Команда Центру складатиметься з психологів, економістів, юристів, філологів та спеціалістів з розвитку кар`єри.
Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського у партнерстві з Кременчуцьким міським осередком Української Асоціації інженерів-електриків створює Кременчуцький Центр соціальної адаптації та кар’єрного розвитку/Kremenchuk Center for Social Adaptation and Career Developmen. Для реалізації проєкту здобуто грант Програми малих грантів публічної дипломатії – ОСВІТА посольства США в Україні.
В умовах війни, розв’язаної росією проти України, невпинно зростає кількість військовослужбовців, які внаслідок бойових поранень отримали інвалідність, а також цивільних громадян з інвалідністю, набутою під час війни. Перед суспільством постала проблема соціальної адаптації зазначених груп населення. Саме для вирішення цієї проблеми створюється Кременчуцький Центр соціальної адаптації та кар’єрного розвитку (далі – Центр). Його цільова аудиторія – інваліди війни, особи з посттравматичним стресовим розладом, особи з інвалідністю та внутрішньо переміщені особи.
У Кременчуцькому регіоні заплановано адаптувати американську концепцію та найкращі практики ефективної реінтеграції цільових груп у місцеву громаду та ринок праці. Готовність приєднатися до проєкту в якості ключових партнерів підтвердили ЗВО США: університет штату Флорида, університет Кларка та університет Оклахоми, Прайс-коледж бізнесу. З української сторони проєкт підтримують: ПрАТ «Крюківський вагонобудівний завод» та «Ferrexpo Poltava Mining», а також департамент соціального захисту населення Кременчуцької міської ради.
У роботі з вразливими групами населення Центр зосередиться на наступних аспектах соціальної адаптації:
– Психологічна реабілітація;
– Правова допомога;
– Кар`єрне консультування;
– Підтримка у працевлаштуванні та професійна адаптація.
Команда Центру складатиметься з психологів, економістів, юристів, філологів та спеціалістів з розвитку кар`єри.
Кременчуцький національний університет надає для реалізації проєкту інтелектуальні та матеріальні ресурси, науковий та інноваційний потенціал. Головний менеджер проєкту – доцент Сергій Черненко, до роботи також вже долучилися викладачі факультету права, гуманітарних та соціальних наук і факультету економіки і управління КрНУ.
Робота центру вже розпочалася. Зокрема представники КрНУ – Сергій Черненко, Роман Левченко, Вікторія Латишева, Вікторія Семеніхіна, Оксана Збираник, Олександр Кущ – взяли участь у роботі Міжнародної конференції «Підтримка ветеранів через освіту». Захід організовано університетом штату Флорида, громадськими організаціями, навчальними закладами та українськими випускниками програм, що фінансуються урядом США, для обговорення можливостей реінтеграції ветеранів у суспільство та ринок праці.
За матеріалами джерела