об’єднує три покоління: покоління ветеранів Другої Світової війни, покоління випускників, які закладали капсулу і нинішнє покоління.

Ветерани Петро Пітулько і Валентина Івженко (колишня вчителька історії ліцею №4) представляли саме покоління, яке пережило буремні часи війни.

Валентина Івженко зачитала послання, яке дістали з капсули.

І от найцікавіше - послання було від ветеранів 39-гвардійського Віденьського Повітряно-десантного корпусу.

«Ми, воїни 39-гвардійського Віденського Повітряно-десантного корпусу,  що брали участь в боях за звільнння нашої рідної України, звільняли Австрію, Угорщину, розгромили ненависних загарбників. Ми заповідаємо вам нашу перемогу», - містилося у стількохрічному посланні.

Любов Михайлик помітила, що на листках, на яких надруковане послання, відтиснута стрічка-вишиванка.

«Наш навчальний заклад завжди відрізнявся прогресивністю. І хоч в посланні слова, які відповідають віянням тих часів, внизу бачимо вишиванку», - зауважила з радістю.

Тепер капсула і послання зберігатиметься в шкільному музеї.

А у ліцеїстів є півроку, аби створити власне послання до майбутніх поколінь. Його покладуть у капсулу і замурують у травні наступного року, на  День ліцею.

Дане звернення адресуватиметься поколінню 2044 року. Саме тоді, як зауважили присутні на заході, виповниться 100-річчя цього навчального закладу.

 

Фото Олександр Грінченко

Світлана Павленко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться