
Корисна інформація.
Під час воєнного стану і до проведення розмінування, відвідувати ліси у дев’яти регіонах України суворо заборонено. Та щороку із настанням тепла і пробудженням рослин активізується ще одна, більш звична, та не менш небезпечна загроза — іксодові кліщі.Вони можуть переносити збудників небезпечних захворювань людини і тварин, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Збудники потрапляють у наш організм під час присмоктування кліща.
Про це попереджає в Фейсбуці Лікарня інтенсивного лікування "Кременчуцька"
Кременчужанам і гостям міста рекомендують: якщо ви виявили на тілі кліща, то одразу зверніться до лікаря. У травмпункті вам допоможуть витягнути кліща і проконсультують щодо подальших дій.
Якщо поблизу немає лікаря, видаліть кліща самостійно. Для цього можна використовувати спеціальний пристрій для видалення кліщів, що продається у ветеринарних аптеках («кліщосмик»).
Якщо пристрою немає, зробіть це пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, або пінцетом чи петлею з нитки. Витягайте кліща поволі — без ривків!
"Важливо видалити кліща разом із хоботком. Якщо ж він відірвався, видаліть рештки стерильною голкою. Після видалення кліща місце укусу потрібно змастити антисептиком, а руки вимити з милом.Протягом трьох тижнів спостерігайте за своїм станом: щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи почервоніння на шкірі, яке продовжує збільшуватися, — негайно зверніться до лікаря!", - йдеться в повідомленні.
Світлана Павленко