Кременчуцька газета
Неділя, 16 Березня 2025
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Кременчужанам показали фільм, який можна послухати і не дивитися

18 березня 2018 22:25

У епізодичній ролі в фільмі «Посттравматична рапсодія» з'явився кременчужанин Артем Безверхий.

Сьогодні кременчужанам показали фільм знятий режисером Павлом Когутом за однойменною п’єсою Дмитра Корчинського «Посттравматична рапсодія».

Показ відбувя в Міському палаці культури. У Кременчук приїхала творча група, що працювала над цією українською кінострічкою.

А саме  автор сценарію Дмитро Корчинський, композитор Дмитро Компанійченко,  актори Назар Борушок,  Олексій Сердюк. Перед показом був брифінг для ЗМІ.

 

«Стрічку, створили волонтери і добровольці. В Україні наразі добровольці і волонтери роблять краще, ніж в Збройних Силах України і Нацгвардії. До останнього часу медслужба ЗСУ була на плечах волонтерів.  І те, що зараз медична служба на належному рівні – то теж заслуга волонтерів», - розповів автор сценарію Дмитро Корчинський.

Сам він воював у складі добровольчих батальйонів «Азов», «Шахтарськ», «Свята Марія». Дмитро Корчинський розповів, що і режисер Петро Когут був снайпером під час АТО, далі командиром  роти.

Актор Анатолій Пашинін пішов добровольцем, аби захищати Україну. Він і наразі воює у складі 8-го батальйону. І він не один, хто приїздив на зйомки з війни:  Юлія Паєвська (Тайра), парамедик «Ангели Тайри» зіграла в кінострічці єдину жіночу роль.

А головну, роль зіграв актор театру, який до цього грав цю роль в театрі – Назар Борушок.

Дмитро Корчинський окремо представив заслуженого артиста України Тараса Компанійченка. Він  виконує у фільмі як сучасні, так і різних періодів нашої історії пісні – від Битви на річці Калка й аж до Іловайська. Він теж про цю неоголошену війну знає не з чуток – бо є волонтером Першого мобільного госпіталю.

Кременчужанин Артем Безверхий зіграв сепарптита-ополченця. Це перша його роль в кіно. Говорить, що важко було вжитися в роль. 

«Фільм можна не дивитися, а просто слухати»

Так описує фільм Дмитро Корчинський. (У фільми герої говорять римами, звучать проникливі вірші). Говорить, що коли створював цей фільм, то були побоювання, ще його не зрозуміють, ті для кого війна знайома не з чуток, хто її пройшов, та коли на прем’єрному показі в Маріуполі зал аплодував, то всі побоювання відпали.

Проте з часом сам побачив купу недоліків. «Зразу, як змонтували фільм, то все сподобалось. Та коли переглянув разів з 200 то хочеться щось змінити, перемонтувати», - говорить.

За словами Дмитра Корчинського, фільм є «інтелектуальним арт-хаусом». І припускає, що буде зрозумілим людям з «патріотичної тусовки».

«Я думав, що на показах до третини залу буде виходити, але зазвичай до 10 глядачів не досиджує до кінця кінопоказу», - слова автора сценарію.

Три дні зйомок і 10 тонн землі

Актор, що зіграв головну роль, Назар Борушок розповідає про рекордно короткий  термін зйомок. «Фільм знімали протягом трьох днів. Ще день на зйомки Тараса в оперному театрі. А так в павільйон привезли до 10 тонн землі і там вели зйомки», - пригадує хлопець.

 Актор пригадує, що йому не важко було грати, бо перед тим в театрі вже грав роль.

Фільм «Посттравматична рапсодія» про історію одного добровольця. Сашко вибирається з Іловайського котла. У нього чи внаслідок контузії виникає марення, чи за якоюсь вирвою часу  відбувається  зустріч я з лицарем часів Данила Галицького, козаком часів Богдана Хмельницького, а там з самим Петлюрою і німецькими вояками часів Другої Світової війни.

«Не дивно, бо на цих землях завжди стояли рубежі охорони. І точились бої то проти монголо- татарської, то Великого литовського князівства, тепер путінської орди», - розповідає Дмитро Корчинський.

На одному шматку землі стояли насмерть добровольці. У різні часи, у різні віки.

Фільм повнометражний:триває одну годину сім хвилин. Та в нього не вдалось вмістити пісні і музику Дмитра  Компанійченка, яка підкреслювала пєсу, яка була представлена в стилях Шекспірівських хронік. Тож на показах, де можна Тарас виступає перед глядачами.

Взагалі Дмитро Корчинський  розповідає, що не збирається тримати фільм при собі – незабаром його покажуть на телебаченні. Є в планах поїхати на фестивалі, та сам вважає, що через неполіткоректність фільм не потрапить на деякі фестивалі

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися