Кременчуцька газета
Понеділок, 13 Січня 2025
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Керамічні vs пластикові горщики: порівняння переваг та недоліків

6 грудня 2024 17:50

Кімнаті рослини завжди забезпечують гармонію простору, наповнюючи його затишком. Для того, щоб вони краще росли та розвивалися, їх висаджують у спеціальні горщики - вазони. Найбільш поширені матеріали для їх виготовлення - пластик та кераміка. Обидва варіанти добре зарекомендували себе в кімнатному квітникарстві за умови правильного догляду за рослиною. Проте багатьох користувачів цікавить питання, які варіанти моделей з сайту - https://storgom.ua/gorshki-i-kashpo.html будуть кращими. Порівняння керамічних та пластикових горщиків дасть змогу досконально розібратися у цьому питанні.

Кераміка чи пластик: основні переваги:

Для кожної такої ємності надзвичайно важливі декілька факторів - міцність, стійкість, здатність добре витримувати вологу та гарна зовнішність. Тому розглядатимемо види горщиків з точки зору цих та деяких інших моментів.

Глиняні (або керамічні)

Даний варіант виробів застосовується у домашньому квітникарстві вже декілька тисяч років. Незважаючи на наявність аналогів з інших матеріалів, керамічні горщики завжди будуть ознакою солідності та особливого стилю інтер’єру. Вони добре піддаються обробці, можуть приймати на етапі виробництва різну форму та розмальовуються в різноманітні кольори. Часто їх випускають у природньому теракотовому відтінку або покритими глазур’ю. Перевагами такого виду горщиків є наступне:

  • екологічність - у складі кераміки нема отруйних домішок, які змогли би нанести шкоду рослині чи здоров’ю людини;
  • особлива структура матеріалу - наявність пор у стінках горщика забезпечує швидке випаровування зайвої вологи та збагачення ґрунту киснем;
  • зовнішня естетика - стильні вироби з кераміки часто використовуються інтер’єрними дизайнерами для створення цікавих проєктів;
  • гарний теплообмін - природнє походження глини дає змогу добре регулювати температурний режим ґрунту.

Особливості матеріалу зумовлюють досить суттєву вагу глиняного горщика, який має гарну стійкість. В керамічних ємностях рослини почуваються добре, швидко ростуть та тішать рясним цвітінням.

Пластикові

Вироби з цього матеріалу сприймаються як універсальні для кімнатних рослин. Вони є чудовим вибором при вирощуванні рослин, що потребують постійну вологу. Пропонуються пластикові горщики у величезному асортименті форм, розміру, кольору, оздоблення. До інших їх переваг відносять таке:

  • довговічність - вироби можуть служити роками за умови належного догляду;
  • невелика вага - це важливо для крупних рослин, які можна буде легко пересувати з місця на місце;
  • відсутність мікропор - стінки ємності фактично не пропускають вологу;
  • повільний теплообмін - повітря надходить до ґрунту лише зверху, не допускаючи таким чином температурних стрибків та пошкодження коренів рослини.

Окрім того, горщики з пластику досить доступні по ціні - цим вони значно відрізняються від керамічних аналогів. Користувачі можуть вибрати недорого потрібні моделі як для дому, так і для офісу.

Основні недоліки пластикових та керамічних горщиків

Інформація про цей вид продукції буде неповною, якщо не відзначити негативні риси виробів з різних матеріалів. Наприклад, пластикові горщики можуть призвести до загнивання коріння при надмірному поливі. Якщо ж висадити у них дуже високу рослину, то вона може переважити ємність та спровокувати часте перекидання горщика набік. Тому при посадці потрібно притримуватися рекомендацій виробника.

Керамічні горщики теж мають свої недоліки. Глина - досить крихкий матеріал, тому необережне використання призводить до розбиття виробу або суттєвого пошкодження. Наявність пор у стінках також може зіграти негативно. Надмірне випаровування вологи з ґрунту несе ризик загибелі рослини.

Інша проблема може виникнути при пересадці. Керамічні горщики для квітів мають здатність «притягувати» до внутрішніх стінок молоді активні корінчики рослини. Пересаджуючи їх, можна суттєво пошкодити кореневу систему. Ще один недолік - поява на стінках сольових відкладень. Такого нальоту дуже складно позбавитися, тому з часом горщики стають непривабливі для інтер’єру.

Враховуючи все вищесказане, потрібно віднестися до вибору горщика для кімнатних квітів відповідально. Під час пошуку потрібної моделі враховуйте вид і розмір рослини, тип кореневої системи, необхідність частих пересадок, а також вегетаційні властивості. Обидва варіанти є практичними, якщо взяти до уваги місце розташування та дизайн інтер’єру приміщення. Головне при цьому - забезпечити рослині правильний ріст. Тому відповідь на запитання, які горщики обрати, залежатиме лише від ваших вподобань і умов для вирощування та догляду рослини.

На правах реклами

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися