Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 20 Квітня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Кременчужанка програла суд школі №1 та лікарям, які не прийняли без довідки про вакцинацію її дитину до школи

 

3 березня 2021 14:00

Судова справа.

Полтавський апеляційний суд днями розглянув апеляційну скаргу на рішення Крюківського райсуду від 27.10.2020 року під головуванням судді Фадєєвої С.О. стосовно цивільної справи за позовом Олени* до Кременчуцької гімназії № 1 Кременчуцької міської ради Полтавської області, комунального некомерційного медичного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» міста Кременчука про визнання дій незаконними, зобов`язання вчинити певні дії.

Як сказано у рішенні суду, у лютому 2020 року позивачка звернулась до суду із вищевказаним позовом, зазначивши, що навесні 2019 року вона звернулася до директора Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Кременчуцької міської ради з письмовою заявою про прийом її неповнолітньої доньки, Аліси, до 1-го класу зазначеного навчального закладу. Зазначила, що до заяви додала повний комплект документів необхідний для вступу дитини до школи: копію свідоцтва про народження дитини, медичну довідку встановленої форми.

Разом з тим, 02 вересня 2019 року керівництво школи повідомило її про те, що її донька не зарахована до першого класу. На запит позивача повідомлено, що для зарахування дитини до школи не вистачає документів, усно її повідомили, що не вистачає довідки форми 0-63, у наданій нею довідці 086-1/о зазначено, що дитина не отримала деяких профілактичних щеплень. 09 вересня 2019 року позивач звернулася до головного лікаря КНМП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» міста Кременчука із зверненням про порушення з боку працівників поліклініки відповідних норм заповнення форми 0-86-1/о та з проханням усунути недоліки, оскільки у даній довідці не передбачено внесення відомостей про наявність будь-яких щеплень у дитини.

У задоволенні звернення їй було відмовлено з посиланням на вимоги ч.1ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». З аналогічним зверненням вона зверталася до Кременчуцького міського управління охорони здоров`я та департаменту освіти Кременчуцької міської ради. Вказувала, що керівником навчального закладу пропонувалося їй скористатися альтернативними формами навчання, проте для цього вона не вбачає підстав. Вважає, що відповідач Кременчуцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Кременчуцької міської ради позбавив її доньку конституційного права на навчання, а її права вибору форми навчання.

У зв`язку з наведеним просила суд визнати дії відповідачів незаконними, зобов`язати КНМП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» міста Кременчука видати довідку форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов`язкового медичного профілактичного огляду», затвердженунаказом Міністерства охорони здоров`я України 16.08.2010 № 682, зобов`язати директора Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Кременчуцької міської ради видати наказ про зарахування її доньки, ОСОБА_2 , до першого класу ЗОШ № 1 та стягнути з відповідачів на її користь у солідарному порядку судові витрати в рівних частках.

Рішенням Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 27 жовтня 2020 року у задоволенні позову Олені відмовлено.

Це рішення позивач оскаржила, яка в апеляційній скарзі, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права, просила скасувати оскаржуване рішення і ухвалити нове, яким позов задовольнити.

Вона вважає, що видана відповідачем довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов`язкового медичного профілактичного огляду» не відповідає вимогам закону, оскільки чинним законодавством не передбачено внесення до вказаної довідки відомостей про наявність чи відсутність щеплень у дитини.

Відповідач Кременчуцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Кременчуцької міської ради надіслав до суду відзив на позов, де вказав, що умовами зарахування дитини до першого класу є наявність документів, передбачених ч.2 ст. 18 Закону України «Про загальну середню освіту»; проведення дитині профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень і якщо вона не перебувала в контактах з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями; у разі відсутності щеплень згідно календарного графіку -наявність індивідуального рішення лікарсько-консультативної комісії щодо можливості відвідувати навчальних заклад дитиною, яка не отримала профілактичних щеплень. Вважає, що відсутність однієї з умов є підставою для не зарахування дитини до навчального закладу, саме тому адміністрація ЗОШ №1 діяла відповідно до норм чинного законодавства України, не допустивши дитину позивача до очної форми здобуття освіти без проведення обов`язкової вакцинації або надання висновку ЛКК про можливість відвідування навчального закладу без обов`язкових щеплень та запропонувавши індивідуальні форми навчання. Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячого закладу не дозволяється. Зазначає, що індивідуальне право відмовитися від щеплення матір`ю дитини при збереженні обсягу прав дитини на здобуття освіти з огляду на суспільні інтереси було тимчасово обмежене (до проведення щеплення, покращення епідеміологічної ситуації, отримання позитивного висновку ЛКК). Вважає, що вимоги позивача Олени не обґрунтовані доказами, позовна заява містить суперечливі дані щодо того, відповідає форма довідки № 086-1/о встановленій формі чи ні. Враховуючи, що позивачка 27.08.2019 на адресу ЗОШ № 21 подала заяву, якою заборонила розголошувати будь-яку інформацію стосовно своєї дитини, ЗОШ №1 позбавлена можливості самостійно надавати інформацію та документи, в тому числі і суду у якості доказів, які не були надані позивачем при зверненні до суду: заяви про зарахування до закладу та додатків до неї тощо.

Комунальне некомерційне медичне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» міста Кременчука також подало до суду відзив на позовну заяву, де вказує, що порядок проведення медичних оглядів дітей і форма довідки для прийому їх до дитячих закладів установлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я. Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачено обов`язкові профілактичні щеплення, які включаються до календаря щеплень. Цим же законом встановлено, що прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров`я, яка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями. Відвідування дитячого закладу не дозволяється дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень. Заклад охорони здоров`я може видати довідку за формою № 086-1/о у разі проведення батьками дитини відповідних щеплень. Позивачеві довідка про результати обов`язкового медичного профілактичного огляду її дитини була видана медичними працівниками із зазначенням того факту, що у дитини відсутні щеплення, відповідно до графіку щеплень з метою не порушення права на освіту дитини.

Розглянувши апеляційну скаргу Олени Полтавський апеляційний суд залишив її без задоволення. Рішення Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 27 жовтня 2020 року залишено без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з часу її прийняття і може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

 

Клим Соколов

* Імена змінено

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися