Деталі судової справи.
29 липня 2024 року Автозаводський райсуд Кременчука розглянув у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження, що зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань по обвинуваченню уродженця Кременчука, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого, у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 263 КК України установив.
Що обвинувачений у невстановлений слідством час, діючи з протиправним умислом, спрямованим на носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, придбав у невстановленої особи, точного місця покупки слідством не встановлено, предмет зовні схожий на кастет, який в подальшому носив при собі.
Уже в подальшому, 2 червня 2024 року о 19:49 годин, працівниками поліції було зупинено обвинуваченого, у якого під час поверхневого огляду одягу, в шортах цей предмет виявили. Указаний предмет, зовні схожий на кастет, у подальшому працівниками поліції під час огляду вилучили.
Відповідно до висновку експерта від 05.06.2024 року, кастет, вилучений у громадянина, є холодною зброєю. Та відноситься до контактної, не клинкової холодної зброї ударно-дробильної дії, виготовлений по типу «кастетів».
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушенні визнав повністю та пояснив, що скоїв його так, з таких причин і мотивів як це вказано в описовій частині вироку.
Суд дійшов до переконання, що його вина доведена повністю.
Дії обвинуваченого суд кваліфікує за ч.2 ст. 263 КК України, як умисні дії, що виразились у носінні холодної зброї без передбаченого законом дозволу.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого відповідно до ст.67 КК України, суд не вбачає.
Відповідно до Постанови Пленуму ВССУ від 24.10.2003 року № 7 «Про практику призначення судами кримінального покарання» зазначено, що досліджуючи дані про особу, суд повинен з`ясувати його вік, стан здоров`я, поведінку до вчинення злочину як у побуті, так і за місцем роботи чи навчання, його минуле, склад сім`ї, його матеріальний стан тощо.
Обвинувачений, відповідно до інформаційної довідки, в силу ст. 89 КК України, раніше не судимий, характеризується посередньо, на обліку в лікаря-психіатра та лікаря-нарколога не перебуває, вважає себе працездатним.
Суд вирішив визнати його винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 263 КК України і призначити покарання у виді 1 року позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік.
На підставі ст. 76 КК України покласти на нього обов`язки періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи та не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Також передбачено стягнути з нього на користь держави витрати на залучення експерта в сумі 1 тис 514,56 грн.
Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст. 394 КПК України до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука протягом 30 днів з дня його проголошення.
Нагадаємо, У Кременчуці чоловіка, який носив з собою телескопічну палицю, покарали на понад 20 тис грн
Ліна Романченко