Кременчуцька газета
Вівторок, 8 Жовтня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Коронавірус повертається? Чого очікувати кременчужанам

25 серпня 2024 09:00

Нещодавно наше місто пережило період сплеску рівня захворюваності на ГРВІ та коронавірус, що нетипово для цієї пори року. В Україні вже фіксують новий штам COVID-19. А нещодавно на рівні держави змінили підхід до вакцинації.

Із червня поточного року кількість хворих на коронавірус на Полтавщині почала зростати. Така ж тенденція прослідковується по Україні. Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб опублікував статистику щодо COVID-19 станом на 15 серпня 2024 року.

Відповідно до неї, у червні на Полтавщині було 56 хворих, у липні – 362, у серпні – 761. По Україні статистика захворюваності виглядає так: у червні–2 тис 372 хворих, у липні – 11 тис 461, у серпні – 26 тис 469. Днями заступник міністра охорони здоровʼя – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін повідомив, що мешканці нашої країни утричі більше стали хворіти на COVID-19. Але по абсолютній кількості пацієнтів–це відносно невеликі цифри, тому підстав для запровадження обмежувальних заходів, зокрема й карантину, немає.

Сплеск на початку місяця

Якщо прослідкувати медичну статистику по Кременчуку, то на початку серпня відзначався сплеск рівня захворювання на ГРВІ, у тому числі і коронавірусу. За інформацією Департаменту охорони здоров’я виконавчого комітету Кременчуцької міської ради за тиждень (з 8 серпня по 12 серпня 2024 року) у нашому місті зареєстрували 261 випадок захворювань на ГРВІ, 56 людей захворіли на COVID-19, випадків захворювання на грип не фіксували. Питому вагу серед захворілих на ГРВІ становили діти до 17 років – 139 осіб. На COVID-19 найчастіше хворіли дорослі пацієнти – 54 людини. За цей період випадків смерті від COVID-19 не зареєстровано. Минулого тижня у Кременчуці вже відмічалось зниження рівня захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції на 35% порівняно з позаминулим тижнем. У Департаменті охорони здоров'я Кременчука акцентують, що така кількість захворювань знаходиться нижче епідемічного порога, розрахованого для України.

Ті, хто переніс чи ще переносить недугу, розповідає про симптоми, що схожі з тими, які відмічали раніше у хворих на COVID-19.

Кременчужанка Алла, яка перехворіла на коронавірус з дітьми, нагадує, що треба постійно зволожувати носоглотку, бо наче ножем зсередини горло ріже.

«Як завжди, викрутило ноги так, наче марафон в км 25 бігла», – її слова.

Рекомендує запасатися жарознижуючими та знеболювальними, бо тримається підвищена температура тіла кілька днів, а іноді несила терпіти біль в ногах. Жінка говорить, що вже вчетверте вона та її діти переносять коронавірус.

Що то за FLirt?

Нещодавно заговорили про новий підвид коронавірусу. Тут варто згадати, що за 4 роки від початку пандемії, у 2020 році з’явилося безліч його різновидів: Alfa, Delta, Omicron, а тепер – FLirt. Штам FLiRT є підваріантом Omicron. Його вперше зафіксували у світі на початку 2024 року. Тепер, за даними американського центру з контролю та профілактики захворювань, значна частина випадків у світі спричинена саме ним. В Україні вже зафіксовано 5 випадків захворювання на новий субваріант ковіду FLiRT, один з них – летальний. Про це «Укрінформу» повідомив Ігор Кузін.

«За два тижні в Україні зареєстровано 5 випадків субваріанту коронавірусу FLiRT. Три — у Києві, один випадок у Житомирській області та один летальний випадок у Івано-Франківській області», – підсумував він.

За словами чиновника, територією України циркулює 10 штамів вірусу SARS-CoV-2 — це різні субваріанти штаму Omicron. Серед його особливостей–він швидше поширюється, ухиляється від імунної відповіді, тобто, може призвести до повторного захворювання на ковід. У групі ризику – люди похилого віку; люди з супутніми неінфекційними захворюваннями; а також ті, хто не отримав повного курсу щеплення.

Комусь достатньо однієї дози, а комусь – все ж дві

Нещодавно змінились рекомендації щодо вакцинації проти коронавірусу. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я. У відомстві стверджують, що, з огляду на зростання захворюваності на COVID-19, в країні єдиним дієвим та безпечним способом набути імунітет залишається вакцинація. За оновленими рекомендаціями для більшості людей достатньо зробити одне щеплення. Ревакцинацію через 6-12 місяців радять робити лише людям із груп ризику: дорослим та дітям, які мають ослаблений імунітет чи супутні або важкі хронічні захворювання; вагітним; людям, старшим за 60 років; дорослим та дітям, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної інфекції; представникам професійної групи ризику (наприклад, лікарі, вчителі, військові тощо).

Потребу у ревакцинації визначає лікар – враховуючи затверджені МОЗ України рекомендації. Для первинної вакцинації та ревакцинації може використовуватися будь-яка з доступних в країні вакцин проти COVID-19. За наявності вибору рекомендовано надавати перевагу адаптованій під варіант Omicron.

Вакцину у Кременчуці лише очікують

Тим часом у в закладах охорони здоров’я, підпорядкованих Департаменту охорони здоров’я, вакцина для профілактики захворювання COVID- 19 відсутня. Такі дані станом на 15 серпня надали нашій редакції у цьому структурному підрозділі виконкому.

«Очікується централізоване постачання даної вакцини на кінець серпня–початок вересня 2024 року. Уточнити інформацію про необхідність щеплення проти COVID- 19 та записатися на чергу на щеплення можливо у свого сімейного лікаря. В подальшому, при наявності вакцини, буде надана більш детальна інформація», – йшлось в повідомленні.

Яка саме це буде вакцина, у Департаменті охорони здоров’я Кременчука не уточнили.

Щодо інформації про найближчі пункти вакцинації, то її можна знайти на сайті МОЗ, звідки ми вибрали заклади, що знаходяться у Кременчуці.

Або можна зателефонувати до контакт-центру МОЗ: 0 (800) 60-20-19 та запитати про наявність вакцин.

У літній період немає ажіотажу щодо вакцинації, тому зараз найкращий час для щеплення від коронавірусної хвороби до початку епідемічного сезону. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» розповів генеральний директор Центру громадського здоровʼя Михайло Росада. Він нагадав що з початком осіннього сезону, а також з поверненням до навчання великої кількості дітей, вірус буде циркулювати активніше.

Нагадаємо, ГРВІ та коронавірус у Кременчуці відступає.

У Кременчуці збільшилась кількість хворих на коронавірус, але підстав для паніки немає.

 

Світлана Павленко за матеріалами відкритих джерел


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися