Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 19 Серпня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Краєзнавчий музей Горішніх Плавнів поповнився палеонтологічними артефактами

 

22 вересня 2021 13:15

Фотофакт.

Колекцію палеонтологічних знахідок нещодавно подарував Краєзнавчому музею місцевий краєзнавець Рудюк Євгеній. Про це повідомляє директорка музею Марина Безсмольна.

«На намивних пісках околиць м. Горішні Плавні часто знаходять скам'янілі рештки коралів, губок, мушель, зуби акул тощо. За однією з теорій у часи Мезозою та Палеогенового періоду Кайнозою околиці міста були дном давнього океану Тетіс. Найдавнішими мешканцями краю, які жили тут мільйони років тому в умовах первісного моря були: сучасники динозаврів белемніти, акули, черепахи, скати. Найбільш розповсюджені знахідки – зуби акул, що знаходять на відвалах місцевих гірничо-збагачувальних комбінатів та у намивних пісках належать представникам чотирьох родів: Lamna (оселедцева акула), Odontaspis (піщана акула), Striatolamia та Otodus (вимерлі роди акул). Найбільша частина фосилій (викопних решток фауни) зубів відноситься до роду Striatolamia», - пише Безсмольна.

Зуби прадавніх акул складалися із двох частин – кореня та коронки. Корінь виконував функцію закріплення зуба в щелепі, а коронка іншу роботу – захоплення та переробку здобичі. Також у зуба було дві сторони – плоска, і опукла. Остання особливим образом була направлена вглибину щелепи, що допомагало хижакам утримувати здобич. Інколи зуби мали додаткові утворення: зубчики, для розрізання м’яса та бічні зубці для утримання. Однак наявність великих зубців у багатьох акул – великий недолік, адже таким чином зменшувався тиск зубів, а відповідно, і сила укусу. Слід відзначити, що особливості будови щелепи сучасних акул майже не змінилася.

«Щиро дякуємо всім, хто допомагає музею поповнювати свої фонди», - підсумовує директорка.

Нагадаємо, Кременчуцькі рибацькі артефакти

7 ідей мандрівок для туристів з «дірявими» кишенями

У музеї Горішніх Плавнів відзначать День музейного Селфі

 

 

Ліна Романченко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися