Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 19 Мая 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцькі директори підприємств поскаржилися губернатору Полтавщини

 

30 січня 2020 10:45

«Потужні підприємства – це нові робочі місця, нові інвестиції та розбудова області», – Олег Синєгубов

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, його перший заступник Дмитро Лунін і заступник Євген Греков зустрілися з керівниками підприємств області. Говорили про стан і перспективи розвитку промислового комплексу Полтавщини, проблемні питання.

«Пропонуємо новий формат спілкування. Хочемо виступити вашими надійними партнерами у розбудові промисловості в області. Допомогти щонайменше зберегти робочі місця та потужності, а якнайбільше – їх примножити. Потужні підприємства – це нові робочі місця, нові інвестиції та розбудова області», – зазначив на початку зустрічі Олег Синєгубов.

«Промисловість Полтавщини має достатньо потужний виробничий та науково-технічний потенціал і представлена різними галузями – від видобувної до високотехнологічної продукції та товарів широкого вжитку. У промисловому секторі економіки працюють 1311 підприємств різних форм власності, зокрема 194 великих і середніх. Промислові підприємства формують 50% валової доданої вартості та забезпечують робочими місцями понад третину зайнятих осіб економіки області. Майже половина надходжень до зведеного бюджету сплачена десятьома найбільшими промисловими підприємствами. Полтавщина за обсягами реалізованої продукції стабільно посідає 6 місце серед регіонів України», – поінформував заступник директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Михайло Бугрій.

Додав, що у структурі промислового виробництва найбільша частка належить машинобудуванню, нафтогазовидобувному комплексу, гірничодобувній та харчовій промисловості.

«Упродовж останніх років у промисловому комплексі області спостерігалося коливання темпів промислового виробництва. Основні фактори, що стримують промисловий розвиток, – відсутність держзамовлень, низький внутрішній попит на вітчизняну продукцію, висока залежність від кон’юнктури світових ринків, недостатність інвестиційних ресурсів для модернізації та технологічного оновлення виробництва, відсутність довгострокового кредитування у виробничій сфері, висока енерго- та матеріалоємність виробництва, зношення фондів, – додав Михайло Бугрій. – Крім того, проблемне питання – відсутність розробленої державної промислової стратегії, яка надає вектор розвитку промисловості. Нині розроблений Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства проєкт Стратегії розвитку промислового комплексу на період до 2025 року не затверджений».

Голова Полтавського обласного об’єднання організацій роботодавців, голова правління Полтавського регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців, голова наглядової ради ПрАТ «Завод «Лтава» Сергій Змієвець розповів, що нині в Україні відсутня цільова програма з промислового розвитку та спостерігається процес деіндустріалізації.

«Має бути розуміння на всіх рівнях – і на обласному, і на державному, що промисловість потрібна. Можливості для її підтримки й розвитку є, але необхідно працювати разом», – сказав Сергій Змієвець.

Акцентував увагу на оновленні законодавчої бази з метою унеможливлення корупційних ризиків.

Керівники промислових підприємств розповіли про проблемні питання в їхній роботі. Зокрема, говорили про корупційні складові в тендерних закупівлях, брак кадрів, відтік працівників не лише з України, а й із менших населених пунктів у більші, державну політику в митній сфері, підтримку місцевих виробників, компенсацію за виплату середнього заробітку працівникам, прийнятим на військову службу.

«Дякую за відверту розмову. При облдержадміністрації буде створено відповідну раду. Працюємо над цим питанням, визначаємо формат. Такі засідання зробимо регулярними. Проблеми, які є наразі, спільно вирішуватимемо, робитимемо так, щоб нас чули в Києві. У столиці хочуть чути регіони, – зазначив Олег Синєгубов. – Усі проблемні питання – це нам завдання для виконання».

 

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадскістю Полтавської ОДА

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися