Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 23 Жовтня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцька кондукторка хотіла висадити дитину з тролейбуса за те, що та не мала з собою проїзного учнівського квитка

 

20 вересня 2021 15:25

«Навіщо тролейбусне управління намагається поміняти правила, які затверджені урядом України. Так не повинно бути!!!»

Кременчуцька кондукторка хотіла висадити дитину з тролейбуса за те, що та не мала поруч з проїзним учнівського квитка

15 вересня 2021 року у кременчуцькому тролейбусі №1 сталася, як вважають автори листа, прикра ситуація: у містянки та її 8-річної онуки виник конфлікт з кондукторкою.

Працівниця електротранспорту, якій пред’явили проїзний квиток дитини, сказала, що він не дійсний без учнівського квитка, який видають у школі, тож за дівчинку треба заплатити.

«Коли моя дружина відмовилася заплатити за дитину, - кондукторка запропонувала в приказному тоні покинути тролейбус», - розповідає містянин.

Щоб розібратися в даній ситуації, жінка звернулася зі скаргою до Кременчуцького тролейбусного управління, де поспілкувалася віч-на-віч з директором управління - Олександром Вертюхом. Тож на наступний день очільник управління Олександр Вертюх надав коментар газеті «ТелеграфЪ», у якому пояснив, що у цій ситуації є як юридична, так і моральна сторони. Далі мовою редакції «ТелеграфЪ»:

   «Ми на такі дії (висаджувати дітей з тролейбуса – ред.) нікого не штовхаємо. Як особисто для мене, громадянина, це неправильно: навіщо висаджувати дитину, тим більше, видно, що це школярка. З іншого боку, треба було запастися учнівським квитком, щоб все було чітко згідно до закону. На жаль, людський фактор ніхто не відміняв: є й різні люди, й різні кондуктори», - прокоментував Олександр Вертюх.

По-перше, згідно до законодавства, проїзний квиток й справді діє за наявності учнівського. Якщо його у пасажирки не було, то вони мали б заплатити за проїзд дитини. Тож фактично кондукторка має підстави висадити пасажира, який не оплатив проїзд, на наступній зупинці.

Але, по-друге, є й морально-етичний бік. Адже чудово видно, що дитина шкільного віку.

Тож, аби уникнути подібних ситуацій в громадському транспорті, редакція може порадити кременчуцьким батькам наступне: слідкуйте, щоб діти брали із собою як проїзний, так і учнівський квитки.

«Прочитавши такий коментар директора Кременчуцького тролейбусного управління Олександра Вертюх, стає зрозумілим той факт, чому так зухвало веде себе кондукторка тролейбусу №1 і якого захищає керівництво даного управління. А вина тому, - необізнаність з чинним законодавством України, яке змінюється майже щомісяця…

Директор Кременчуцького тролейбусного управління Олександр Вертюх не правий у даній ситуації… По-перше, ніж давати подібні коментарі газеті, яку читають тисячі кременчужан, йому необхідно було уточнити у своїх юристів, а чи немає змін у законодавстві на даний час.

В своєму коментарі він керується «Правилами користування трамваєм і тролейбусом у містах України» за № 329 від 09.10.2006г., які втратили силу 12.12.2017 року.

На даний час конфлікту діє Постанова КМУ № 1735 від 23.12.2004г., у редакції від 28.10.2017 р«Про затвердження Правил надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом», п.26 яких говорить, що: «Документом  на право одержання транспортних  послуг є придбаний пасажиром разовий  квиток (жетон), закомпостований абонементний талон, проїзний квиток   (картка) тривалого користування, посвідчення або довідка, що дає право на пільговий проїзд відповідно до законодавства, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - зареєстрований у зазначеній системі електронний квиток».

{ Пункт  26  у  редакції  Ухвали  КМ  N 812 (2017-812-2017-п) від 25.10.2017 }.

Тобто, дані Правила не вимагають наявності студентського посвідчення до проїзного квитка…

«Витяги» із Правил, які вивішені в тролейбусах м. Кременчука також мають зміст старих Правил, який втратили свою юридичну чинність у 2017 році.

По великому рахункові, в даній ситуації винне керівництво Кременчуцького тролейбусного управління, яке періодично інструктує  кондукторів, і вимагають від них саме таких дій, які відбулися з моєю дружиною і онукою.

Мені здається, що дана ситуація варта публічного обговорення і ось чому.

 Є закон України «Про міський електричний транспорт», у редакції від 16.10.2020 р.,

Є «Правила надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом», затв. постановою Кабінету Міністрів України, у редакції від 28.10.2017 р.,

 є «Правила користування міським електричним та автомобільним пасажирським транспортом у м. Кременчуці», затв. рішенням Кременчуцькою міською радою, виконавчим комітетом за № 1575 від 30.11.2018 р.

В усіх перерахованих нормативних актах немає ні слова про те, на що посилався директор тролейбусного управління Олександр Вертюх.

Те, що тролейбусне управління зі своєю протиправною ініціативою, на проїзних талонах тривалого користування, у лівому нижньому куті вказало на те, що «проїзний квиток на тролейбус дійсний при наявності учнівського квитка» - це є свідоме шахрайство. 

Той, хто проводив закупівлю проїзних квитків для школярів, а потім розповсюджував їх через класних керівників – учням, напевно керувався чинним законодавством України.

Навіщо тролейбусне управління намагається поміняти правила, які затверджені урядом України. Так не повинно бути!!!

Це проблеми не тільки моєї родини, дитини (онученяти) - це проблема всіх мешканців Кременчука, які мають дітей, які так само можуть в любий час опинитися сам на сам з такою проблемою», - написав чоловік.

Кременчуцька газета з даного приводу і собі задала відповідні питання юристу та опублікує їх у найближчий час. 

 

 

Олег Булашев 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися