Кременчуцька газета
Четверг, 22 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

До Дня енергетика в КрНУ: на які провідні підприємства регіону працевлаштовують спеціалістів-випускників

8 грудня 2023 19:00

На сьогодні на кафедрі Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка випускають близько 100 спеціаліста щорічно, а також  по 80-100 ввипускників із коледжів при університеті.

Сьогодні у Кременчуцькому Національному університеті ім. М.Остроградського відбувся захід, присвячений Дню енергетика. На нього запросили студентів Навчально-наукового інституту електричної інженерії та інформаційних технологій КрНУ, учні Фахового коледжу КрНУ (м.Кременчук),  Політехнічного фахового коледжу КрНУ (м. Горішні Плавні), Олександрійського політехнічного фахового коледжу, Вищого професійного училища №7 м. Кременчук, Регіонального центру професійно-технічної освіти №1 м. Кременчук,  Черкаського політехнічного фахового коледжу, викладачів університету та представників підприємств енергетичної галузі регіону, які уже не перший рік співпрацюють з навчальними  закладами та працевлаштовують випускників.

«Захід фактично відбувається трошки пізніше, не22 грудня, коли спостерігається найкоротший світловий день. Але вирішили це зробити трохи раніше. Мета сьогоднішнього заходу – зібрати для спілкування фахівців енергетичної галузі, у Кременчуцькому регіоні, а також запросити молодь.  . Залучення молоді є необхідним для того, щоб вини побачили сучасне обладнання та ознайомилися з ним, поспілкувались з майбутніми роботодавцями, а також знайшли для себе додаткові стимули та мотивацію для розвитку своїх фахових знань та навичок», - прокоментував модератор заходу, професор кафедри систем автоматичного управління та електроприводу та технічний директор НВП «ЕНЕРГО-ПЛЮС» Андрій Калінов.

Тож у холі розмістили «живі» експозиції, на яких демонстрували розробки як університету, так і підприємств нашого регіону. Було представлене різноманітне сучасне електротехнічне обладнання: перетворювачі частоти, програмовані логічні контролери, комутаційна апаратура та навчальні лабораторні стенди.

«Один з основних напрямків, за яким ми хочемо тут викликати дискусію – це поновлення взаємодії бізнесу та наукових осередків навчальних закладів. Тому що фактично на сьогоднішній день, як і багато чого після розвалу Радянського Союзу, воно в певному форматі вже не існує, але співпраця вищих начальних закладів і підприємств, також бізнесу, є дуже важливою як для розвитку, так і фактично для виживання електротехнічної галузі і галузі освіти взагалі. Тому бізнес повинен взяти на себе певні зобов'язання щодо допомоги, в тому числі матеріальної допомоги навчальному процесу», - додав Калінов.

Наголосив, що під час такої співпраці представники навчальних закладів також залучаються до різних робіт, які виконуються на реальних підприємствах регіону. Це дозволяє збільшувати свій практичний досвід і потім його передавати вже студентам та учням.

На сьогодні за спеціальністю 141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка у КрНУ випускають близько 100 спеціаліста щорічно, а також близько  60-80 спеціалістів із коледжів при університеті. Більша частина їх працевлаштовується на провідних місцевих підприємствах.  

 «До нас сьогодні завітали представники підприємств та компаній, які зацікавлені у працевлаштуванні випусків. Представники підприємств також у рамках Круглого столу беруть участь в обговоренні освітніх програм для покращання навчального процесу.  Це практика, яка у нас проводиться з 2019 року. Тобто була організована спільна рада стейкхолдерів за різними напрямами 141-ї спеціальності», - прокоментував співорганізатор заходу, професор, завідувач кафедри Електротехніки КрНУ В’ячеслав Прус.

Також він назвав провідні компанії, які співпрацюють з університетом:

Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат, Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат, Кременчуцька ТЕЦ, Крюківський вагонобудівний завод, Науково-виробниче підприємство «ЕНЕРГО-ПЛЮС», СВ Альтера-Кременчук та багато інших підприємств регіону.

«По-перше, нам важлива їх активність. По-друге, це ті люди, з якими у нас багаторічні зв'язки. Це ті, з якими ми у тому числі працюємо за дуальною освітою: це коли наші студенти навчаються і офіційно працюють в підприємстві. І це не тільки навчальні проєкти, є ще й наукові дослідження та таке інше. Багато представників цих компаній – це наші випускники, це наші колеги», - сказав В’ячеслав Прус.

Завідувачка кафедри систем автоматичного управління та електроприводу Тетяна Коренькова додала, що вже 28 років у КрНУ відбувається випуск фахівців саме за спеціальністю  141.

«Фахівці цього профілю - дуже необхідні на сучасному ринку, особливо в нашому промисловому регіоні. Тому цей масштабний захід - це традиція, яка у нас склалася до традиційного святкування Дня енергетика України. Енергетики фактично всіх основних провідних підприємств Полтавського регіону - це наші випускники. Тобто, наприклад, головний енергетик вагонного заводу – випускник 96-го року. Головний енергетик Полтавського ГЗК – теж наш випускник. Також Єристівського та Біланівського ГЗК і  інших підприємств. Особливо під час воєнного стану відчувається кадровий голод на підприємствах, особливо інженерного складу. Тому сьогодні тут присутні студенти з 1 по 5 курси, включаючи магістрів. Всі студенти зібрались, щоб вони могли поспілкуватися з майбутніми роботодавцями, знайти місця проходження практик, дізнатися про вимоги до певних посад на відповідних підприємствах» - прокоментувала Тетяна Коренькова.

Один зі стендів представляв магістр КрНУ, який перед цим закінчив бакалаврат на відмінно з червоним дипломом. Навчання на останньому курсі магістратури розпочав цього року за дуальною формою навчання.

«Я студент-магістр, навчаюся і працюю за дуальною формою освіти у СВ Альтера-Кременчук. Це передова компанія з постачання електрообладнання та приладів автоматизації», - розповів він.

Також на початку заходу у КрНУ відбулася екскурсія по лабораторіях кафедр двох спеціальностей, які входять в загальну спеціальність №141 – Електротехніка, електроенергетика та електромеханіка. Далі проводилась невелика вікторина і Круговий стіл, де всі присутні змогли заслухати доповіді фахівців у електротехнічній галузі.

Нагадаємо, У КрНУ до Дня енергетика пройде цікавий круглий стіл та зустріч з роботодавцями

 

 

Ліна Романченко

фото авторки


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися