Кременчуцька газета
Четверг, 13 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Кременчужани зібралися на акцію, де вимагали від влади Малецького не об’єднувати лікарню «Придніпровська» з Першою міськлікарнею

30 травня 2024 14:00

Пряма мова.

Сьогодні, о 12-30, неподалік залізничного вокзалу Кременчука зібралися містяни, які не згодні з об’єднанням лікарні «Придніпровська» (в народі залізнична лікарня, авт) з Першою міською лікарнею імені Богаєвського.

Частина залізничників відкрито заявила, що керівництво заборонило їм відвідувати захід, але вони, як і пенсіонери «Укрзалізниці» та пересічні кременчужани, прийшли відстоювати свою позицію – вимагати аби лікарню «Придніпровську» міська влада на чолі з Віталієм Малецьким не об’єднувала, а надалі не закрила, бо територія медзакладу ласий шматок землі для будівництва житлових елітних будинків.

Перед майже півсотні містян виступив представник вільної профспілки Сергій Москалець. Він заявив, що профспілки направили листа прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, міністру охорони здоров'я України Віктору Ляшку, меру Кременчука Віталію Малецькому, в якому висловили стурбованість рішенням сесії Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області стосовно приєднания КМП «Лікарня «Придніпровська» до КНМП «Кременчуцької першої міської лікарні імені О.Т. Богаєвського».

«Багато мешканців міста Кременчука зверталися за медичною допомогою до КМП «Лікарня «Придніпровська» та КНМП «Кременчуцької першої міської лікарні імені О.Т. Богаєвського» і відчували велику різницю в обстеженні, лікуванні та профілактиці захворювань. Про вартість цих послуг нам навіть не доводиться говорити…

Згідно ст. 49 Конституції України обстеження, лікування і профілактика, тобто всі елементи, що включають медичну допомогу хворому, в Україні повинні забезпечуватися державою…

Колектив Лікарні «Придніпровська» має великі традиції, досвід і надбання по роботі, медичному обслуговуванні та лікуванні залізничників. Тобто, це єдина в м. Кременчук лікарня, яка навчена та може обслуговувати громадян України в надзвичайних, екстремальних умовах. Особливо це важливо під час постійної загрози ракетних обстрілів. Приєднавши її до міської лікарні імені О.Т. Богаєвського», відповідно втратимо висококваліфікований адміністративний апарат, який навчений і має право професійно організовувати та виконувати обов'язки в надзвичайних ситуаціях. Нам відомі керівники структурних підрозділів, які дбайливо ставляться не тільки до своїх пацієнтів, а й до лікарні, яка дає їм змогу проявити свої знання і досвід, а також вдосконалюватися за фахом. Лікарня «Придніпровська» залишила усе найкраще, що було запропоновано медициною»,- сказано у листі.

Далі там йде розміркування стосовно дій влади щодо об’єднання лікарень.

«Чому Кременчуцька міська рада не вказала ціль таких протизаконних дій, залишається здогадкою, але не тяжко здогадатися, що ціль єдина - зекономити кошти міського бюджету, щоб потім їх витратити на заміну ще нової тротуарної бруківки, а при цих маніпуляціях, знайдеться можливість, щоб розкрадати кошти. Те, що мешканці м. Кременчука недоотримають або не зможуть отримати медичну допомогу, депутатам, які будуть приймати це рішення, напевно напаювати, так як вони мріють «відмиті кошти»,- сказано у листі.

Сергій Москалець каже, що об'єднання лікарень неминуче призведе до їх знищення або знищення відділень, що с грубим порушенням ст. 49 Конституції України.

«Мешканці м. Кременчука та прилеглих регіонів бажають отримувати медичну допомогу як в КМП «Лікарня «Придніпровська» так і в КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня імені О.Т. Богаєвського». Кожне із цих комунальних підприємств має свої традиції, крані із яких повинні вдосконалюватися, а гірші зникати. Такі дії можливі якщо с здорова конкуренція двох юридично незалежних комунальних підприємств.

Вільні профспілки проти приєднання КМП «Лікарня «Придніпровська» до КНМП «Кременчуцької першої міської лікарні імені О.Т. Богаєвського». Вразі прийняття такого рішення, ми розцінюватимемо як грубе порушення вимог ст. 49 Конституції України, намагання зекономити кошти із бюджетного фонду м. Кременчука та залишаємо за собою право вимагати надати до профспілки інформацію:

1. Запланований фінансово-економічний ефект від проведених дій.

2. На що будуть витрачені зекономлені кошти.

3. Чому автор проєкту такого рішення нехтує правами та можливістю мешканців м.Кременчука у вільному доступі до медичного закладу де медична допомога була більш доступною та ефективнішою.

В разі прийняття протизаконних рішень, залишаємо за собою право, розпочати працювати за діючими інструкціями, положеннями та правилами (як відомо з досвіду, до усунення недоліків звичайний виробничий ритм зупиняється), а також безстрокову акцію на нерегульованих пішохідних переходах «Пішохід завжди правий»»,- сказано у листі.

Містяни, які сьогодні вийшли на акцію протесту в один голос розповідали, яка гарна лікарня «Придніпровська». Деякі з них лікувалися в неї з дитинства і просто готові на руках носити медиків, бо ті є професіоналами своєї справи.

Слова вдячності медикам лікарні та прохання до влади Кременчука не робити з лікарень суміш бульдога з носорогом висловили не лише кременчужани, а й ВПО.

Так, переселенка Фатіма Гасімова просто відкрито каже, що кращих лікарів, ніж у лікарні «Придніпровській» вона не бачила.

За підсумками зустрічі її члени вирішили сьогодні не перекривати рух автівок, а дати владі Малецького одуматися і всі разом зустрітися через два тижні біля мерії. Тож 12 червня о 13-00 кременчужани прийдуть до адмінбудівлі на площі Перемоги і мають надію отримати позитивне рішення, в якому б було зазначено про те, що лікарню «Придніпровську» об’єднувати з Першою міськлікарнею не будуть. Інакше вони обіцяють проводити безстрокову акцію на нерегульованих пішохідних переходах «Пішохід завжди правий».

Більш детально о сьогоднішній акції – в нашому відеоматеріалі.

Нагадаємо, Вільна профспілка машиністів локомотивного депо Кременчука готові вийти на акцію проти об'єднання лікарні "Придніпровська" і Першої міської лікарні

Нагадаємо, На сесії Кременчуцької міськради більшість депутатів проголосувала за об'єднання лікарні "Придніпровська" і Першої міської лікарні ім. Богаєвського

Читайте: На сесії Кременчуцької міськради більшість депутатів проголосувала за об'єднання лікарні "Придніпровська" і Першої міської лікарні ім. Богаєвського

А також Вільні профспілки Кременчука проти об’єднання лікарні «Придніпровська» із Першою міською лікарнею. Готові розпочати безстрокову акцію протесту 

 

Олег Булашев

Відео Микити Ліцкевича


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися